target="_blank"

W Zalasewie wyrośnie park

Gmina rozstrzygnęła przetarg na budowę w Zalasewie tzw. Activ Parku. Projekt przedsięwzięcia, przypomnijmy, zwyciężył w głosowaniu w ramach Budżetu Obywatelskiego na 2020 r.

2020 – jaki był?

2020 rok nie należał do najlepszych. Wszystko oczywiście przez pandemię koronawirusa, która w kwietniu dotarła do Swarzędza, na nowo określając naszą codzienną rzeczywistość – od spraw zawodowych, po prywatne. Także i w samym mieście życie toczyło się inaczej niż zazwyczaj: nie odbywały się imprezy kulturalne, odwoływano spotkania, festiwale, czasowo wstrzymane zostały miejskie inwestycje. Koronawirus dał się we znaki wszystkim. Co jednak – obok pandemii - zapamiętamy z 2020 r.? Poniżej – w telegraficznym skrócie – prezentujemy najważniejsze naszym zdaniem sprawy, które opisaliśmy w 45 ubiegłorocznych wydaniach „TS”.

Przejście w remoncie

Przejście podziemne pod drogą krajową nr 92 - na wysokości Szkoły Podstawowej nr 2 - jest od kilku tygodni remontowane. Prace wykonuje zarządca drogi – Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Zmiany w rozkładzie autobusów w Sylwestra i Nowy Rok

W Sylwestra i Nowy Rok wprowadzone zostaną zmiany w rozkładzie jazdy Swarzędzkiej Komunikacji Autobusowej.

Katarzyńska szykuje się do przebudowy

Wiele wskazuje na to, że w przyszłym roku rozpocznie się gruntowna przebudowa wschodniej części ul. Katarzyńskiej w Gruszczynie. Inwestycja miałaby objąć ponad kilometrowy odcinek tej ulicy od skrzyżowania z ul. Swarzędzką do ul. Promyk.

W Swarzędzu podatki bez zmian

Mieszkańcy naszej gminy mogą odetchnąć z ulgą. Uchwała budżetowa na 2021 r. nie zakłada podwyżek w podatkach.

Podstawówka w Zalasewie zostanie rozbudowana

Miasto kilka dni temu ogłosiło przetarg na rozbudowę Szkoły Podstawowej nr 1 przy ul. Planetarnej w Zalasewie. W ramach tej inwestycji placówka doczeka się nowego skrzydła dydaktycznego.

Jak będzie funkcjonowała komunikacja w święta?

Jak informuje swarzędzki ratusz, w okresie Świąt Bożego Narodzenia wprowadzone zostaną zmiany w rozkładzie jazdy Swarzędzkiej Komunikacji Autobusowej.

Swarzędz ma budżet na 2021 rok

Swarzędz ma już oficjalnie budżet na przyszły rok. Uchwała w tej sprawie została jednogłośnie przegłosowana przez radnych w miniony piątek.

Średzka prawie z chodnikiem

Trwa budowa chodnika w ul. Średzkiej w Paczkowie. Inwestycja ma być gotowa jeszcze w tym roku.