Szkoła w Wierzonce do remontu

Niebawem rozpocznie się modernizacja wysłużonego budynku Szkoły Podstawowej w Wierzonce. W tym roku placówce przybędzie pomieszczeń lekcyjnych, a w kolejnym etapie inwestycji wybudowane zostanie nowe skrzydło dydaktyczne oraz sala gimnastyczna.

Kto zna tajemnicę kręgu z krzyżami?

Tajemniczy krąg  otoczony krzyżami przybitymi do drzew można napotkać w lesie między Kobylnicą a Wierzonką. Czy to zbiorowa mogiła, którą ktoś upamiętnił przybijając krzyże? Czy ktoś z mieszkańców naszej gminy zna tajemnicę? Czy zagadkę uda się rozwiązać? Pytań jest wiele.

Wichura pustoszyła okolice Wierzonki

Kilkuminutowa wichura, która w niedzielę  wieczorem przeszła nad okolicami Wierzonki uszkodziła kilkanaście drzew przy pobliskich drogach, napowietrzną linię telekomunikacyjną oraz ogrodzenie i bramę wjazdową do szkoły.

Tragiczny finał poszukiwać w Wierzonce

Niestety tragicznie zakończyła się ponad dwumiesięczna akcja poszukiwawcza zaginionego - tuż przed świętami bożonarodzeniowymi - mieszkańca Wierzonki. Ciało 21 – letniego mężczyny odnaleziono w kompleksie leśnym w okolicach Wierzonki.

Sekretarz obrony USA był blisko Wierzonki i Wierzenicy

Jedną z informacji dnia w piątek 31 stycznia 2014 r. była ta o sentymentalnej części wizyty sekretarz obrony USA. Chuck Hagel, odwiedził Dąbrówkę Kościelną w gminie Kiszkowo. Szkoda, ze nie przyjechał do Wierzonki i Wierzenicy. Dlaczego miałby to zrobić?

Zaginął 21 – latek, trwają poszukiwania

Tuż przed świętami mieszkańców naszej gminy, a w szczególności Wierzonki i Wierzenicy poruszyła informacja o zaginięciu 21 – letniego mężczyzny. Poszukiwania młodego mieszkańca rozpoczęto niemal natychmiast. Użyto policyjnego śmigłowca, psa tropiącego, płetwonurkowanie przeczesali stawy hodowlane. Niestety, bezskutecznie.

Do Wierzonki po nowemu

Trwa przebudowa wysłużonej drogi powiatowej 2407P, czyli trasy łączącej Kobylnicę z Wierzonką. Na razie prace drogowe objęły ponad kilometrowy odcinek jezdni, planowane są kolejne.

Plon niesiemy, plon…

Barwny korowód tancerzy, piękne wieńce dożynkowe, ogromny i smaczny bochen chleba, liczne występy i atrakcje, a także wyśmienita grochówka i wspaniała pogoda – tym wszystkim uraczyli się wszyscy przybyli w minioną sobotę na dożynki.

Skok prawie doskonały

To był najzuchwalszy i bezdyskusyjnie najbardziej brawurowy skok na kasę w naszej gminie, w wyniku którego Swarzędzkie Fabryki Mebli straciły 5 mld zł. Kwota ta wówczas robiła ogromne wrażenie. Dziś mija dokładnie 20 lat od tamtych wydarzeń, postanowiliśmy zatem odkurzyć nasze archiwa i przypomnieć to, co działo się pod koniec lata 1993 r.

Wierzonka gospodarzem dożynek

Tegoroczne gminne święto plonów odbędzie się w Wierzonce. Imprezę zaplanowano na 7 września br.