Są wyniki sekcji zwłok policjantki i jej syna

Obrażenia mózgowo – czaszkowe, powstałe w wyniku postrzału z pistoletu były – jak wykazała sekcja zwłok – przyczyną śmierci 30 - letniej policjantki ze swarzędzkiego Komisariatu i jej 9 - letniego syna. Prokuratura przyjmuje, że doszło do tzw. samobójstwa rozszerzonego. Motywy działania kobiety nie są na razie znane.

Nie żyje policjantka ze Swarzędza i jej dziecko!

We wtorek po południu do naszej redakcji dotarła bardzo smutna wiadomość - w lesie w okolicach Środy Wielkopolskiej znaleziono zwłoki 30-letniej policjantki ze Swarzędza i jej 9-letniego syna.

Wypadek na Tabaki

W minionym tygodniu, doszło do groźnego wypadku dwóch samochodów osobowych na ul. Tabaki w Swarzędzu. Jedna osoba wymagała hospitalizacji.

Dlaczego zginął 59 – latek?

Nadal nieznana jest bezpośrednia przyczyna śmierci mężczyzny, którego ciało znaleziono przed trzema tygodniami w pobliżu torów kolejowych na os. Cegielskiego. - Konieczne są dodatkowe badania – wyjaśnia Łukasz Wawrzyniak , rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

Deklaracje śmieciowe pod lupą strażników

Od 4 września strażnicy miejscy będą mogli karać mandatem za niezłożenie deklaracji śmieciowej, za podanie w niej nieprawdziwych informacji oraz za brak kompostownika.

Policja ustaliła tożsamość starszej pani

Swarzędzka policja ustaliła tożsamość starszej kobiety, której ciało znaleziono w poniedziałek w Jeziorze Swarzędzkim. – To 85 – letnia mieszkanka os. Zygmunta III Wazy w Swarzędzu – wyjaśnia komendant swarzędzkiego Komisariatu, kom. Eugeniusz Sierański.

Nad jeziorem znaleziono zwłoki 70-latki

W poniedziałek, 31 sierpnia w Jeziorze Swarzędzkim odkryto zwłoki ok. 70-letniej kobiety. Policja prosi o pomoc w ustaleniu tożsamości denatki.

Straty sięgnęły ponad 100 tys. zł.

Trzy miesiące spędzi w areszcie 21 – letni mężczyzna, podejrzewany o podpalenie 6 wiat śmietnikowych na terenie Swarzędza. Okazuje się, że sprawca był już w przeszłości karany za różne przestępstwa, m.in. za podpalenie. Spółdzielnia Mieszkaniowa oraz firma zajmująca się odbieraniem odpadów oszacowały straty na ponad 100 tys. zł.

Zagrożone hektary zboża

W ostatnich dniach strażacy z OSP Kobylnica kilka razy wyjeżdżali do pożarów pól ze zbożem, ściernisk i łąk. Interweniowali w Wierzenicy, Janikowie i w rejonie Mechowa.

Osiedlowy piroman usłyszał zarzuty

Wczoraj – o czym już informowaliśmy – swarzędzka policja zatrzymała osobę, która może być odpowiedzialna za ostatnie podpalenia altan śmietnikowych na swarzędzkich osiedlach. Dziś natomiast młodemu mężczyźnie postawiono zarzuty.