Nowa Przychodnia już działa

W połowie stycznia otworzyła swoje podwoje w Zalasewie nowa placówka medyczna: Swamed- Gabinety Swarzędzkie. Przychodnia oferuje – w ramach NZF - Poradnię Lekarza Rodzinnego i laboratorium, a także prywatną pomoc doraźną dla dzieci i dorosłych oraz gabinety specjalistyczne.

Kto wyrzucił kilkaset bochenków chleba?

W Zalasewie przy ul. Rzepakowej znaleziono wczoraj kilkaset bochenków chleba i bułek. –Nieznany sprawca podrzucił pieczywo na prywatne pole – alarmuje mieszkanka, która podczas spaceru dokonała odkrycia tego - dość dziwnego - znaleziska. O sprawie zostali poinformowani swarzędzcy strażnicy miejscy.

Będą przerwy w dostawie ciepła!

Szykuje się wielogodzinna przerwa w dostawie ciepła do części mieszkań w Swarzędzu i Zalasewie. Jak informuje Voelia Energia Poznań, naprawa uszkodzonej magistrali ciepłowniczej potrwa ok. 14 godzin, od piątku, 22 stycznia (godz.18.00) do soboty, 23 stycznia (godz. 8.00).

W Zalasewie wyrośnie park

Gmina rozstrzygnęła przetarg na budowę w Zalasewie tzw. Activ Parku. Projekt przedsięwzięcia, przypomnijmy, zwyciężył w głosowaniu w ramach Budżetu Obywatelskiego na 2020 r.

Skorzystaj z bezpłatnych konsultacji medycznych

Centrum Medyczne Diagnosisw Zalasewie zaprasza mieszkańców na bezpłatne konsultacje dla osób z problemami nietrzymania moczu.

Od 1 stycznia zmiana linii 155 na 425

Od nowego roku poznańska linia autobusowa nr 155 (poprzednia 55) - która kursuje do Swarzędza i Zalasewa - zmienia oznakowanie na 425.

Podstawówka w Zalasewie zostanie rozbudowana

Miasto kilka dni temu ogłosiło przetarg na rozbudowę Szkoły Podstawowej nr 1 przy ul. Planetarnej w Zalasewie. W ramach tej inwestycji placówka doczeka się nowego skrzydła dydaktycznego.

Uratujmy nóżkę Alexa!

1,5 –roczny Alex urodził się z wadami wrodzonymi wszystkich kończyn. Mały mieszkaniec Zalasewa nie ma lewej rączki i prawej nóżki. Jego rodzice zbierają pieniądze na operację ortopedyczną, która zostanie przeprowadzona w Paley European Institute. Koszt jest ogromny. – Musimy uzbierać kwotę ok. 400 tys. zł. Każde wsparcie, każda złotówka to dla nas iskierka nadziei na sprawność naszego synka – podkreśla Kamila Nawrot - Ayaba, mama Alexa.

Rottweiler terroryzuje część Zalasewa

Mieszkańcy ul. Spacerowej oraz Kórnickiej w Zalasewie są wystraszeni. Agresywny pies sąsiada samodzielnie pokonuje ogrodzenie i terroryzuje okolicę. Niedawno pogryzł chłopca będącego ze swoim psem na spacerze. Okoliczności tego zdarzenia wyjaśnia policja.

Świąteczny kiermasz w zalasewskiej „dwójce”

Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 2 w Zalasewie organizuje Kiermasz Świąteczny. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na dokończenie pracowni językowej.