niedziela, 28 maja 2023
8.2 C
Swarzędz

KATEGORIA

Zdrowie

Są kolejne poradnie z umową NFZ!

Trzy nowe poradnie specjalistyczne: endokrynologiczna, chirurgii dziecięcej i ortopedyczna, zlokalizowane na terenie Swarzędza podpisały właśnie umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia. Od 1 czerwca zaczną przyjmować pacjentów w ramach NFZ.

Pomoc medyczna w czasie Świąt Wielkanocnych

Chorowanie w święta nigdy nie jest przyjemne, ale niestety, czasami problemy zdrowotne dopadają nas w najmniej odpowiednim czasie. Gdzie zatem w czasie świąt szukać pomocy medycznej i stomatologicznej?

Klinika Bocian w Poznaniu pomaga zabezpieczyć płodność

Współczesna medycyna umożliwia zabezpieczenie płodności kobietom i mężczyznom posiadającym odpowiednie wskazania medyczne. Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla par, które chciałyby posiadać w przyszłości potomstwo, jednak są obciążone ryzykiem utraty płodności na skutek różnych chorób lub leczenia onkologicznego. Specjalistyczną pomoc dla takich osób w Poznaniu oferuje Klinika Bocian.

Mgiełka i emulsja do twarzy, które dodatkowo chronią skórę przed promieniowaniem UV

Lekka formuła i wygodna aplikacja to kryteria, które często decydują o wyborze kosmetyku. Lubimy, kiedy aplikowany na skórę produkt kosmetyczny jest przyjemny i poprawia jej wygląd. Takie właśnie są mgiełki i emulsje do twarzy. Niektóre z nich mają dodatkową zaletę, bo chronią przed promieniowaniem UV, a więc opóźniają procesy starzenia się skóry. Specjalnie dla Was przybliżamy właściwości mgiełek i emulsji do twarzy.

Grypa dopadła niemal co drugiego swarzędzanina

Prawie połowa mieszkańców naszej gminy chorowała w ostatnich czterech miesiącach na grypę i infekcje grypopodobne. Najwięcej przypadków grypy (prawie 11 tys.) odnotowano wśród dzieci i nastolatków do 14. roku życia.

Czy suplementacja kreatyną może zwiększyć ryzyko chorób sercowo-naczyniowych?

Kreatyna jest jednym z najpopularniejszych suplementów spożywczych na świecie, stosowanym w celu zwiększenia wydajności fizycznej, przyspieszenia regeneracji mięśni oraz poprawy kompozycji ciała. Jednym z najczęstszych zastosowań kreatyny jest stosowanie jej przez sportowców, w celu poprawy ich osiągnięć sportowych. Jednak, wraz z rosnącą popularnością suplementacji kreatyną, pojawiają się pytania dotyczące jej bezpieczeństwa, w szczególności w odniesieniu do ryzyka chorób sercowo-naczyniowych.

Mniej zgonów na Covid-19 niż rok wcześniej

Ponad 5,7 tys. mieszkańców naszej gminy przeszło w 2022 r. zakażenie SARS-CoV-2. W minionym roku - jak wynika z danych epidemiologicznych poznańskiego sanepidu - na Covid-19 zmarło 30 mieszkańców naszej gminy, czyli trzy razy mniej osób niż w 2021 roku.

Przychodnia z Cieszkowskiego zmienia siedzibę

6 lutego zmienia swoją siedzibę - do odwołania - Przychodnia Lekarza Rodzinnego spółki „Diagter”, która do tej pory funkcjonowała w budynku przy ul. Cieszkowskiego 37. - Lekarze pracujący w tej przychodni będą przyjmować pacjentów dorosłych w Przychodni przy ul. Piaski 8, natomiast dzieci w Przychodni przy ul. Piaski 6 – czytamy w oficjalnym komunikacie spółki. Powód przenosin? – Znaczący wzrost kosztów utrzymania placówek – informują przedstawiciele spółki Diagter.

Gdzie się leczyć na NFZ?

Poradnie chirurgiczne, kardiologiczne i neurologiczne, laryngolog, urolog, reumatolog czy onkolog  – to część oferty poradni specjalistycznych, które w 2023 roku świadczą na terenie Swarzędza...

W Swarzędzu spadła liczba zgonów

W minionym roku zmarło 393 mieszkańców naszej gminy. To zdecydowanie mniej niż w latach 2020 i 2021, kiedy w Swarzędzu odnotowano znaczny wzrost liczby zgonów z powodu Covid-19.
- Advertisement -

News