niedziela, 3 marca 2024
6.8 C
Swarzędz

KATEGORIA

Gruszczyn

Wilki znowu polują w naszej gminie?

Pojawia się coraz więcej doniesień na temat możliwej obecności wilków w naszej gminie. Jak informują nas czytelnicy, zwierzę widziano niedawno w Gruszczynie oraz w Kobylnicy.

16-latek z Gruszczyna po raz czwarty walczy z nowotworem!

16-letni Adrian z Gruszczyna po raz czwarty stanął do walki z nowotworem. Nastolatek przeszedł już białaczkę limfoblastyczną, chłoniaka, miał przeszczep szpiku kostnego. Teraz walczy z nieoperacyjnym glejakiem – nowotworem złośliwym mózgu, który umiejscowił się w płacie czołowym. Wojownik z Gruszczyna przeszedł już agresywną chemioterapie i radioterapię, ale standardowe leczenie przestało działać. Adrian zbiera pieniądze na lek, którego miesięczny koszt wynosi 70 tys. zł. To dla niego jedyna szansa. Apelujemy do mieszkańców o pomoc dla nastolatka z Gruszczyna i wsparcie jego zbiórki na portalu www.siepomaga.pl.

Myjnia okradziona!

Złodzieje stają się coraz bardziej zuchwali i okradają nieoczywiste obiekty. Pod koniec stycznia na ich celowniku znalazła się... myjnia bezdotykowa w Gruszczynie.

Utal z szóstym wynikiem w Polsce!

Za kwotę 162 tys. zł spółka UTAL z Gruszczyna wylicytowała – podczas niedzielnego Finału WOŚP - Złote Serduszko, co dało jej szósty wynik w Polsce. To już piętnaste Złote Serduszko WOŚP w kolekcji gruszczyńskiej firmy.

W Gruszczynie grasuje kolejny złodziej?

Monitoring przy jednym z domów przy ul. Katarzyńskiej w Gruszczynie uchwycił mężczyznę, który wszedł na prywatną działkę. To nie pierwsza taka sytuacja w tej wsi.

Psy na celowniku zwyrodnialca?

Mieszkańcy Gruszczyna są zaniepokojeni, twierdząc że ktoś w okolicy celowo truje zwierzęta. Z apelem o zachowanie ostrożności do właścicieli czworonogów zwróciło się w międzyczasie także Schronisko dla Zwierząt w Skałowie. Policja natomiast apeluje o przekazywanie sygnałów na ten temat funkcjonariuszom.

416 z dodatkowymi przystankami

Na początku października uruchomiona została – długo wyczekiwana przez mieszkańców - linia minibusowa nr 416, która kursuje między Poznaniem a Gruszczynem. Teraz poznański Zarząd Transportu Miejskiego poinformował, że na trasie pojawiły się dodatkowe przystanki: dwa w Gruszczynie oraz jeden w Poznaniu.

Jest nowa przychodnia w Gruszczynie!

2 listopada swoje podwoje otworzyła nowa przychodnia zdrowia w Gruszczynie. Placówka spółki MEDIK mieści się przy ul. Swarzędzkiej 23, w dawnej lokalizacji przychodni Diagter i oferuje - w ramach umowy z NFZ - usługi lekarza rodzinnego zarówno dla dzieci, jak i dorosłych oraz usługi pielęgniarskie.

Minibusy już w trasie

W miniony poniedziałek uruchomiona została linia minibusowa nr 416, która kursuje między Poznaniem a Gruszczynem. Minibusy jeżdżą w dni robocze od 6:00 do 19:00 co godzinę. Publikujemy ich rozkład jazdy z przystanku początkowego i końcowego.

W poniedziałek debiut minibusów do Gruszczyna!

Już w najbliższy poniedziałek, 2 października uruchomiona zostanie – zapowiadana od ubiegłego roku - linia minibusowa nr 416, która będzie kursowała między Poznaniem a Gruszczynem. Minibusy będą jeździły w dni robocze od 6:00 do 19:00 co godzinę.
- Advertisement -

News