piątek, 22 września 2023
22.9 C
Swarzędz

KATEGORIA

Gospodarka

2 października startuje linia 416 do Gruszczyna!

Ta informacja z pewnością ucieszy mieszkańców Gruszczyna. Po wielu miesiącach oczekiwania, 2 października br. wystartuje linia minibusowa nr 416, która będzie kursować między Poznaniem a Gruszczynem.

Ogrzewanie w spółdzielni w górę

Mieszkańcy swarzędzkich osiedli muszą liczyć się ze wzrostem comiesięcznych opłat. Od 1 września – jak poinformowała Spółdzielnia Mieszkaniowa – zmieniły się bowiem kwoty zaliczek pobieranych na centralne ogrzewanie. Wzrost jest znaczący – w większości przypadków o 30%.

Kobylnica ma specjalny autobus

Gmina wprowadziła specjalne połączenie między Gruszczynem a Szkołą Podstawową w Kobylnicy. – Uruchomienie dodatkowego kursu szkolnego jest związane z objazdami w Kobylnicy – wyjaśnia swarzędzki magistrat.

Od 3 września nowy rozkład Kolei Wielkopolskich

3 września br. weszła w życie korekta rozkładu jazdy pociągów Kolei Wielkopolskich.

Wraca zimowy rozkład jazdy

Od piątku, 1 września będzie obowiązywał tzw. zimowy rozkład jazdy Swarzędzkiej Komunikacji Autobusowej. Co to oznacza dla pasażerów? – Zmienią się częstotliwości na liniach 401, 405, 406 i 407 - informuje swarzędzki ratusz.

VW Berdychowski ma ambasadorów elektromobilności!

Volkswagen Group Polska przeprowadził wśród wszystkich dealerów konkurs, który miał na celu sprawdzenie poziomu wiedzy sprzedawców na temat samochodów elektrycznych. W wąskim gronie laureatów znaleźli się przedstawiciele VW Berdychowski.

Parking przy ETC płatny

Na terenie parkingu Centrum Handlowego ETC wprowadzono strefę płatnego parkowania. - Klientom swarzędzkiej galerii przysługują 3 godziny bezpłatnego postoju. Każda kolejna godzina kosztuje jednak 4 zł. - informuje biuro prasowe galerii.

Minibusami do Gruszczyna jeszcze w tym roku?

Linia minibusowa nr 416, którą Poznań planuje uruchomić wspólnie z naszą gminą do obsługi komunikacyjnej m.in. Gruszczyna ma szansę wystartować jeszcze w tym roku.

Dobrze płatna praca w Poznaniu? Sprawdź najlepsze stanowiska!

Poznań to jeden z największych polskich ośrodków miejskich. Lokalny rynek pracy ma wiele do zaoferowania, a poznańscy pracodawcy już od dłuższego czasu mają problemy ze znalezieniem rąk do pracy w kilku deficytowych zawodach. Przedstawiamy najlepsze stanowiska oraz dobrze płatne prace w Poznaniu – zdecydowanie jest w czym wybierać!

Bezrobocie w Swarzędzu znowu niższe

Lipiec przyniósł kolejny spadek liczby bezrobotnych mieszkańców w gminie Swarzędz oraz w Poznaniu i całym powiecie poznańskim.
- Advertisement -

News