czwartek, 25 lipca 2024
22.2 C
Swarzędz

KATEGORIA

Oświata

Absolutorium WASE w Środzie Wlkp.

6 lipca w Wielkopolskiej Akademii Społeczno-Ekonomicznej w Środzie Wlkp. – Akademii Nauk Stosowanych odbyło się uroczyste absolutorium. W roku akademickim 2023/2024 studia ukończyło tutaj łącznie 510 studentów (216 studia magisterskie, 294 studia licencjackie).

Wkrótce przebudowa podstawówki w Wierzonce!

Szkoła Podstawowa w Wierzonce zostanie rozbudowana o nowe skrzydło dydaktyczne wraz z – bardzo potrzebną uczniom - salą gimnastyczną. Gmina podpisała właśnie umowę w tej sprawie z wybranym w przetargu wykonawcą, co oznacza, że prace budowlane rozpoczną się w ciągu kilku najbliższych tygodni.

Zabytkowe swarzędzkie przedszkole do remontu!

Korozja i związane z nią uszkodzenia elementów konstrukcji spowodowały, że gmina zmuszona jest wyremontować dach Przedszkola nr 1 „Żołędziowe Skrzaty”, znajdującego się w zabytkowym, XIX-wiecznym budynku przy ul. Zamkowej 26. Trwa w tej sprawie postępowanie przetargowe mające wyłonić wykonawcę całego przedsięwzięcia.

Pobiegli dla Was jedenasty raz!

Już po raz jedenasty w swarzędzkiej „Czwórce” zorganizowano charytatywny bieg, w którym udział wzięło liczne grono mieszkańców, rodziców i uczniów. „Biegnę dla Was” to impreza integrująca, w której nie ma przegranych.

Uczniowie  swarzędzkiej „Trójki” mistrzami Polski w szachach!

Wspaniały sukces odnieśli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Swarzędzu na odbywającym się w Warszawie X Turnieju Finałowym ogólnopolskiego projektu „Edukacja przez Szachy w Szkole”. Drużyna z „Trójki” pod wodzą Aleksandra Wiatra wywalczyła drużynowe Mistrzostwo Polski!

Swarzędzka „Czwórka” będzie miała windę!

Od 150 do 180 dni ma potrwać przebudowa budynku Szkoły Podstawowej nr 4, w ramach której placówka doczeka się windy osobowej oraz platformy schodowej dla osób niepełnosprawnych. Niewykluczone, że inwestycja rozpocznie się w ciągu najbliższych tygodni.

Autyzm to nie choroba

Tak dużo się o nim mówi, ale czy wiemy, czym jest naprawdę? Kilka słów o spektrum autyzmu.

Swarzędzka „Czwórka” najlepsza w kraju!

Zakończyła się kolejna, tym razem wiosenna edycja ogólnopolskiej akcji „Zrób porządek w szafie”, w ramach której szkoły prowadzą zbiórki niepotrzebnej odzieży, by pomóc środowisku, ale też potrzebującym w swoich województwach i powiatach. Tym razem najlepsza okazała się swarzędzka SP nr 4!

Swarzędzanin wicekuratorem oświaty!

15 kwietnia Wojciech Szulc, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Zalasewie został powołany – przez Minister Edukacji – na stanowisko wielkopolskiego wicekuratora oświaty.

W Swarzędzu ruszył nabór do przedszkoli

22 kwietnia rozpoczął się tegoroczny nabór do 17 przedszkoli publicznych. Nabór dotyczy dzieci z roczników 2018-2021 zamieszkałych na terenie gminy Swarzędz.
- Advertisement -

News