Wstrzymajmy się z wizytami na cmentarzach!

W związku ze zbliżającymi się świętami Wielkiej Nocy, coraz więcej osób robi pozimowe porządki, także na cmentarzach. W minioną sobotę tłumy swarzędzan odwiedziły cmentarz komunalny. – Bardzo proszę mieszkańców, by mocno ograniczyli wizyty na cmentarzach. – apeluje burmistrz Marian Szkudlarek.

Nie ma nowych potwierdzonych przypadków!

Dotychczas dwie osoby z naszej gminy mają potwierdzone dodatnie wyniki testów na koronawirusa. Nie odnotowano kolejnych przypadków. Spada też liczba osób pozostających na kwarantannie domowej pod nadzorem policji. Obecnie jest to 754 mieszkańców.

Sesja w maskach

Nietypowy charakter miała marcowa sesja Rady Miejskiej. Samorządowcy – w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa – obradowali w auli SP nr 2 w Zalasewie, z zachowaniem wszelkich procedur epidemiologicznych. Był bezpieczny odstęp, maseczki na twarzach i rękawiczki.

Chcą przełożenia majowych wyborów prezydenckich!

21 z 23 samorządów należących do Stowarzyszenia Metropolia Poznań wypracowało wspólne stanowisko w sprawie majowych wyborów prezydenckich. Pod apelem podpisał się m.in. prezydent Poznania, starosta poznański i burmistrz Swarzędza. - Wnosimy o przesunięcie terminu wyborów. Nie narażajmy naszych Mieszkańców na niebezpieczeństwo zakażenia – czytamy w dokumencie.

Jest umowa Gminy ze Szpitalem Zakaźnym!

Burmistrz Marian Szkudlarek – zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami – podpisał dzisiaj umowę z dyrektorem Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego im. J. Strusia w Poznaniu przy ul. Szwajcarskiej, na mocy której, gmina przekaże na konto placówki dotację w kwocie 100 tys. zł. Cel? Zakup sprzętu ochrony osobistej oraz niezbędnej aparatury medycznej, koniecznej do zwalczania koronawirusa.

Swarzędzanie mogą skorzystać z ulg

Pandemia koronawirusa coraz bardziej odbija się na kondycji firm - małych, średnich i dużych. Burmistrz wyjaśnia, że zarówno mieszkańcy, jak i przedsiębiorcy mogą skorzystać z oferowanych przez miasto ulg i ułatwień w spłacie zobowiązań.

Spada liczba mieszkańców na kwarantannie

Do 107 osób zmniejszyła się liczba mieszkańców naszej gminy pozostających na tzw. kwarantannie domowej. Nie potwierdzono kolejnych zachorowań w Swarzędzu, czy swarzędzkich sołectwach. Nadal w statystykach figuruje tylko jeden mieszkaniec z pozytywnym wynikiem COVID-19.

Nie ma nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Swarzędzu

W świetle nowego komunikatu burmistrza Mariana Szkudlarka, w Swarzędzu nie ma nowych potwierdzonych zachorowań na koronawirusa. W poniedziałek rano – w porównaniu z niedzielą – odnotowano spadek liczby osób na kwarantannie domowej do 112 mieszkańców.

124 mieszkańców objętych kwarantanną

Do 124 wzrosła w niedzielę - w godzinach popołudniowych - liczba mieszkańców miasta i gminy Swarzędz objętych kwarantanną domową. - Dotychczas na terenie naszej gminy stwierdzono 1 przypadek zakażenia koronawiruse – informuje burmistrz Marian Szkudlarek. W całej Wielkopolsce kwarantanną objętych jest ponad 10 tys. osób.

Ratownik medyczny ze Swarzędza zakażony koronawirusem

Dzisiaj rano swarzędzki ratusz poinformował o pierwszym przypadku zakażenia koronawirusem. To ratownik medyczny, mieszkający w naszej gminie. - Wcześniej nie był objęty kwarantanną, pracował, poczuł się źle i test wykazał zakażenie koronawirusem - informuje gospodarz Gminy w kolejnym, sobotnim komunikacie.