target="_blank"

Będą kontenery na elektrośmieci

Wkrótce w gminie pojawią się specjalne kontenery, do których będzie można na bieżąco wrzucać elektrośmieci. Na razie nie wiadomo ile dokładnie ich będzie, ale na terenie ZM GOAP zostanie zamontowanych łącznie 100 charakterystycznych pojemników na tego typu odpady.

Bezrobocie wzrosło o ponad 100%

Niepokojące informacje napłynęły z powiatowego „pośredniaka”. Już 551 mieszkańcównaszej gminy nie ma pracy. To wzrost o 80% w porównaniu do marca br. i o ponad 100% więcej w porównaniu do liczby bezrobotnych z października 2019r.

FBSerwis ukarany

Nieco ponad 270 tys. zł musi zapłacić FBSerwis za wrześniowe opóźnienia w wywozie odpadów w swarzędzkim sektorze ZM GOAP. Łącznie na wykonawców z różnych sektorów, w których notowano niedawno problemy śmieciowe ZM GOAP nałożył kary wynoszące blisko 400 tys. zł.

CLIP z pionierską instalacją

W Swarzędzu, na Terminalu Intermodalnym CLIP, został zainstalowany unikalny system załadunku naczep drogowych na wagony kolejowe. To pierwsza tego typu instalacja zarówno w Polsce, jak i w tej części Europy.

Jakie sklepy są nadal czynne w ETC Swarzędz?

ETC Swarzędz zmienia sposób działania, w związku z nowymi regulacjami dotyczącymi działalności galerii handlowych. Jakie sklepy są czynne?

Śmieci od stycznia w górę!

Niemiłą niespodziankę szykuje dla nas – od stycznia przyszłego roku – Związek Międzygminny GOAP. Jak wynika z pojawiających się informacji, za dwa miesiące za wywóz śmieci będziemy płacić o ponad 10 zł więcej niż obecnie.

Jak działa ETC Swarzędz?

Ponownie zmienił się zakres funkcjonowania niektórych lokali w ETC Swarzędz. Jak obecnie działa centrum handlowe?

W Swarzędzu debiutuje ALDI

W środę, 28 października o godzinie 6:00, swoje progi dla klientów otworzy pierwszy sklep ALDI w Swarzędzu. Sklep zlokalizowany jest przy ul. Tysiąclecia 38. Łączna powierzchnia sklepu wynosi 1200 m2. Z okazji otwarcia na klientów czekać będą specjalne promocje.

Liczba bezrobotnych swarzędzan wzrosła o 70%

Już 516 mieszkańców naszej gminy nie ma pracy. Między marcem a wrześniem liczba bezrobotnych mieszkańców naszej gminy, zarejestrowanych w poznańskim pośredniaku wzrosła o 70% i ciągle rośnie. We wrześniu odnotowano jednak ponad 130 ofert pracy.

Koniec śmieciowego bałaganu?

Sytuacja „śmieciowa” w gminie zdaje się z dnia na dzień poprawiać. Na tyle, że ZM GOAP zdecydował, że nie będzie zlecał zastępczego wywożenia śmieci przez inne firmy. - Większość uchybień usunięto – informuje związek.