-2.7 C
Swarzędz
niedziela, 23 stycznia 2022

KATEGORIA

Rozmaitości

W Swarzędzu działa Klub Integracji Społecznej

Klub Integracji Społecznej to miejsce, w którym mieszkańcy mogą bezpłatnie skorzystać z bogatej oferty wsparcia. Bazuje na potrzebach i zainteresowaniach mieszkańców.

57 par świętowało Jubileusz!

57 par małżeńskich z naszej gminy świętowało w ostatnim czasie jubileusz pożycia małżeńskiego. Jubilaci – zaproszeni do Eurohotelu przez burmistrza M. Szkudlarka – mogą poszczycić się co najmniej 50 - letnim stażem małżeńskim.

ETC zaprasza mieszkanki na bezpłatną mammografię

ETC Swarzędz zaprasza wszystkie Panie z grupy refundacyjnej (między 50 a 69 r.ż.) do wzięcia udziału w bezpłatnych badaniach mammograficznych. Specjalny Mammobus pojawi się na parkingu Centrum 24 stycznia (poniedziałek).

Ekstra Pensja do wypłaty w Swarzędzu

W miniony weekend szczęście dopisało mieszkańcowi, który w kolekturze Lotto na Granicznej wygrał Ekstra Pensję. Szczęśliwiec przez 20 lat będzie otrzymywał co miesiąc 5 tys. zł.

Przeżyli wspólnie 60 lat

Wspaniały jubileusz pożycia małżeńskiego świętowali w ostatnim czasie państwo Barbara i Edward Wróbel ze Swarzędza. Małżonkowie przeżyli ze sobą 60 lat!

Dobrego roku!

Dobiegający końca rok był wyjątkowo trudny. Żegnamy go zatem bez żalu. A na nowy życzmy sobie mnóstwo zdrowia, nadziei, optymizmu oraz wytrwałości.

Odszedł Eugeniusz Gensler

Swarzędzka rodzina samorządowa poniosła kolejną stratę. Nie żyje Eugeniusz Gensler, radny kadencji 2006-2010, społecznik, człowiek o szlachetnym sercu, niosący pomoc innym, wyróżniony m.in. tytułem „Wolontariusza Roku Powiatu Poznańskiego”. Miał 67 lat.

Uczcijmy zwycięskie Powstanie Wielkopolskie

Dzisiaj mija 103. rocznica wybuchu zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego. W samo południe na swarzędzkim Rynku odbędzie się uroczysty apel. Aby uczcić pamięć i oddać hołd Powstańców Wlkp. – także ze Swarzędza - wywieśmy flagi i nośmy powstańcze rozety.

Świąteczny przyjaciel, czyli Swarzędzka Opowieść Wigilijna

Obraz zmieniał się jak w kalejdoskopie. Spod kanapy, miejsca gdzie Lusia czuła się bezpiecznie, widać było głównie nogi. W ciągu dnia obserwowała jak przemieszczały się w prawo i lewo. Rozróżniała już te człapiące w brązowych laczkach i energiczne, nieco nerwowe, w niebieskich klapkach. Ale najbardziej podobały jej się delikatnie stąpające nogi w różowych filcowych kapciach. Widząc je czuła w swoim małym psim serduszku spokój.

Pięknych Świąt w zdrowiu!

Życzymy Państwu świąt wspaniałych, a przede wszystkim zdrowych. Pięknych, niezapomnianych chwil w rodzinnych gronie. Świąt bez stresów, chorób, niespodziewanych nerwów, bez zmartwień i problemów. No i dobrego, spokojnego i przede wszystkim radosnego 2022 roku!
- Advertisement -

News