poniedziałek, 27 maja 2024
16.8 C
Swarzędz

KATEGORIA

Wierzenica

Nocny rajd dla fanów dwóch kółek!

Szykuje się nocna impreza dla fanów dwóch kołek! Zapraszamy na Nocny Rajd dla Rowerzystów (III Nocny Rajd Czerwonacko-Skocko-Swarzędzki). Rajd odbędzie się 3 grudnia.

Kolejny samochód w płomieniach!

To kolejny już pożar auta - w ostatnim czasie - w naszej gminie. Tym razem do zdarzenia doszło 27 września w Wierzenicy.

Dach zabytkowej świątyni do remontu

Wkrótce rozpoczną się prace restauratorskie związane z wymianą dachu kościoła św. Mikołaja Biskupa w Wierzenicy. Obiekt ten, przypomnijmy, jest najstarszym zabytkiem na terenie gminy.

Walczyli o życie mieszkanki

31 maja w naszej gminie lądował helikopter LPRu. Tym razem ratownicy przybyli do mieszkanki Wierzenicy, u której doszło do nagłego zatrzymanie krążenia.

Wierzenica ma kolejnego Przyjaciela!

Regionalista, prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Swarzędzkiej i wieloletni szef PTTK Łaziki Eugeniusz Jacek odebrał - 3 maja - zaszczytne wyróżnienie i tytuł „Przyjaciela Wierzenicy”.

Groźny pożar w budynku wielorodzinnym

1 listopada doszło do groźnego pożaru w budynku wielorodzinnym w Wierzenicy.

Auto w  płomieniach

W miniony poniedziałek kobylniccy strażacy zostali wezwani do pożaru samochodu w Wierzenicy. Ogień został szybko opanowany.

Soyka zaśpiewa w Wierzenicy

Szykuje się nie lada gratka dla swarzędzkich melomanów. 9 października, w ramach „Muzycznej Jesieni w Puszczy Zielonce”, w wierzenickim kościele wystąpi znany wokalista, pianista i kompozytor Stanisław Soyka.

Lądował śmigłowiec

W niedzielę, 3 października na pomoc mężczyźnie lądował w Wierzenicy śmigłowiec lotniczego pogotowia ratunkowego. Poszkodowany trafił do szpitala.

Najlepsza w Maratonie Rowerowym

Marzena Szymańska z Wierzenicy po raz kolejny wzięła udział w 10-dniowym Maratonie Rowerowym Dookoła Polski. Linię mety - liczącego ponad 3 tys. km – morderczego wyścigu mieszkanka naszej gminy przekroczyła jako pierwsza kobieta.
- Advertisement -

News