-2.9 C
Swarzędz
sobota, 3 grudnia 2022

KATEGORIA

Gospodarka

Wiadukt do rozbiórki!

Najprawdopodobniej w przyszłym roku dojazd „dziewięćdziesiątką dwójką” do Poznania zostanie mocno utrudniony. Wszystko przez planowaną przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad rozbiórkę wiaduktu nad ul. Piaski. W jego miejscu zostanie wybudowany nowy obiekt.

Ofert pracy więcej niż swarzędzkich bezrobotnych

Rekordową liczbę - 263 - ofert pracy dla mieszkańców naszej gminy odnotowano w październiku w Powiatowym Urzędzie Pracy. To więcej niż liczba zarejestrowanych w minionym miesiącu bezrobotnych swarzędzan.

Nowy Citroen i Peugeot na mapie Poznania

Poznański Auto Club, dealer marek DS, Hyundai, Citroen i Peugeot, poszerza swoje struktury, aby zwiększyć dostępność dla swoich Klientów.

Bezrobotnych w naszej gminie niemal brak

Tylko 272 osoby z naszej gminy nie mają obecnie – przynajmniej w świetle oficjalnych statystyk – pracy. Stopa bezrobocia wśród swarzędzan kolejny już miesiąc jest najniższa od lat.

Swarzędzanie dostali już prawie 4 mln zł na węgiel

Pierwsi swarzędzanie otrzymali już tzw. dodatek węglowy. Jak informuje Ośrodek Pomocy Społecznej, do tej pory wypłacono mieszkańcom naszej gminy świadczenia na kwotę prawie 4 mln zł.

Gmina zmieni regulamin śmieciowy?

W związku z licznymi sygnałami od mieszkańców, dotyczącymi gospodarki odpadami w naszej gminie, swarzędzki ratusz rozważa wprowadzenie zmian w regulaminie utrzymania czystości i porządku. Gmina zapowiada ponowne konsultacje społeczne, zachęcając do przesyłania propozycji zmian.

Hilton oficjalnie otwarty

Hotel Hampton by Hilton przy ul. Tabaki oficjalnie otworzył dla gości swoje podwoje. - Budowa zakończona, pył wytarty, systemy odpalone. Wspaniały Zespół gotowy do przyjęcia Gości - czytamy na FB Hampton by Hilton Poznań Swarzędz.

Wyższe kary dla gapowiczów

Od 29 września obowiązują w autobusach wyższe kary za jazdę bez ważnego biletu autobusowego. Od czwartku gapowicze muszą się liczyć z opłatą w wysokości nawet 280 zł.

Bezrobocie nadal bardzo niskie

Zaledwie 270 mieszkańców naszej gminy nie ma pracy. To najniższa liczba bezrobotnych od lat. W Swarzędzu zdecydowanie spadła też – w ostatnich miesiącach – liczba osób od lat pozostająca na bezrobociu.

Butelkomat stanął w swarzędzkim Lidlu

Sieć Lidl uruchomiła pod koniec sierpnia w pięciu poznańskich sklepach oraz w swarzędzkim markecie przy ul. Polnej butelkomat, do którego można oddać butelki PET. W zamian klienci sieci otrzymują kupony rabatowe – 5 groszy za butelkę.
- Advertisement -

News