Odważ się na zdrowie i schudnij

Jeśli po świętach czujesz nadwyżkowe kilogramy, a może po prostu wiosna przypomina, że czas zadbać o sylwetkę, przyjmij zaproszenie i podejmij wyzwanie! Na mieszkańców Metropolii Poznań, w tym Swarzędza, czeka półroczne bezpłatne wsparcie dietetyka, trenera i psychologa. Sprawdź czy spełniasz warunki i dołącz do projektu „Kompleksowe działania zapobiegające nadwadze i otyłości w Metropolii Poznań” realizowanego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

Swarzędz chce masowo szczepić mieszkańców!

Prawdopodobnie już w najbliższym tygodniu ruszą w Swarzędzu zapisy na tzw. masowe szczepienia. Gmina chce w tym celu uruchomić dwa punkty szczepień: w hali SCSiR przy Św. Marcinie oraz w świetlicy na os. Mielżyńskiego. – Wiele zależy od terminowych dostaw szczepionek, ale szacujemy, że w ciągu najbliższych dwóch miesięcy zaszczepimy wszystkich chętnych mieszkańców naszej gminy – podkreśla wiceburmistrz Tomasz Zwoliński.

Autobusy otwierają drzwi dawcom krwi

Posiadacze odznaki „Zasłużony Honorowy Dawca Krwi” będą mogli korzystać z bezpłatnych przejazdów swarzędzkimi autobusami bez względu na miejsce zamieszkania. Do tej pory przywilej ten mieli tylko zasłużeni dawcy z terenu naszej gminy.

Uratujmy życie 18-latkowi ze Swarzędza!

18-letni Jakub ze Swarzędza od lutego walczy z szybko postępującym guzem miednicy. Niestety, choroba jest już rozsiana - w ostatnim czasie pojawiły się przerzuty do węzłów chłonnych i płuc. Kuba nie kwalifikuje się na operację, musi mieć przetaczaną krew, pozostaje mu chemioterapia. Potrzebna jest każda pomoc finansowa na ratowanie życie młodego mieszkańca Swarzędza!

Ponad 1,3 tys. swarzędzan na kwarantannie

Najnowsze dane Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej nie napawają optymizmem. W naszej gminie potwierdzono 773 tzw. aktywne przypadki mieszkańców zakażonych SARS-CoV-2 (od stycznia to ponad 2,6 tys.), prawie 1,3 tys,. mieszkańców naszej gminy przebywa obecnie na kwarantannie. Tylko w tym roku zmarły już 24 osoby. Od początku epidemii, tj. od marca 2020 do końca marca br. liczba oficjalnych przypadków koronawirusa w naszej gminie sięgnęła już 5 tys.

Gdzie w czasie świąt szukać pomocy medycznej?

Chorowanie w święta nigdy nie jest przyjemne, tym bardziej, kiedy nasz kraj zmaga się z kolejną falą pandemii koronawirusa, a w naszej gminie mamy prawie 800 aktywnych przypadków SARS- COV-2 i ponad 1,2 tys. mieszkańców na kwarantannie. Gdzie zatem w czasie świąt szukać pomocy medycznej?

Apteka „Przyjazna” czynna w Święta Wielkanocne

W czasie świąt wielkanocnych, leki można nabyć w 24 – godzinnej aptece „Przyjazna”, przy ul. Cieszkowskiego.

Co drugi wynik pozytywny

Już ponad 7 tys. osób skorzystało ze swarzędzkiego punktu wymazowego, który – od końca listopada - funkcjonuje przy Ośrodku Kultury w Swarzędzu.

Pomóżmy 2–miesięcznemu Boryskowi ze Swarzędza!

2-miesięczny Borys ze Swarzędza urodził się z zespołem wad wrodzonych, m.in. wadą serca, rozszczepem krtani, agenezją robaka mózgu. Krótko po urodzeniu dostał zachłystowego zapalenia płuc i został podłączony do respiratora. Przed maleńkim mieszkańcem Swarzędza wiele operacji i ciężka walka o odzyskanie sprawności. Wspomóżmy Boryska w tym boju!

Lekarze nie mogą narzucić teleporady

Od 16 marca zmieniły się zasady korzystania z podstawowej opieki zdrowotnej. - Lekarz pierwszego kontaktu nie może, poza kilkoma sytuacjami, narzucić Ci wizyty w formie teleporady – wyjaśnia wielkopolski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia.