target="_blank"

Koronawirus w parafii przy Poznańskiej

W parafii pw. Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych przy ul. Poznańskiej potwierdzono przypadek koronawirusa. Chory jest pracownik parafii.

Rejestracja na szczepienia od 15 stycznia

15 stycznia rozpoczyna się rejestracja seniorów powyżej 80 roku życia, którzy chcą zaszczepić się przeciwko koronawirusowi. W naszej gminie szczepienia będą się odbywać w sześciu placówkach – pięciu swarzędzkich przychodniach i jednej w Zalasewie. Także od 15 stycznia osoby od 18 do 69 roku życia będą mogły zgłosić chęć zaszczepienia się przeciw COVID-19 przez formularz online.

Skorzystaj z bezpłatnych konsultacji medycznych

Centrum Medyczne Diagnosisw Zalasewie zaprasza mieszkańców na bezpłatne konsultacje dla osób z problemami nietrzymania moczu.

Szczepienia swarzędzan w 6 przychodniach

ześć placówek medycznych, zlokalizowanych na terenie naszej gminy bierze udział w Narodowym Programie Szczepień: Przychodnia Diagter (ul. Piaski), Certus (ul. Poznańska i os. Raczyńskiego), Multi-Medic (ul. Cieszkowskiego),DarMedicum (ul.Spokojna) oraz Przychodnia Gaudiumw Zalasewie (ul. Serdeczna). 15 stycznia 2021 r. planowane jest rozpoczęcie zapisów na szczepienia dla seniorów 80+.

Podzielili się krwią

Sporym zainteresowaniem mieszkańców cieszyła się akcja krwiodawcza, którą w miniony piątek zorganizowano przy siedzibie swarzędzkiej Ochotniczej Straży Pożarnej. Zgłosiło się prawie 50 osób, nie wszyscy jednak mogli oddać krew.

8 stycznia oddaj krew!

„Krwi nie można kupić – podziel się nią” – to hasło kolejnej akcji oddawania krwi w naszym mieście. Zapraszamy już w najbliższy piątek, 8 stycznia!

Swarzędzki punkt wymazowy czynny w Sylwestra i Nowy Rok

Swarzędzki punkt wymazowy przy ul. Poznańskiej - gdzie można wykonać test na koronawirusa - pełni dyżur od czwartku, 31 grudnia do niedzieli, 3 stycznia w godzinach 8.00-12.00.

Kto będzie szczepił swarzędzan?

Do 11 grudnia szpitale, przychodnie i placówki medyczne mogły zgłaszać się do udziału w programie szczepień przeciwko SARS-CoV-2. Jak udało nam się ustalić cztery podmioty medyczne z naszej gminy: Przychodnia Diagter (ul. Piaski), Przychodnie Certus (ul. Poznańska i os. Raczyńskiego), Multi-Medic (ul. Cieszkowskiego) oraz DarMedicum (ul. Tysiąclecia) są chętne, by zaszczepić mieszkańców naszej gminy.

Gdzie w czasie świąt można zrobić test na koronawirusa?

Punkty pobrań wymazów - na terenie aglomeracji poznańskiej - będą w okresie świątecznym i noworocznym pracować w nieco innym trybie. Swarzędzki punkt wymazowy przy ul. Poznańskiej swój dyżur będzie pełnić od czwartku, 31 grudnia do niedzieli, 3 stycznia w godzinach 8.00-12.00.

1000 osób skorzystało już z punktu wymazowego

Już ponad 1 tys. osób skorzystało ze swarzędzkiego punktu wymazowego, który – od 3 tygodni - funkcjonuje przy Ośrodku Kultury w Swarzędzu.