Jest kolejne zakażenie w naszej gminie

To już trzeci przypadek zakażenia koronawirusem w tym tygodniu. Obecnie choruje 5 mieszkańców: 1 osoba przebywa w szpitalu, 1 w izolatorium, a 3 w izolacji domowej. Od początku epidemii sanepid odnotował u nas łącznie 15 przypadków zakażenia koronawirusem.

Kolejne zakażenie w gminie Swarzędz

14. przypadek zakażenia koronawirusem odnotowano w naszej gminie w miniony wtorek. W świetle najnowszych danych Powiatowej Stacji Sanitarnej – Epidemiologicznej w Poznaniu mamy obecnie – wśród mieszkańców Swarzędza i sołectw - cztery tzw. aktywne przypadki zakażenia COVID-19. Jedna osoba przebywa w szpitalu, jedna w izolatorium, a dwie pozostałe w izolacji domowej. 169 osób jest w kwarantannie domowej.

Jest kolejny przypadek zakażenia koronawirusem

W naszej gminie odnotowano trzynasty przypadek zakażenia koronawirusem; mamy więc obecnie trzy tzw. aktywne przypadki zakażenia COVID-19. Jedna osoba trafiła do szpitala, druga do izolatorium, a trzecia pozostaje w izolacji domowej. Dziesięć osób już wyzdrowiało. Do tej pory w Poznaniu i Powiecie Poznańskim na koronawirusa zachorowały łącznie 343 osoby, wyzdrowiały już 282 osoby osób, 9 osób zmarło.

Oddaj krew ku czci Bohaterów

1 sierpnia to szczególna data – rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Przelej krew w hołdzie Bohaterom i pomóż tym samym potrzebującym. Tym bardziej teraz – w trakcie pandemii, kiedy krwi jest bardzo mało. Oddaj krew również dla medyków, którzy każdego dnia walczą o nasze zdrowie. W najbliższą sobotę na parkingu ETC Swarzędz zagości krwiobus, w którym wszyscy zainteresowani będą mogli włączyć się w akcję.

Zachorował kolejny mieszkaniec

W naszej gminie odnotowano dwunasty przypadek zakażenia koronawirusem; mamy więc obecnie dwa tzw. aktywne przypadki zakażenia COVID-19. Jedna osoba trafiła do szpitala, druga pozostaje w izolacji domowej. Dziesięć osób już wyzdrowiało. Do tej pory w Poznaniu i Powiecie Poznańskim na koronawirusa zachorowało łącznie 322 osób, wyzdrowiało już 267 osób, 9 chorych zmarło.

Jest kolejny zakażony mieszkaniec

Mamy jedenasty przypadek zakażenia koronawirusem w naszej gminie. Jest to najprawdopodobniej pracownik służb medycznych. Zakażony COVID - 19 mieszkaniec przebywa obecnie w poznańskim izolatorium. Do tej pory w Poznaniu i Powiecie Poznańskim na koronawirusa zachorowało łącznie 316 osób, 9 chorych zmarło.

Morsy oddały krew

Ponad 17 litrów krwi oddano podczas akcji krwiodawczej, zorganizowanej przez Stowarzyszenie Morsy Swarzędz, przy współudziale Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu, Swarzędzkiego Centrum Sportu i Rekreacji oraz Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Koronawirus w fabryce herbaty przy Rabowickiej!

Wczoraj potwierdzono pierwszy przypadek koronawirusa w firmie R. Twining and Company sp. z o.o.) zlokalizowanej przy ul. Rabowickiej. Zakażona osoba nie jest mieszkańcem naszej gminy. Ostatni raz była w pracy 26 czerwca. Chorobę przechodzi bezobjawowo. Pracownicy mający bezpośredni kontakt z zakażonym zostali przebadani – jak twierdzi kierownictwo firmy – testami serologicznymi.

Jak głosować bezpiecznie?

W niedzielę udamy się do urn wyborczych by wybrać prezydenta na kolejną, 5 – letnią kadencję. W lokalach wyborczych - które będą otwarte w godzinach 7.00-21.00 - będą obowiązywały specjalne zasady bezpieczeństwa.

Wyzdrowiała dziesiąta osoba!

Wyzdrowiała kolejna już , dziesiąta osoba – z naszej gminy - zakażona koronawirusem. Tym samym, spośród 10. mieszkańców, którzy do tej pory zachorowali na COV – SARS 2, wszyscy wyzdrowieli i obecnie nie mamy w naszej gminie potwierdzonych tzw. aktywnych przypadków i niech tak zostanie!