Preludium już działa

W minionym tygodniu w Swarzędzu została otwarta siedziba miejscowego oddziału Fundacji Preludium, której celem jest nieodpłatne wsparcie osób dotkniętych przemocą, także seksualną. Fundacja - mieszcząca się w kamienicy przy ul. Wrzesińskiej 2/2 - oferuje porady prawne, wsparcie psychologiczne i psychoterapeutyczne.

Zebrano pieniądze na operację Alexa!

Udało się zebrać ponad 400 tys. zł. na operację nóżki 2–letniego Alexa z Zalasewa. Trwająca od kilku miesięcy zbiórka na www.siepomaga.pl zakończyła się szczęśliwym finałem. Dzięki szlachetnym sercom wielu osób mały Alex ma szansę na odzyskanie sprawności.

Laury dla swarzędzanki

Swarzędzanka Agata Maciejewska zwyciężyła w Plebiscycie „Głosu Wielkopolskiego” pt. „Mistrzowie Urody”, w kategorii „Kosmetyczka Roku”. Właścicielka salonu przy ul. Średzkiej w Zalasewie, zdobyła najwięcej głosów w powiecie poznańskim.

Wakacje pod namiotem – jak się przygotować?

Biwak to doskonała alternatywa dla luksusowych wakacji spędzonych w pięciogwiazdkowym hotelu. Wypoczynek na łonie natury z dala od hałasu wielkiego miasta, to dobry pomysł, aby zapomnieć o pracy i naładować się pozytywną energią. Do takiego wyjazdu trzeba się jednak odpowiednio przygotować. O czym powinieneś pamiętać i co ze sobą zabrać zanim wyruszysz na biwak? Podpowiadamy!

Procesje przejdą przez Swarzędz

W związku z uroczystościami Bożego Ciała odbywającymi się w swarzędzkich kościołach, w czwartek, 3 czerwca wystąpią chwilowe utrudnienia drogowe w różnych punktach miasta.

100 lat Pani Ireny!

Wspaniały Jubileusz obchodzi dzisiaj pani Irena Zandrowicz ze Swarzędza. Swarzędzanka świętuje setne urodziny!

Zostały trzy dni do końca zbiórki!

Zostały tylko trzy dni do końca zbiórki, prowadzonej na operację prawie 2 – letniego Alexa z Zalasewa, który nie ma lewej rączki i prawej nóżki. Udało się już uzbierać ponad 280 tys. zł., ale cały czas brakuje jeszcze ponad 90 tys. zł. A zbiórka kończy się 1 czerwca br. Czasu jest zatem coraz mniej!

Balonowy Dzień Dziecka w ETC Swarzędz

Barwna i wesoła – taka będzie najbliższa sobota w ETC Swarzędz. Centrum handlowe z okazji Dnia Dziecka przygotowało dla małych i dużych nie lada atrakcje. Balonowa wystawa i kolorowe upominki to tylko część z nich.

Bezpłatnie sprawdź swoje auto!

W sobotę 29 maja na parkingu Centrum Handlowego ETC odbędzie się akcja Before Service. Hyundai Szpot sprawdzi Twoje auto dowolnej marki – całkowicie za darmo! Oceny dokona profesjonalny Technik Serwisu Szpot.

Zapraszamy na Kiermasz Charytatywny!

W najbliższą sobotę, 22 maja w godz. 11.00-15.00 na tyłach Eurohotelu przy ul. Cieszkowskiego 33 odbędzie się Kiermasz Charytatywny, z którego dochód zostanie przeznaczony na leczenie 45 – letniej pani Marzeny, walczącej z ciężką chorobą.