środa, 19 czerwca 2024
22 C
Swarzędz

KATEGORIA

Zdrowie

Autyzm to nie choroba

Tak dużo się o nim mówi, ale czy wiemy, czym jest naprawdę? Kilka słów o spektrum autyzmu.

Nowa placówka stomatologiczna dla dzieci na mapie Zalasewa

W Zalasewie powstała nowa przychodnia specjalizująca się w stomatologii dziecięcej. To jedna z niewielu placówek tego typu w powiecie poznańskim, która dba o zdrowie i piękny uśmiech najmłodszych - bo małe ząbki, to wielka sprawa!

Gdzie swarzędzanie mogą szukać pomocy medycznej w czasie świąt?

Chorowanie w święta nigdy nie jest przyjemne, ale niestety, czasami problemy zdrowotne dopadają nas w najmniej odpowiednim czasie. Gdzie zatem w czasie świąt mieszkańcy naszej Gminy mogą szukać pomocy medycznej i stomatologicznej?

Walka Wiktorii ciągle trwa!

16-letnia Wiktoria ze Swarzędza, która w sierpniu uległa poważnemu wypadkowi samochodowemu i w stanie krytycznym trafiła do szpitala, ciągle wymaga intensywnej rehabilitacji. 14 lutego Wiki przeszła operację usunięcia zespoleń po złamaniu kości jarzmowej. Niestety, jej ręka się nie zrasta! Konieczny będzie przeszczep szpiku kostnego z biodra!

Powstała Grupa wsparcia dla dzieci i młodzieży

Centrum Usług Społecznych w Swarzędza zaprasza do skorzystania z oferowanych bezpłatnych usług społecznych. Celem usługi jest zwiększenie dostępu dzieciom i młodzieży do 18 r.ż., zagrożonym uzależnieniami, przemocą lub będącymi w kryzysie psychicznym do dobrej jakości usługi, która ma prowadzić do wyjścia z kryzysu psychicznego oraz przeciwdziałać ich wykluczeniu z życia społecznego, edukacyjnego czy zawodowego.

Przekaż 1,5% podatku potrzebującym swarzędzanom!

Zbliża się czas ostatecznego rozliczania z fiskusem i wypełniania PITów. Co roku swarzędzanie okazują wielkie, szlachetne serca, przekazując 1% podatku (obecnie 1,5%) dla potrzebujących mieszkańców naszej gminy. W tym roku apelujemy ponownie, by przekazać 1,5% podatku najmłodszym, potrzebującym mieszkańcom naszej gminy.

Intensywny wzrost przypadków rumienia zakaźnego w Swarzędzu!

Wysypka na policzkach w kształcie skrzydeł motyla, czerwone plamki na brzuchu czy kończynach, gorączka, ból gardła, a także wodnisty katar - to objawy tzw. rumienia zakaźnego, wirusowej choroby, której ogromny wzrost zakażeń notują od kilku tygodni lekarze w swarzędzkich przychodniach.

Niepełnosprawne dzieci mają nowy Ośrodek!

Ośrodek terapeutyczny dla osób niepełnosprawnych na os. Czwartaków uroczyście zainaugurował swoją działalność. Placówka służyć będzie m.in. ok. 300 podopiecznym swarzędzkiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski.

W Swarzędzu startuje ośrodek terapeutyczny dla osób z niepełnosprawnościami!

Budowa ośrodka terapeutycznego dla osób niepełnosprawnych na os. Czwartaków dobiegła końca. W czwartek, 7 marca obiekt uroczyście zainauguruje swoją działalność.

Adrian rozpoczął leczenie!

16-letni mieszkaniec Gruszczyna, Adrian Sołtysiak walczy z czwartym nowotworem – glejakiem mózgu. Dzięki zebranym środkom chłopiec rozpoczął leczenie niestandardowym lekiem, który jest ostatnią deską ratunku. Miesięczna terapia to koszt 70 tys. zł. Rodzice 16-latka dziękują wszystkim za pomoc!
- Advertisement -

News