poniedziałek, 20 maja 2024
22.6 C
Swarzędz

KATEGORIA

Straż Pożarna

Podpalacz znowu w akcji

Cztery kontenery na śmieci spaliły się 14 marca w nocy na os. Kościuszkowców. To kolejne podpalenie w ostatnim czasie.

Uratowali dom

Sześć zastępów straży pożarnej ze Swarzędza, Kobylnicy i Poznania interweniowało w minioną sobotę na os. Raczyńskiego w Swarzędzu, gdzie doszło do groźnego pożaru sadzy w kominie jednego z domów. Na szczęście ogień nie przeniósł się na budynek.

Pożar w wędzarni

Pięć zastępów straży pożarnej walczyło z pożarem, do którego doszło - w minionym tygodniu – w Zalasewie. Ogień objął pomieszczenie gospodarcze z wędzarnią.

Nocna kolizja w Gruszczynie

W niedzielę, 2 lipca kilkanaście minut przed godziną 3 w nocy, strażacy z Kobylnicy zostali zadysponowani do Gruszczyna, gdzie doszło do kolizji samochodu osobowego.

Uderzył w drzewo

Do groźnego wypadku doszło 15 czerwca na drodze między Wierzonką a Mielnem, gdzie samochód osobowy wypadł z drogi i uderzył w drzewo.

Wypadek na krajówce

W minioną środę, na skrzyżowaniu ulicy Poznańskiej i Kirkora doszło do wypadku dwóch samochodów osobowych. Jedna osoba z obrażeniami ciała trafiła do szpitala.

Po kolizji staranował bramę

Do groźnego zdarzenia doszło we wtorek, 6 czerwca w Zalasewie, gdzie po zderzeniu dwóch samochodów, jedno z aut wjechało na prywatną posesję, taranując przy tym bramę.

Sześć pojazdów zderzyło się w Paczkowie

Dwagroźne wypadki miały miejsce w miniony poniedziałek, 5 czerwca w Paczkowie. Po 18.00, na drodze krajowej nr 92doszło do zderzenia motocyklisty z autem osobowym, a po chwili – na przeciwległym pasie ruchu – zderzyły się cztery kolejne samochody. Dwie ranne osoby przewieziono do szpitala.

Auto w ogniu

13 maja doszło do pożaru samochodu zaparkowanego przy jednej z posesji w Jasinie. Istniało zagrożenie, że ogień może przedostać się na pobliski budynek.

Tragiczny pożar na Rynku

W miniony czwartek wieczorem doszło do tragicznego pożaru w jednej z kamienic przy swarzędzkim Rynku. Z zadymionych pomieszczeń wyniesiono starszego mężczyznę, którego nie udało się uratować. Wiele jednak wskazuje na to, że 65-latek zmarł jeszcze przed wybuchem pożaru. Sprawę bada policja i poznańska prokuratura.
- Advertisement -

News