piątek, 22 września 2023
18.8 C
Swarzędz

KATEGORIA

Kultura i Rozrywka

Mieszkaniec Gruszczyna w „The Voice of Poland”!

Kolejnego już mieszkańca naszej gminy będziemy mogli oklaskiwać w popularnym telewizyjnym formacie muzycznym. W najbliższą sobotę Bartłomiej Broniewski z Gruszczyna wystąpi w 14. edycji „The Voice od Poland”.

Honorowy swarzędzanin z ławeczką nad zalewem

Aleksander Doba, wielki podróżnik i Honorowy Obywatel Swarzędza ma swoją ławeczkę w Trzebieży nad Zalewem Szczecińskim. Odsłonięto ją w minioną sobotę, w dniu 77. urodzin zdobywcy Atlantyku.

Moc atrakcji podczas festynu w Paczkowie

Słoneczna pogoda, mnogość atrakcji i chęć spotkania się spowodowała, że paczkowianie licznie przybyli w poprzednią sobotę na teren świetlicy wiejskiej i boiska szkolnego, gdzie odbywała się kolejna edycja Festynu Rodzinnego.

Kobylnica zaprasza na Festyn Rodzinny!

W najbliższą niedzielę, 10 września od godz. 13:00 na placu przy kościele pw. Św. Krzyża odbędzie się XIX Festyn Rodzinny. Organizatorzy zapowiadają wiele atrakcji.

Orkiestry opanowały Swarzędz

W minioną niedzielę Swarzędz rozbrzmiewał koncertami orkiestr dętych z całej Polski. Wszystko w ramach kolejnej już edycji Festiwalu Orkiestr Dętych im. Rajmunda Gronowskiego. Prym wiodła swarzędzka orkiestra pod przewodnictwem Łukasza Gowarzewskiego.

W Swarzędzu też powstają romanse

W naszej gminie – jak się okazuje – powstają pełne emocji, tajemnic i niezwykłych sekretów powieści. Ich autorką jest Marcelina Baranowska – swarzędzka romansopisarka zdobywająca coraz większe rzesze czytelników.

Ptasie Odloty, czyli Festiwal Ornitologiczny

Muzeum Przyrodniczo-Łowieckie w Uzarzewie zaprasza w niedzielę, 10 września w godzinach 10:30 – 15:30 na Festiwal Ornitologiczny „Ptasie Odloty”.

Festiwal Orkiestr Dętych już w niedzielę!

Ośrodek Kultury w Swarzędzu zaprasza 3 września br. na. XXIV Festiwal Orkiestr Dętych im. Rajmunda Gronowskiego.

W sobotę Gminne Dożynki!

W najbliższą sobotę, 26 sierpnia na boisku sportowym w Łowęcinie odbędą się tegoroczne Gminne Dożynki. Na scenie zaprezentuj się zespół Masters, gwiazda muzyki disco, nie zabraknie także włoskich hitów oraz występu satyryka, Tadeusza Drozdy oraz zabawy tanecznej.

Nagrodzony Oscarami „Parasite” w Kinie Letnim

Zapraszamy na kolejny seans Kina Letniego., który odbędzie się w piątek, 18 sierpniana tyłach Pływalni „Wodny Raj”.
- Advertisement -

News