środa, 24 lipca 2024
21.5 C
Swarzędz

KATEGORIA

Samorząd

Najpierw budowa, później rozbiórka wiaduktu w naszej gminie

Wkrótce w ciągu drogi wojewódzkiej nr 194 będzie wznoszony nowy wiadukt. Stary, jak się dowiedzieliśmy w Wielkopolskim Zarządzie Dróg Wojewódzkich, zostanie rozebrany dopiero w przyszłym roku.

Linia 425 częściej do os. Leśnego?

Niewykluczone, że w przyszłym roku – jeśli pozwolą środki budżetowe a poznański Zarząd Transportu Miejskiego wyrazi na to zgodę – zwiększona zostanie liczba kursów linii autobusowej nr 425 do os. Leśnego. Petycja od mieszkańców w tej sprawie trafiła w międzyczasie do swarzędzkiego ratusza.

Rusza remont Polnej i Cieszkowskiego w Swarzędzu!

W każdej chwili może rozpocząć się remont nawierzchni ul. Cieszkowskiego i Polnej na odcinku od skrzyżowania z drogą krajową nr 92 a ulicami Cmentarną i Kwaśniewskiego, kierowcy zatem powinni liczyć się z utrudnieniami w ruchu w tej części gminy. W miniony piątek ratusz podpisał umowę z wykonawcę tej inwestycji.

Rondo w Kobylnicy oficjalnie otwarte

Chociaż po rondzie w Kobylnicy jeździmy już od kilku tygodni, to dopiero niedawno zakończona została tzw. procedura odbiorowa inwestycji od wykonawcy. W czwartek, 11 lipca Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich wraz z przedstawicielami władz województwa, powiatu i naszej gminy dokonał oficjalnego otwarcia nowo wybudowanego obiektu.

Jakie projekty wygrały w Budżecie Obywatelskim Swarzędza?

Znane są już wyniki głosowania mieszkańców nad projektami zgłoszonymi do Budżetu Obywatelskiego na 2025 rok. W sumie zrealizowanych ma zostać osiem z nich. W tegorocznym głosowaniu udział wzięło ponad 5,6 tys. osób.

Kolej dla swarzędzkiej Nowej Wsi w 2028 r.?

Prace związane z przebudową i dostosowaniem towarowej obwodnicy Poznania do ruchu pasażerskiego rozpoczną się – jak informuje PKP PLK – jeszcze w lipcu i potrwają do końca 2027 r. Oznacza to, że najprawdopodobniej już na początku 2028 r. z Nowej Wsi do stolicy Wielkopolski będzie można dojechać pociągiem.

Ostatnie dni na głosowanie!

Zostało już bardzo niewiele czasu by wziąć udział w głosowaniu na projekty Budżetu Obywatelskiego na 2025 rok! Termin mija 6 lipca.

Swarzędzka „Trójka” (wkrótce) po nowemu

Niedawno rozpoczęły się prace związane z przebudową otoczenia SP nr 3 na os. Czwartaków, w ramach której przewidziano m.in. budowę nowoczesnego, wielofunkcyjnego boiska dla uczniów, czy placu zabaw dla najmłodszych.

Wkrótce przebudowa podstawówki w Wierzonce!

Szkoła Podstawowa w Wierzonce zostanie rozbudowana o nowe skrzydło dydaktyczne wraz z – bardzo potrzebną uczniom - salą gimnastyczną. Gmina podpisała właśnie umowę w tej sprawie z wybranym w przetargu wykonawcą, co oznacza, że prace budowlane rozpoczną się w ciągu kilku najbliższych tygodni.

Ul. Piaski otwarta!

Nieczynny od kilkunastu dni w związku z rozbiórką wiaduktu przejazd ul. Piaski ponownie został otwarty.
- Advertisement -

News