Stasiu i Julia wiodą prym

Stasiu, Mikołaj, Leon, Jakub, Wojciech to najpopularniejsze imiona wśród chłopców, jakie swarzędzanie nadawali swoim pociechom w 2019 roku. Wśród dziewczynek prym wiodły Julie, Maje, Zuzanny i Marceliny.

Odszedł Piotr Choryński

Bardzo smutna i przykra wiadomość dotarła w niedzielę do naszej redakcji. Zmarł Piotr Choryński, samorządowiec i były dyrektor Zespołu Szkół nr 2 w Swarzędzu. Postać znana i lubiana w swarzędzkiej społeczności. Miał 71 lat.

Utal dał 55 tys. za Złote Serduszko WOŚP

Za kwotę 55 tys. zł. spółka UTAL z Gruszczyna wylicytowała Złote Serduszko WOŚP. To czwarty wynik w Polsce.

Jaki był 2019 rok?

Początek roku zawsze skłania do podsumowań i refleksji, jaki był ten mijający. Większość naszych Czytelników chwali sobie 2019 rok, a przynajmniej nie narzeka. Jaki był jednak dla samego miasta? W jakie zdarzenia obfitował? Poniżej – w telegraficznym skrócie – prezentujemy najważniejsze naszym zdaniem sprawy, które opisaliśmy w 46 ubiegłorocznych wydaniach „TS”.

Świętowali 60 lat wspólnego życia!

Mieszkańcy Swarzędza, Państwo Halina i Bronisław Kujawscy świętowali wspaniały Jubileusz 60 - lecia pożycia małżeńskiego. Diamentowe gody swarzędzan były okazją do rodzinnego spotkania i gratulacji – także od władz gminy.

Będzie się działo w ETC Swarzędz

To będzie sobota pełna atrakcji. Z okazji Dnia Babci i Dziadka w ETC Swarzędz odbędzie się akcja „W zdrowym ciele, zdrowy duch”. W bezpłatnych konsultacjach z dietetykiem i stylistą oraz koncertach mogą wziąć udział jednak nie tylko seniorzy, ale wszyscy odwiedzający Centrum.

Noworoczne spotkanie 30+

Pierwsze w tym roku spotkanie grupy 30+ odbyło się 4 stycznia w gościnnych progach "HOTELU OSSOWSKI". W spotkaniu wzięło udział trzydzieści osób.

Swarzędz drugi w Wielkopolsce!

Wszystko wskazuje na to, że Gmina Swarzędz z wynikiem 345 tysięcy zł. - zebranymi podczas 28. Finału WOŚP - uplasowała się na 2. miejscu w Wielkopolsce. Wyprzedził nas tylko Poznań, gdzie zebrano ponad 1 mln zł. Swarzędzki wynik był znacznie lepszy niż w miastach zdecydowanie większych od naszej gminy: w Pile, Koninie, czy Lesznie. Prym wiedliśmy też wśród gmin Powiatu Poznańskiego.

Swarzędz z rekordem 345 tys. zł.!

Nasza Gmina pobiła zeszłoroczny rekord zbiórki na WOŚP! Swarzędzanie o wielkich sercach sprawili, że w tym roku wesprzemy Orkiestrę Jurka Owsiaka zawrotną kwotą ponad 345 tys.zł. Złote Serduszko wylicytowano także za rekordową kwotę 32 tys. zł.

Czy Swarzędz pobije zeszłoroczny rekord WOŚP?

W najbliższą niedzielę, po raz 28. odbędzie się Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Orkiestra Jurka Owsiaka zagra także – tradycyjnie – i w naszej gminie. Czy Swarzędzkiemu Sztabowi WOŚP uda się pobić zeszłoroczny rekord i zebrać kwotę wyższą niż 273 tys. zł.? Wierzymy, że tak się stanie, tym bardziej, że atrakcji nie zabraknie.