XV Agrobex Memoriał Arka Gołasia już w weekend!

Świeżo upieczeni srebrni medaliści Pucharu Świata, brązowi medaliści Mistrzostw Europy i Ligi Narodów oraz Mistrzowie Świata zaprezentują swoje siatkarskie umiejętności w rozpoczynającym się w piątek XV Agrobex Memoriale Arkadiusza Gołasia.

Zainaugurowały II ligę!

Ostatnim sportowym wydarzeniem weekendu była inauguracja 2 Ligi Koszykówki Kobiet na hali SCSiR. Podopiecznie trener Anny Talarczyk podejmowały zespół KS Basket 25 Bydgoszcz.

Dzień Sportu Unii Swarzędz

Kilkaset osób spędziło poprzednią sobotę na Dniu Sportu Unii Swarzędz. Wydarzenie obfitowało w atrakcje dla ludzi w każdym wieku.

Aleks Mendel ze złotem

107 zawodników z 16 klubów rywalizowało w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w zapasach w Kostrzynie nad Odrą. Unię na tych zawodach reprezentowało dziewięciu zawodników. Najlepiej wypadł Aleks Mendel, który wygrał swoją kategorię wagową do 52 kg.

Gwiazdy siatkówki za dwa tygodnie w Zalasewie!

Dwa tygodnie zostały do Memoriału Arkadiusza Gołasia, którego jubileuszowa edycja odbędzie się w naszej gminie. W weekend 19-20 października w Zalasewie będziemy gościć gwiazdy siatkówki. W sprzedaży są ostatnie bilety na tę imprezę.

Swarzędzcy zapaśnicy z kolejnymi medalami

7 zapaśników reprezentowało Unią Swarzędz na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w stylu wolnym. Najlepiej zaprezentowała się Ania Starszak, która wywalczyła srebrny medal oraz Aleks Mendel i Hubert Wierzbińsaki, którzy wywalczyli brązowe medale.

Koszykarki nie zagrają w I lidze!

Już w najbliższy weekend rozpocznie się koszykarski sezon 2019/20. UKS Lider Swarzędz wystawi aż 8 zespołów żeńskich i co jest nowością jeden zespół chłopców.

Swarzędzki kajakarz najlepszy w Województwie

Piotr Kujawa, 16 – letni mieszkaniec Swarzędza zdobył złoty medal na Międzynarodowych Mistrzostwach Województwa Wielkopolskiego w kajakarstwie.

Sztafetą upamiętniono Romana Firlika

20 września na stadionie miejskim w Swarzędzu został rozegrany I Bieg Sztafetowy im. Romana Firlika, znanego swarzędzanina, wielkiego miłośnika sportu, biegacza, kolarza, boksera i zapaśnika.

Trzy złota zapaśników!

Troje naszych kadetów: Olaf Cierzniewski, Piotr Chełek i Jakub Siemiński zdobyło - na Międzynarodowym Turnieju zapaśniczym w Havlickovym Brodzie - złote medale!