Powiat Poznański zaszczepi przeciwko grypie

Jak co roku Powiat Poznański zorganizował akcję bezpłatnych szczepień dla seniorów w każdej z 17 gmin Powiatu Poznańskiego. Także w gminie Swarzędz. Osoby powyżej 65 roku życia, które chcą się zaszczepić powinny jak najszybciej zgłosić się do Przychodni Lekarza Rodzinnego Diagter w Swarzędzu, ul. Piaski, która realizuje – w naszej gminie – profilaktyczny program bezpłatnych szczepień. Niestety, liczba miejsc jest ograniczona, więc decyduje kolejność zgłoszeń.

Liczba zakażeń wzrosła do 140

Do 140. wzrosła liczba mieszkańców naszej gminy z potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2. Zdecydowanie więcej jest też tzw. aktywnych przypadków, czyli osób, które mogą zakażać. - Obecnie to 75 mieszkańców gminy Swarzędz – informuje Cyryla Staszewska, rzecznik Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Poznaniu. W ciągu ostatnich 3 dni przybyło 19 nowych zakażeń. Do tej pory na terenie Poznania i powiatu poznańskiego zakażenie SARS-CoV-2 potwierdzono u 4,5 tys. osób, 59 osób - niestety - zmarło.

Brakuje osocza ozdrowieńców!

W Poznaniu brakuje osocza ozdrowieńców, które jest wykorzystywane do walki z SARS-COV-2. 60 osób z naszej gminy już wyzdrowiało, prosimy o to, by oddali - jeśli mogą - osocze dla innych chorych, hospitalizowanych w szpitalu przy Szwajcarskiej.

Już 121 mieszkańców z SARS – COV-2

Do 121. wzrosła liczba mieszkańców naszej gminy z potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2. – Obecnie 59 mieszkańców gminy Swarzędz to tzw. aktywne przypadki - informuje Anna Pawłowska, kierownik Działu Epidemiologii Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu.

Akcja Różowej Wstążki w ETC Swarzędz

Październik jest miesiącem świadomości na temat raka piersi. ETC Swarzędz włączając się w akcję „Różowy miesiąc” przypomina, jak ważne są rutynowe badania oraz zaprasza do skorzystania z bezpłatnej mammografii. Specjaliści pojawią się przy centrum handlowym ETC 22 października.

Już setka mieszkańców z koronawirusem

Do 100. wzrosła liczba mieszkańców naszej gminy z potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2; połowa z nich koronawirusem zakaziła się w ostatnim miesiącu. W ciągu zaledwie dwóch ostatnich dni przybyło aż 10 nowych przypadków. Tylko w ostatnim tygodniu, w Poznaniu i powiecie poznańskim odnotowano około 800 nowych zakażeń.

Trzy przypadki koronawirusa w paczkowskiej szkole

Dwóch uczniów Szkoły Podstawowej w Paczkowie ma potwierdzone dodatnie wyniki testów na koronawirusa. – W związku z zakażeniem uczniów,dwie klasy przeszły na tryb nauczania zdalnego – wyjaśnia Małgorzata Szomek, dyrektor paczkowskiej podstawówki. W środę potwierdzono także zakażenie u pracownika tej szkoły.

Zmarła kolejna zakażona osoba

Epidemia koronawirusa zdecydowanie przybiera na sile. Także w naszej gminie, gdzie liczba mieszkańców zakażonych SARS CoV-2 wzrosła do 90, z czego niemal 60 przepadków potwierdzono zaledwie w ostatnim miesiącu. Niestety, jest też druga śmiertelna ofiara koronawirusa, a czworo mieszkańców przebywa w szpitalu.

Swarzędz w żółtej strefie

Od soboty, 10 października cały kraj został objęty żółtą strefą, a 38 miast i powiatów znalazło się w strefie czerwonej. W gminie Swarzędz obowiązuje żółta strefa. Co to oznacza?

Potwierdzono kolejnych 5 zakażeń

Do 85 wzrosła liczba przypadków SARS-CoV-2 w gminie Swarzędz. W miniony czwartek, Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Poznaniu potwierdziła pięć kolejnych zakażeń wśród mieszkańców naszej gminy. 46 osób to tzw. aktywne przypadki.