sobota, 16 października 2021

KATEGORIA

Sport i rekreacja

Lider zgasił Płomień

Niespodzianki w Nekli nie było. Lider Swarzędz wygrał 3:1 z ostatnim w tabeli ligi okręgowej Płomieniem i awansował na 4. miejsce.

Meblorz z kolejnym zwycięstwem!

Kolejne trzy punkty dopisali sobie zawodnicy Meblorza po sobotnim starciu w ramach 8. kolejki REDBOX V ligi. Tym razem swarzędzanie pokonali 4-2 TMS Stellę Luboń.

Brązowy medal swarzędzkiego kolarza!

19–letni swarzędzki kolarz, Janek Modzelewski zdobył - podczas Mistrzostw Polski Elity w Kolarstwie Torowym - brązowy medal w wyścigu drużynowym na 4000 m,

Kto został królem szachów?

W miniony weekend w Ośrodku Kultury w Swarzędzu rozegrane zostały Mistrzostwa Gminy Swarzędz w szachach. Przez dwa dni rywalizowali ze sobą zawodnicy w dwóch kategoriach wiekowych.

Lider świętuje i wygrywa

UKS Lider Swarzędz świętuje swoje 15-lecie. Na swarzędzkim Stadionie Miejskim w poprzednią sobotę spotkało się blisko 200 piłkarzy Lidera – od skrzatów po seniorów. Ci ostatni okrasili rocznicę zwycięstwami.

Reprezentacja Polski zagra w Swarzędzu!

Na swarzędzkim Stadionie Miejskim rozegrane zostaną dwa mecze eliminacyjne Mistrzostw Europy U-19.

Unia lepsza od Polonii

Dwa ostatnie domowe mecze Unitów kończyły się porażkami, ale teraz nastąpiło przełamanie. Po bramce Radosława Barabasza piłkarze Tomasza Bekasa odprawili z kwitkiem Polonię 1908 Marcinki Kępno.

Swarek z brązem!

Dziewczyny Swarka zdobyły brązowe medale Mistrzostw Polski Młodziczek w hokeju na trawie. W turnieju finałowym musiały uznać wyższość zespołów z Łoziny i Brzezin.

Kolejny sukces zapaśników!

W poprzednią sobotę w Poznaniu odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w zapasach w stylu klasycznym. Zapaśnicy Unii Swarzędz zdobyli dwa złote medale i sześć brązowych, a drużynowo Unia uplasowała się na I miejscu!

II Bieg im. Firlika za nami

Na stadionie miejskim w Swarzędzu, staraniem członków Koła Przyjaciół i Sympatyków klubu Unia Swarzędz – „Unia-100”, w poprzedni piątek odbył się II Integracyjny Bieg Sztafetowy im. Romana Firlika. Integracyjny, bo w biegu wzięła udział młodzież ze szkół podstawowych, ich rodzice, nauczyciel oraz przyjaciel szkoły.