środa, 12 czerwca 2024
19.4 C
Swarzędz

KATEGORIA

Zalasewo

Groźny pożar na os. Wiktoriańskim

31 maja swarzędzcy strażacy otrzymali informacje o pożarze domu na os. Wiktoriańskim w Zalasewie. Na miejsce zdarzenia udało się sześć zastępów straży pożarnej.

Gwiazdy światowej siatkówki zagrają w Zalasewie!

W ostatni weekend wakacji gwiazdy światowej siatkówki spotkają się w Zalasewie, aby rozegrać XIX Agrobex Memoriał Arkadiusza Gołasia. Do naszej gminy zawitają: Projekt Warszawa, Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, PGE GiEK Skra Bełchatów oraz Jastrzębski Węgiel. Ruszyła już sprzedaż biletów na to wielkie siatkarskie święto.

Setne urodziny zalasewianki!

Pani Stanisława Grudzień dołączyła do zaszczytnego grona stuletnich mieszkańców naszej gminy. Mieszkanka Zalasewa świętowała swoje setne urodziny 1 maja.

Znamy kolejnych uczestników siatkarskiego Memoriału w Zalasewie!

Skra Bełchatów i Zaksa Kędzierzyn - Koźle to kolejne drużyny, które wystąpią w XIX Agrobex Memoriale Arkadiusza Gołasia. Impreza upamiętniająca zmarłego reprezentanta Polski odbędzie się na przełomie sierpnia i września w Zalasewie.

Swarzędzanin wicekuratorem oświaty!

15 kwietnia Wojciech Szulc, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Zalasewie został powołany – przez Minister Edukacji – na stanowisko wielkopolskiego wicekuratora oświaty.

W Zalasewie lądował śmigłowiec LPRu

14 kwietnia w Zalasewie lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia ratunkowego, który przybył na pomoc mieszkance z podejrzeniem udaru. Pacjentka - drogą lotniczą - została przetransportowana do szpitala.

Nowa placówka stomatologiczna dla dzieci na mapie Zalasewa

W Zalasewie powstała nowa przychodnia specjalizująca się w stomatologii dziecięcej. To jedna z niewielu placówek tego typu w powiecie poznańskim, która dba o zdrowie i piękny uśmiech najmłodszych - bo małe ząbki, to wielka sprawa!

Szukają sprawcy kradzieży w Zalasewie

Policjanci z Komisariatu Policji w Swarzędzu prowadzą postępowanie w sprawie dwóch kradzieży, które miały miejsce na sąsiadujących ze sobą posesjach. Do zdarzeń doszło 17 grudnia 2023 r. w Zalasewie.

16-latek z Zalasewa mistrzem MMA Polska!

16-letni Igor Sołowiej wywalczył tytuł mistrza MMA Polska w kategorii „pierwszego kroku”. Młody sportowiec z Zalasewa od 2013 r. trenuje sztuki walki w klubie Czerwony Smok Poznań. Utalentowany 16-latek ma na swoim koncie już wiele medali Mistrzostw Polski.

Medale taekwondzistów w Pucharze Polski!

W dniach 1-3 marca na Hali Sportowej UAM - Morasko odbył się Puchar Polski, w którym wystartowali zawodnicy reprezentujący gminę Swarzędz.
- Advertisement -

News