9.8 C
Swarzędz
piątek, 27 maja 2022

KATEGORIA

Oświata

Będą wolne miejsca w przedszkolach?

W tegorocznej rekrutacji do przedszkoli placówki publiczne - funkcjonujące na terenie gminy Swarzędz - przygotowały 2,2 tys. miejsc. 4 maja zostaną opublikowane listy dzieci przyjętych i nieprzyjętych do przedszkoli.

SCSiR zaprasza na półkolonie

Swarzędzkie Centrum Sportu i Rekreacji zaprasza dzieci w wieku 6-12 lat na letnie półkolonie, które odbędą się w pięciu terminach. Zapisy ruszą 4 maja.

Błąd systemu namieszał w harmonogramie rekrutacji

Jak informuje swarzędzki ratusz, ze względu na błąd systemu Vulcan, zmianie ulega harmonogram rekrutacji do szkół podstawowych w naszej gminie.

Budzimy wiosnę w Rabowicach

W związku z powstaniem Ogrodu Deszczowego zapraszamy wszystkie dzieci do udziału w warsztatach przyrodniczo-edukacyjnych, które odbędą się w sobotę 23 kwietnia przy świetlicy wiejskiej w Rabowicach.

Warto było łamać głowę…

Wyniki tegorocznej edycji konkursu „Złota Żaba” zostały ogłoszone w sobotę, 2 kwietnia w budynku swarzędzkich szkół Fundacji EKOS, podczas uroczystości z udziałem zaproszonych uczestników, dyrektorów szkół i nauczycieli oraz sponsorów.

Coraz więcej uczniów z Ukrainy w swarzędzkich szkołach

Niemal 400 dzieci z Ukrainy uczęszcza obecnie do szkół podstawowych na terenie naszej gminy. Tylko w ciągu ostatniego miesiąca do swarzędzkich placówek zapisało się 230 ukraińskich dzieci.

Ruszył nabór do przedszkoli

We wtorek, 15 marca rozpoczęła się rekrutacja do przedszkoli publicznych na terenie miasta i gminy. Zapisy na rok szkolny 2022/2023 dotyczą dzieci z roczników 2016-2019.

W żłobku drożej, choć… taniej

Radni postanowili podnieść opłaty, które uiszczają rodzice za pobyt swojej pociechy w miejskim żłobku „Maciuś”. Nowe stawki wejdą w życie we wrześniu. Ale biorąc pod uwagę rozmaite programy pomocowe i socjalne, koszt opieki żłobkowej może być ostatecznie niższy niż obecnie. I to o prawie 300 złotych.

Nabór pierwszaków później

Nieco później niż w ubiegłym roku, bo w połowie marca ruszy nabór pierwszaków do swarzędzkich podstawówek. Rekrutacja obejmie dzieci urodzone w 2015 r., maluchy, którym odroczono obowiązek szkolny oraz 6-latków.

Jest kasa na laptopy dla dzieci!

122 laptopy zakupi miasto dla dzieci z terenu gminy Swarzędz, których dziadkowie lub pradziadkowie pracowali w Państwowych Gospodarstwach Rolnych. Swarzędzowi właśnie przyznano na ten cel 305 tys. zł z programu „Granty PPGR”.
- Advertisement -

News