Warta pokonała Unię

Zawodnicy Unii rozpoczęli okres przygotowawczy od sparingowej porażki z Wartą Poznań. Mimo wielkiego zaangażowania swarzędzan “Zieloni” wygrali 3:0.

Dziewiąte miejsce Lidera w Polsce

W zeszłym roku sekcja koszykówki UKS Lider Swarzędz zajęła historyczne 19 miejsce w Polsce i był to dla nas duży powód do dumy. Cóż można powiedzieć w tym roku, kiedy poprawiliśmy się aż o 10 pozycji i wskoczyliśmy do czołowej dziesiątki klub w koszykarskim szkoleniu za rok 2019.

Przyznano nagrody sportowe

Nagrody finansowe za wybitne osiągnięcia sportowe w 2019r. przyznano 34. zawodnikom i zawodniczkom z naszej gminy; 20 kolejnych osób otrzymało wyróżnienia sportowe i nagrody rzeczowe.

Swarzędzki kolarz Mistrzem Polski

Wspaniały sukces odniósł młody swarzędzki kolarz, Dawid Wika – Czarnowski, który wywalczył Mistrzostwo Polski Szkółek kolarskich w kolarstwie torowym, przywożąc z Pruszkowa aż cztery medale.

Kacper Majchrzak w Finale Mistrzostw Europy!

Swarzędzki olimpijczyk, Kacper Majchrzak na odbywających się w Glasgow Mistrzostwach Europy seniorów w pływaniu, na dystansie 100 m stylem dowolnym awansował do finału.

Złoty medal Jakuba Siemińskiego!

Wspaniały sukces odniósł zapaśnik swarzędzkiej Unii, Jakub Siemiński. Na Międzynarodowym Turnieju w Chorwacji młody sportowiec wywalczył złoty medal w zapasach dla Polski w kategorii do 110kg!

Swarzędzanki rozgromiły poznański MUKS

Koszykarki swarzędzkiego Lidera rozegrały bardzo dobry mecz z poznańskim MUKSem.

Akademia Unii Swarzędz z Certyfikatem PZPN

Polski Związek Piłki Nożnej podjął decyzję o przyznaniu 694 szkółkom z całej Polski swoich certyfikatów. W tym gronie znalazła się również Unia Swarzędz.

Liderki w kadrach Wielkopolski

Aż pięć młodych swarzędzkich koszykarek spędziło intensywnie weekend na zgrupowaniach kadry WZKosz. Marta Walaszek, Julia Zawieja i Natalia Polak wzięły udział w zgrupowaniu zaplecza kadry w Rawiczu, gdzie miały okazję doskonalić swoje umiejętności.