sobota, 3 czerwca 2023
5.8 C
Swarzędz

KATEGORIA

Straż Pożarna

Auto w ogniu

13 maja doszło do pożaru samochodu zaparkowanego przy jednej z posesji w Jasinie. Istniało zagrożenie, że ogień może przedostać się na pobliski budynek.

Tragiczny pożar na Rynku

W miniony czwartek wieczorem doszło do tragicznego pożaru w jednej z kamienic przy swarzędzkim Rynku. Z zadymionych pomieszczeń wyniesiono starszego mężczyznę, którego nie udało się uratować. Wiele jednak wskazuje na to, że 65-latek zmarł jeszcze przed wybuchem pożaru. Sprawę bada policja i poznańska prokuratura.

Auto zawisło nad chodnikiem

Do nietypowego zdarzenia doszło w miniony poniedziałek wieczorem. Na ul. Granicznej auto osobowe zjechało z miejsca parkingowego i uderzyło w murek oraz lampę.

Budynek w płomieniach

Do groźnego pożaru doszło w minionym tygodniu w Paczkowie przy ul. Średzkiej. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. Dym był widoczny z kilku kilometrów.

Śmiertelny pożar pod Swarzędzem

Sześć zastępów straży pożarnej – w tym swarzędzcy druhowie – gasiło pożar domku rekreacyjnego na granicy Swarzędza i Poznania. Podczas przeszukania spalonego budynku przy ul. Borówki odnaleziono częściowo zwęglone ciało mężczyzny.

Wichury oszczędziły gminę

Silne wichury, które przechodziły w ostatnich dniach nad Polską, dały o sobie znać także w naszej gminie. Na szczęście nie wyrządziły większych szkód. Strażacy ze Swarzędza i Kobylnicy wyjeżdżali głównie do powalonych drzew, które utrudniały przejazd kierowcom.

Podpalenie na Paderewskiego?

Ponad 20 strażaków z 5 jednostek gasiło nocny pożar domu, który przed północą (z wtorku na środę) wybuchł przy ul. Paderewskiego w Swarzędzu. Na szczęście w budynku nikogo nie było. Prawdopodobnie przyczyną pożaru było podpalenie.

Ranną kobietę zabrał śmigłowiec

W miniony poniedziałek na boisku SCSiR lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który zabrał ranną mieszkankę do poznańskiego szpitala. Kobieta upadła w domu i doznała urazu głowy.

Nastolatek wpadł do rowu

W minioną niedzielę 14-letni chłopiec wpadł do rowu przy ul. Strzeleckiej i nie mógł się z niego wydostać. Nastolatka wyciągnęli strażacy. Nic mu się nie stało.

Łabędzie zaniepokoiły spacerowiczów

W minionym tygodniu swarzędzcy strażacy dwukrotnie – wezwani przez zaniepokojonych mieszkańców – interweniowali na Jeziorze Swarzędzkim, gdzie miały się znajdować przymarznięte do tafli lodu łabędzie. Ptakom jednak nic nie groziło.
- Advertisement -

News