czwartek, 29 lutego 2024
3.1 C
Swarzędz

KATEGORIA

Gospodarka

Koniec strefy przy ETC

Na początku roku na teren parkingu przy Centrum Handlowym ETC wróciła strefa płatnego parkowania. System miał być bardziej funkcjonalny, łatwiejszy w obsłudze i intuicyjny, tymczasem nadal sprawiał kierowcom problemy. W efekcie ETC podjęło decyzję o definitywnym zlikwidowaniu strefy pod galerią. Przestanie ona działać w piątek, 1 marca.

Piaski zamknięte przez dwa dni!

W poniedziałek i wtorek przeprawa pod tunelem przy ul. Piaski będzie zamknięta zarówno dla samochodów, jak i pieszych. Wyłączenie ul. Piaski z ruchu planowane jest także w marcu.

Powrót strefy, powrót problemów

Na początku roku na teren parkingu przy Centrum Handlowym ETC wróciła strefa płatnego parkowania. System miał być bardziej funkcjonalny, łatwiejszy w obsłudze i intuicyjny, tymczasem nadal powoduje on frustracje wśród kierowców. - Na przykład w jedną z niedziel nikt nie mógł zarejestrować pojazdu w systemie, który informował o wykorzystaniu 3 gratisowych godzin – donosi jeden z kierowców.

Swarzędz z wyższym bezrobociem

W styczniu w poznańskim Urzędzie Pracy zanotowano najwyższe bezrobocie w naszej gminie od wiosny zeszłego roku. Niestety, bardzo mało jest też ofert pracy dla bezrobotnych mieszkańców naszej gminy.

Największa fabryka opon w Wielkopolsce dynamicznie się rozwija. Pracują w niej też mieszkańcy naszego miasta!

Czy wiecie, że to w stolicy Wielkopolski wytwarzane są opony dla BMW, Mercedesa i Audi, a nawet Porsche i Lamborghini? W fabryce, w której powstają, pracują obecnie prawie dwa tys. osób. Przeszło połowa z nich jest tam zatrudniona już ponad 10 lat. Do zespołu Bridgestone Poznań – bo o tej firmie mowa – należą nie tylko poznaniacy, ale też mieszkańcy innych miejscowości z naszego województwa, w tym Swarzędza. Co sprawia, że to miejsce nie tylko ich przyciąga, ale i zachęca, by zostać na dłużej?

Upadłość konsumencka sposobem na wyjście z długów

Dług, zaciągany umiejętnie i dobrze rozporządzany, może być korzystny – zarówno dla domowego budżetu, jak i jakości codziennego życia. Między innymi to dzięki niemu znaczny odsetek Polaków jest w stanie pozwolić sobie na własny kąt, kształcenie czy rozwój zawodowy. Czasem jednak, na skutek okoliczności losowych (jak chociażby niedawna, katastrofalna w skutkach dla wielu osób pandemia wirusa COVID-19) czy też złego rozporządzania majątkiem przez samych dłużników, dług, zamiast stanowić pomoc, wymyka się spod kontroli.

Kolej na Nową Wieś odjeżdża?

Temat remontu towarowej obwodnicy Poznania i dostosowania jej do ruchu pociągów pasażerskich mocno wyhamował. Jak informuje branżowy portal „Rynek Kolejowy” powołując się na doniesienia z Ministerstwa Infrastruktury, projekt inwestycji wymaga dokładniejszego przeanalizowania i – być może - korekty. Przypomnijmy, że na całym przedsięwzięciu mogła skorzystać Nowa Wieś.

Będzie osiedle przy Tabaki!

Sporych rozmiarów pusta do tej pory nieruchomość przy ul. Tabaki - między hotelem Hilton a Castoramą – zostanie wkrótce zagospodarowana. Rozpoczął się już pierwszy etap budowy w tym miejscu osiedla mieszkaniowego.

Wraca Strefa Płatnego Parkowania przy ETC

We wtorek, 2 stycznia na teren parkingu przy Centrum Handlowym ETC wróciła strefa płatnego parkowania. Przypominamy, że trzy pierwsze godziny są gratisowe, ale każda kolejna to koszt 4 zł. Przedstawiciele galerii zapewniają jednak, że obecny system został ulepszony - ma być bardziej funkcjonalny, intuicyjny i łatwiejszy w użytkowaniu.

Nowości ze spotkania OPEC – kluczowe informacje dla inwestorów i firm energetycznych

Ostatnie spotkanie Organizacji Krajów Eksportujących Ropę Naftową (OPEC) przyniosło nowości, które mają znaczący wpływ na globalny rynek energetyczny. Jako kluczowe forum decyzyjne w kwestiach polityki naftowej, OPEC odgrywa ważną rolę w kształtowaniu cen surowców energetycznych, co ma bezpośrednie konsekwencje dla inwestorów i firm sprzedających energię mniejszym i większym odbiorcom. W tym artykule przedstawimy najważniejsze punkty omówione podczas spotkania, które są kluczowe dla zrozumienia obecnych i przyszłych trendów na rynku energii, także w naszym kraju.
- Advertisement -

News