target="_blank"

Kolejna tragedia nad jeziorem

W miniony wtorek policyjni nurkowie wyłowili z Jeziora Swarzędzkiego ciało 48-latka. Mężczyzna dzień wcześniej uciekł z domu. To kolejne samobójstwo w tym miejscu.

Znęcał się na psem

W minionym tygodniu swarzędzcy strażnicy miejscy zatrzymali mężczyznę, który pod jednym z marketów znęcał się nad psem, dotkliwie go kopiąc. Sprawca był nietrzeźwy.

Wilki widziane nad jeziorem?

Niższa niż zwykle aktywność człowieka spowodowana pandemią koronawirusa sprawia, że dzikie zwierzęta coraz chętniej zapuszczają się w rejony, w których do tej pory nie bywały ze względu na obecności ludzi. Dotyczy to również wilków, które – zdaniem mieszkańców - widywane są w okolicach jeziora.

Policjanci poszukują złodzieja

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Swarzędzu prowadzą postępowanie w sprawie kradzieży portfela z jednego z warsztatów samochodowych w Janikowie. Do zdarzenia doszło 21 września br.

Kto rozpoznaje mężczyznę?

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Swarzędzu prowadzą postępowanie w sprawie kradzieży pieniędzy. Do zdarzenia doszło 22 października br. w Restauracji „Rabowianka” przy ul. Rabowickiej w Jasinie. Policja prosi o pomoc mieszkańców.

Straż miejska pod batutą policji

Strażnicy miejscy – decyzją wojewody – przeszli pod dowództwo policji. Mają pomóc stróżom prawa w egzekwowaniu przestrzegania przepisów antycovidowych.

Groźna kolizja na krajówce

W czwartek, 29 października po godzinie 18.00, doszło do groźnej kolizji na drodze krajowej nr 92 w Jasinie.

Rekord zakażeń w Swarzędzu!

Bardzo niepokojące informacje napłynęły z poznańskiego Sanepidu. Liczba mieszkańców naszej gminy z potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2 wzrosła w ostatnich dniach do 423 osób! Aż 363 mieszkańców to tzw. aktywne przypadki. W Poznaniu mamy już ponad 6 tys. zakażeń, a w powiecie poznańskim 4,5 tys. zakażeń.

Swarzędz nadal protestuje!

Swarzędz – kolejny raz - przyłączył się do ogólnopolskiego strajku kobiet. W miniony wtorek, kilkaset osób zgromadziło się na swarzędzkim Rynku, by zaprotestować przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. W piątek protestujący pojawili się ponownie. – Nie chcemy być inkubatorami, to nasze ciała, więc mamy prawo dokonać wyboru. – podkreślały swarzędzanki.

Garaż w ogniu

24 października w Janikowie doszło do pożaru garażu oraz drewna opałowego w Janikowie.