piątek, 24 marca 2023
11.5 C
Swarzędz

KATEGORIA

Na sygnale

Ustalono kto fotografował dziewczynkę!

Swarzędzka policja ustaliła mężczyznę, który w minionym tygodniu w markecie na os. Działyńskiego fotografował nastolatkę. – To obcokrajowiec, który mieszka w Swarzędzu i jest youtuberem. Fotografuje, nagrywa filmy z naszego miasta, relacjonuje swoje życie codzienne, wrzuca na swój kanał YouTube. Trwają cały czas czynności weryfikacyjne, ale nic nie wskazuje na to, żeby popełnił jakiekolwiek przestępstwo – podkreślają swarzędzcy stróże prawa.

Zatrucie czadem na Wąskiej

Do dramatycznego zdarzenia doszło w minionym tygodniu w jednym z domów na ul. Wąskiej w Swarzędzu. Trzy osoby z objawami zatrucia tlenkiem węgla trafiły do szpitala.

Wypalacze traw znowu w akcji

Wiosenna aura sprawiła, że znowu pojawiły się w naszej gminie celowe wypalania traw. Tylko w ostatnim tygodniu strażacy odnotowali trzy tego typu interwencje: na ul. Warsztatowej, Modrzejewskiej oraz w Katarzynkach.

Tragedia w Zalasewie: To 61-latek zabił żonę i dzieci?

Najprawdopodobniej to 61-letni mężczyzna jest sprawcą rodzinnej tragedii i makabrycznej zbrodni w Zalasewie, która - w październiku ubiegłego roku - wstrząsnęła opinią publiczną niemal w całej Polsce. Motywy jego działania wciąż owiane są tajemnicą.

Szamba i przydomowe oczyszczalnie do kontroli!

Rozpoczynają się kontrole zbiorników bezodpływowych (szamb) oraz przydomowych oczyszczalni ścieków, znajdujących się na terenie gminy. Jak informuje swarzędzki ratusz, w pierwszej kolejności zostaną skontrolowane sołectwa Bogucin i Garby.

Auto zawisło nad chodnikiem

Do nietypowego zdarzenia doszło w miniony poniedziałek wieczorem. Na ul. Granicznej auto osobowe zjechało z miejsca parkingowego i uderzyło w murek oraz lampę.

Plaga kradzieży

W ostatnim czasie nasiliły się w naszej gminie kradzieże włazów od studzienek kanalizacyjnych i kratek deszczowych. O niebezpiecznym dla kierowców i pieszych procederze informuje miasto.

Po gminie grasują fałszywi kontrolerzy!

W ostatnim czasie w naszym mieście pojawiły się osoby, podające się za kontrolerów sprawdzających piece i kotły. – To fałszywi kontrolerzy, nie mają żadnych uprawnień - ostrzega mieszkańców swarzędzki magistrat.

Groźne zderzenie na Św. Marcina

Do groźnej kolizji z udziałem dwóch samochodów osobowych doszło w minionym tygodniu na ul. Św. Marcina. Na szczęście nikt z podróżujących nie odniósł poważniejszych obrażeń.

„Kopciuchy” cały czas w akcji!

Strażnicy miejscy – w ciągu sezonu grzewczego - kontrolują gminę pod kątem spalania w piecach nieprzeznaczonych do tego materiałów, np. śmieci. W ubiegłym roku funkcjonariusze ujawnili 50 przypadków tego procederu, w tym natomiast mandatami ukarano już 6 osób.
- Advertisement -

News