15.8 C
Swarzędz
sobota, 25 września 2021

KATEGORIA

Rozmaitości

Przeżyli wspólnie 65 lat!

Wspaniały jubileusz małżeństwa świętowali w minionych dniach Państwo Urszula i Stefan Kaleta. Jubilaci przeżyli wspólnie 65 lat!

Jest pierwszy mural w Swarzędzu!

Swarzędz ma swój pierwszy mural. Kolorowa dekoracja z drzewami ozdobiła kilka dni temu ścianę budynku przy ul. Kilińskiego w Swarzędzu, w której mieści się swarzędzka Przychodnia Multimed.

44–latek walczy o zdrowie

44–letni zalasewianin przez tętniaka przeszedł dwa udary, przez dwa miesiące był w śpiączce, walczył z zachłystowym zapaleniem płuc. Teraz ma lewostronny paraliż, nie mówi, nie przełyka, nie oddycha samodzielnie. Rodzina zbiera pieniądze na leczenie i rehabilitację Pana Jarka.

Niezwykłe odkrycie swarzędzanina!

Niecodziennego odkrycia dokonał przed kilkoma dniami swarzędzki detektorysta. Ujawnił on pod Poznaniem grób spopielonego, starożytnego wojownika, datowany na przełom II-III wiek n.e. - W grobie tym były przedmioty, których używał ów wojownik na co dzień – mówi Jan Czechelski. Autentyczność znaleziska potwierdzili już miejscowi archeolodzy.

Pomóżmy małej Helence z Kobylnicy!

Prawie 2 - miesięczna Helenka z Kobylnicy cierpi na wrodzoną łamliwość kości. Dziewczynka urodziła się z licznymi złamaniami nóżek i żeber. Obecnie przebywa na oddziale intensywnej terapiiKliniki Pediatrii Chorób Metabolicznych Kości w Łodzi. – Chciałabym zapewnić córeczce jak najlepsze warunki do życia: leczenie, rehabilitację, sprzęt, wizyty u najlepszych specjalistów. Prosimy o wsparcie – podkreśla mama Helenki, pani Elwira.

Wielkopolska otwarta na OZE

Obszary województwa wielkopolskiego mają bardzo dobre warunki do rozwoju fotowoltaiki. Średni poziom nasłonecznienia w tym obszarze wynosi aż 1735 godzin w ciągu roku! Jak działa fotowoltaika i co można zyskać inwestując w panele słoneczne? Na jakie wsparcie finansowe mogą liczyć inwestorzy z województwa wielkopolskiego?

Tygodnik Swarzędzki kończy 30 lat!

Trzydzieści lat. Tyle wiosen kończy dzisiaj Tygodnik Swarzędzki. Aż trudno nam uwierzyć, że jesteśmy z Państwem od 1435 tygodni, w każdy czwartek. W zalewie Internetu to nie lada wyzwanie.

Pomoc dla Pana Józefa!

Ponownie zwracamy się o pomoc dla swarzędzanina, który przeszedł udar mózgu. Pan Józef ze Swarzędza wymaga wielomiesięcznej rehabilitacji.

Odszedł Roman Bartkowiak

Samorządowa rodzina poniosła kolejną stratę. 22 sierpnia z grona swarzędzkich byłych rajców odszedł Roman Bartkowiak, radny dwóch kadencji, członek Zarządu Gminy. Miał 75 lat.

Nie będzie ciepłej wody!

Jak informuje firma Voelia w czwartek, 26 sierpnia (od godz. 4.30) i w piątek, 27 sierpnia (do 19.00) nastąpi przerwa w dostawie energii cieplnej do części odbiorców na terenie Swarzędza oraz gminy.
- Advertisement -

News

Uratowali zakleszczonego jeża

Rozgromili Grom

Przeżyli wspólnie 65 lat!

Coraz więcej „Jedynki”

Zderzenie z ciężarówką