wtorek, 23 kwietnia 2024
2 C
Swarzędz

KATEGORIA

Oświata

Projekt Cyber Babcia czyli  licealiści walczą z wykluczeniem cyfrowym seniorów

Dwa licealiści: Jeremi Wilk oraz Nikodem Jurewicz stworzyli projekt Cyber Babcia, by walczyć z wykluczeniem cyfrowym seniorów. Prowadzą szeroką kampanię społeczną, upowszechniającą ich projekt. Rozwieszają plakaty, rozdają ulotki oraz cukierki krówki z logo projektu. Spotykają się z Seniorami w klubach seniora. Są aktywnie także w Swarzędzu.

Najlepszy kierunek dla miłośników książek: bibliotekoznawstwo. Co to za studia podyplomowe?

Czy pasja do książek może stać się pracą? Dla tych, którzy odnajdują szczęście w świecie literatury, rewelacyjnym miejscem pracy może być biblioteka. Zawód bibliotekarza nadal jest potrzebny, a studia z bibliotekoznawstwa cieszą się zainteresowaniem. Tylko czy praca w bibliotece to naprawdę spełnienie marzeń miłośników książek? Jakie możliwości otwierają studia podyplomowe z zakresu bibliotekoznawstwa?

Czas na rozbudowę szkoły w podswarzędzkiej Wierzonce!

Szkoła Podstawowa w Wierzonce zostanie rozbudowana o nowe skrzydło dydaktyczne wraz z – bardzo potrzebną uczniom - salą gimnastyczną. Gmina ogłosiła niedawno przetarg na wykonawcę inwestycji, co oznacza że – o ile uda się go rozstrzygnąć – wkrótce powinny rozpocząć się prace budowlane.

Swarzędz po raz 10. z Certyfikatem „Samorządowy Lider Edukacji”

Po raz dziesiąty nasza gmina otrzymała Certyfikat Samorządowego Lidera Edukacji, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Zalasewie zdobyła Certyfikat Edukacyjnej Doskonałości a burmistrz Marian Szkudlarek został uhonorowany edukacyjnym „Szafirem Jakości”, który w tym roku – po raz pierwszy - przyznawano prezydentom, burmistrzom czy wójtom.

Żłobek „Maciuś” czeka na maluszki

1 marca rozpocznie się rekrutacja na rok szkolny 2024/2025 do publicznego żłobka „Maciuś“. Rodzice mają czas do 15 marca, by złożyć wniosek do placówki.

Nabór do przedszkoli ruszy 22 kwietnia

W poniedziałek, 22 kwietnia rozpocznie się nabór do 17 przedszkoli publicznych na terenie naszej gminy. Nabór dotyczy dzieci z roczników 2018-2021 zamieszkałych na terenie gminy Swarzędz.

Kobylnicka szkoła w unijnym Erasmusie

Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Kobylnicy uzyskała akredytację w programie unijnym Erasmus + na lata 2022- 2027.

Rynek (po raz kolejny) świadkiem historii!

Szykuje się nie lada gratka - nie tylko dla miłośników historii naszego miasta, ale i młodszych i starszych mieszkańców, których przodkowie przed 105 laty wyruszyli ze swarzędzkiego Rynku, by wziąć udział w Powstaniu Wielkopolskim. W najbliższy wtorek, 16 stycznia o 17.00 pod ratuszem, w rocznicę tych wydarzeń, odbędzie się inscenizacja wymarszu swarzędzan z udziałem grupy rekonstrukcyjnej.

Nowe Przedszkole Publiczne ze szczyptą magii!

Przedszkole Publiczne „Magiczna Zagroda” to placówka, która swoją działalność rozpocznie już we wrześniu 2024 r. w Zalasewie przy ul. Polskiej. W pięciu nowoczesnych oddziałach przewidziano miejsce dla 125 dzieci w wieku od 2,5 roku do 6 lat.

Otoczenie „Trójki” do przebudowy

Kończy się budowa ośrodka dla niepełnosprawnych na terenie SP nr 3. I przychodzi czas na przebudowę otoczenia podstawówki, w ramach której przewidziano m.in. budowę nowoczesnego, wielofunkcyjnego boiska dla uczniów, czy placu zabaw dla najmłodszych. Właśnie ogłoszono przetarg w tej sprawie.
- Advertisement -

News