poniedziałek, 11 grudnia 2023
4.8 C
Swarzędz

KATEGORIA

Samorząd

Tunelem za kilkanaście dni?

Dobiega końca budowa tunelu pod torami kolejowymi w Kobylnicy. Jak kilka dni temu zapowiedział burmistrz, najprawdopodobniej już w święta obiekt będzie przejezdny.

Co gmina wybuduje w 2024 roku?

Wraz z prezentacją budżetu na 2024 r., ratusz przedstawił również wykaz zadań inwestycyjnych, które – jeśli zatwierdzą je w grudniu radni - będą sukcesywnie wykonywane w przyszłym roku. Pula pieniędzy na ten cel będzie podobna do tegorocznej i wyniesie nieco ponad 86 mln zł.

Piesi tylko tunelem!

W czwartek, 30 listopada zostanie zablokowana możliwość przejścia pieszych przez przejazd kolejowy przy ul. Swarzędzkiej w Kobylnicy. - Ruch pieszych będzie się odbywał od czwartku tunelem – wyjaśnia wykonawca budowy tunelu drogowego, firma Strabag.

Prawie 200 milionów na oświatę

Swarzędzcy radni oficjalnie rozpoczęli prace nad przyszłorocznym budżetem miasta. Tym samym znane są już najważniejsze założenia skarbonki miasta na 2024 r.

Paka dla zwierzaka!

W ramach akcji "Paka dla zwierzaka", zapraszamy do włączenia się w zbiórkę darów, które pomogą zapewnić futrzastym podopiecznym Schroniska w Skałowie ciepło, bezpieczeństwo i radość w nadchodzących zimowych dniach.

Zimą kolejny parking przy dworcu

Na początku przyszłego roku gmina ma oddać do użytku 48 kolejnych miejsc parkingowych w rejonie swarzędzkiego węzła przesiadkowego. Tym razem po południowej stronie torów kolejowych.

Podatki w Swarzędzu bez zmian!

Samorząd pracuje nad przyszłorocznym budżetem gminy. W trakcie piątkowego, wspólnego posiedzenia komisji Rady Miejskiej, podczas którego odbyło się tzw. „pierwsze czytanie budżetu” burmistrz zapowiedział, że w przyszłym roku podatki pozostaną na niezmienionym poziomie. Ale żeby sfinansować funkcjonowanie miasto będzie zaciągać kolejne pożyczki.

Jest przetarg, roboty wiosną?

Zgodnie z pojawiającymi się zapowiedziami, gmina ogłosiła powtórny przetarg na remont schodów łączących alejkę nad jeziorem z os. Kościuszkowców. Inwestycja ruszy w przyszłym roku.

Krajówka z nocnym wahadłem

W nocy z poniedziałku na wtorek oraz z wtorku na środę miejscowi kierowcy oraz podróżni musieli liczyć się z dodatkowymi utrudnieniami na drodze krajowej nr 92, w rejonie przebudowywanego wiaduktu nad ul. Piaski. W tym czasie zarządca trasy – Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad – wprowadzał na trasie ruch wahadłowy.

Swarzędzkie Mikołajki 6 grudnia!

6 grudnia o 16.30 na swarzędzkim rynku odbędzie się tradycyjne spotkanie z Mikołajem i rozświetlenie choinki. Organizatorzy zapowiadają wiele atrakcji dla dzieci.
- Advertisement -

News