Swarzędz z szóstym ozdrowieńcem

Wyzdrowiała kolejna, szósta już osoba – z naszej gminy - zakażona koronawirusem. Tym samym, spośród 9 mieszkańców, którzy do tej pory zachorowali na COV – SARS 2, sześcioro już wyzdrowiało, a trzy osoby (tzw. przypadki aktywne) przebywają w izolacji.

Mamy mniej zakażonych

Nie dziewięciu zakażonych, a ośmiu mieszkańców naszej gminy zachorowało od początku epidemii na koronawirusa. Jedna z osób została przez poznański Sanepid błędnie przypisana do Swarzędza.

6 osób zmarło na grypę

Ponad 90 tys. poznaniaków i mieszkańców Powiatu Poznańskiego zachorowało na grypę w pierwszych miesiącach 2020 roku. Z powodu powikłań zmarło sześć osób.

Swarzędz wrzucił na luz?

Tłumy w parkach, pełne boiska, dziesiątki osób nad jeziorem czy na rozmaitych ściażkach spacerowych. Niestety, jak twierdzą nasi Czytelnicy - często w dużych grupach i bez maseczek. - W poprzedni weekend w naszej gminie widać było rozluźnienie dyscypliny w stosowaniu się do obostrzeń wprowadzonych na czas epidemii. – czytamy w redakcyjnych mailach.

Swarzędz wśród gmin z największą liczbą zakażonych

Swarzędz z ośmioma zakażonymi COVID-19 mieszkańcami zajmuje 3 miejsce wśród gmin Powiatu Poznańskiego. Więcej przypadków koronawirusa odnotowano tylko gminach: Mosina (15) i Stęszew (14). Ośmiu zakażonych – podobnie jak w Swarzędzu – odnotowano także w Czerwonaku. Cztery gminy: Dopiewo, Kleszczewo, Murowana Goślina i Suchy Las nie mają potwierdzonego ani jednego przypadku zakażenia koronawirusem na swoim terenie.

Kolejne dwa przypadki zakażenia koronawirusem!

Do ośmiu wzrosła liczba zakażonych koronawirusem mieszkańców naszej gminy. Tylko w tym tygodniu przybyły aż trzy osoby chore na Covid-19. - W sumie mamy 8 przypadków, 1 osoba nadal przebywa w szpitalu, 4 pozostają w izolacji domowej, a 3 już wyzdrowiały – poinformował burmistrz Marian Szkudlarek w piątkowym komunikacie.

Jest szósty przypadek zakażenia koronawirusem!

W poniedziałek, 4 maja odnotowano kolejny, szósty już przypadek zakażenia koronawirusem w naszej gminie. Swarzędzki bilans to łącznie 6 przypadków zakażenia i dwie wyzdrowiałe osoby. Trzy osoby przebywają w izolacji domowej, a jedna w szpitalu. Z sześciu zakażonych, cztery to pracownicy służby zdrowia.

Jest piąta zakażona osoba!

W czwartek, 30 kwietnia odnotowano – niestety - kolejny, piąty już przypadek zakażenia koronawirusem w naszej gminie. – Zakażona to kobieta, związana ze służbą zdrowia – wyjaśnia burmistrz M. Szkudlarek w najnowszym komunikacie. Swarzędzki bilans to łącznie 5 przypadków zakażenia i dwie wyzdrowiałe osoby. Z pięciu zakażonych, cztery to pracownicy służby zdrowia.

Kolejna osoba z naszej gminy wyzdrowiała!

Druga osoba z naszej gminy, zmagająca się z COVID -19 wyzdrowiała! Do tej pory u czterech mieszkańców naszej gminy potwierdzono – dodatnimi testami – zakażenie koronawirusem. Jedna osoba wyzdrowiała już w poprzednim tygodniu, w poniedziałek burmistrz Marian Szkudlarek przekazał informację, że mamy drugiego ozdrowieńca. Pozostałe dwie - zakażone koronawirusem – osoby pozostają obecnie w izolacji domowej.

Jest czwarty przypadek koronawirusa w naszej gminie!

Mamy w naszej gminie czwarty, potwierdzony przypadek zakażenia koronawirusem. Informację tą przekazał w poniedziałkowym komunikacie burmistrz Marian Szkudlarek. Zakażona osoba to pracownica służ medycznych. Obecnie przebywa w izolatorium.