czwartek, 29 lutego 2024
3.1 C
Swarzędz

KATEGORIA

Na sygnale

Na osiedlach znowu grasuje podpalacz?

20 lutego w nocy doszło do groźnego pożaru wiaty śmietnikowej na os. Kościuszkowców w Swarzędzu. Sytuacja była poważna, bo zagrożony pożarem był także pawilon handlowy i parkujące nieopodal auta. Policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia. Niewykluczone, że to podpalenie.

Swarzędzki Ekopatrol będzie jeździł elektrykiem!

W miniony poniedziałek flota pojazdów swarzędzkiej Straży Miejskiej powiększyła się o elektrycznego Hyundaia Konę. Kluczyki do auta oficjalnie przekazał strażnikom burmistrz Marian Szkudlarek. Z nowego radiowozu będzie korzystał przede wszystkim „Ekopatrol”.

Wilki znowu polują w naszej gminie?

Pojawia się coraz więcej doniesień na temat możliwej obecności wilków w naszej gminie. Jak informują nas czytelnicy, zwierzę widziano niedawno w Gruszczynie oraz w Kobylnicy.

Kolejny protest rolników – będą utrudnienia na krajówce!

We wtorek, 20 lutego szykują się kolejne utrudnienia w ruchu kołowym dla mieszkańców Aglomeracji Poznańskiej, spowodowane protestem rolników i przejazdem ciągników. Całkowicie zablokowane mają zostać trasy wlotowe i wylotowe z Poznania przy głównych węzłach komunikacyjnych, w tym DK nr 92, na odcinku od Skałowa do Kostrzyna.

W Kobylnicy trzy przestępstwa jednej nocy

Trzech przestępstw dopuścił się nieznany mężczyzna, który - jednej nocy - włamał się do mieszkania, sklepu spożywczego i usiłował wejść do budynku dworca w Kobylnicy. Swarzędzcy policjanci dysponują nagraniem podejrzanego, który może mieć związek z tymi zdarzeniami.

Na ratunek nieprzytomnemu

10 lutego w Karłowicach doszło do utraty przytomności u 50-letniego mężczyzny. Jako pierwsi na miejscu pojawili się strażacy z Kobylnicy.

Pożar na stacji kolejowej

Pięć zastępów straży pożarnej – w tym swarzędzcy strażacy - gasiło groźny pożar opuszczonej stacji kolejowej w Antoninku. Podczas niemal trzygodzinnej akcji gaśniczej częściowo wstrzymano ruch kolejowy.

Dziki (znowu) w natarciu!

W ciągu ostatnich tygodni w naszej gminie bardzo wzrosła aktywność dzików. - Dziki chodzą w dzień między blokami – twierdzą mieszkańcy - przesyłając do redakcji zdjęcia porytych skwerów, poboczy ulic, czy trawników.

Uważaj czym zastępujesz kopciucha!

Od nowego roku w Wielkopolsce obowiązuje zakaz używania pieców o najniższej klasie, czyli tzw. kopciuchów. Mieszkańcy, którzy nadal z nich korzystają mogą zapłacić nawet do 5 tysięcy złotych kary. Ale i całkiem niedawno zakupione piece, jak pokazują kontrole prowadzone przez strażników miejskich, nadają się często do wymiany.

Myjnia okradziona!

Złodzieje stają się coraz bardziej zuchwali i okradają nieoczywiste obiekty. Pod koniec stycznia na ich celowniku znalazła się... myjnia bezdotykowa w Gruszczynie.
- Advertisement -

News