Ilu mieszkańców już się zaszczepiło przeciwko Covid-19?

Połowa mieszkańców naszej gminy (prawie 26 tys.), zaszczepiła się już co najmniej jedną dawką szczepionki przeciwko Covid-19. Ponad 15 tys. mieszkańców (30,4%) jest już po dwóch dawkach.

Zebrano pieniądze na operację Alexa!

Udało się zebrać ponad 400 tys. zł. na operację nóżki 2–letniego Alexa z Zalasewa. Trwająca od kilku miesięcy zbiórka na www.siepomaga.pl zakończyła się szczęśliwym finałem. Dzięki szlachetnym sercom wielu osób mały Alex ma szansę na odzyskanie sprawności.

Volkswagen otwiera punkty szczepień dla pracowników

Rozpoczyna się program szczepień przeciw Covid-19 dla wszystkich pracowników Volkswagen Poznań. Jak informuje przedsiębiorstwo, szczepienia realizowane będą na terenie zakładu w Antoninku oraz w dwóch wybranych punktach szczepień w szpitalach.

Duży spadek zakażeń w Swarzędzu!

Tylko 31 mieszkańców naszej gminy – jak wynika z oficjalnych statystyk powiatowego sanepidu – jest obecnie zakażonych SARS-CoV-2. To spory spadek, biorąc pod uwagę, że jeszcze przed kilkoma tygodniami notowaliśmy niemal tysiąc aktywnych przypadków. Niestety, zwiększył się bilans ofiar śmiertelnych – na covid-19 zmarli kolejni mieszkańcy; w sumie od początku tego roku to 58 osób, a od początku epidemii 93 osoby. Wyzdrowiało prawie 6,1 tys. mieszkańców.

Zostały trzy dni do końca zbiórki!

Zostały tylko trzy dni do końca zbiórki, prowadzonej na operację prawie 2 – letniego Alexa z Zalasewa, który nie ma lewej rączki i prawej nóżki. Udało się już uzbierać ponad 280 tys. zł., ale cały czas brakuje jeszcze ponad 90 tys. zł. A zbiórka kończy się 1 czerwca br. Czasu jest zatem coraz mniej!

Punkt Szczepień Powszechnych na pół gwizdka?

12 maja swoje podwoje otworzył Punkt Szczepień Powszechnych, zlokalizowany w hali sportowej przy ul. Św. Marcina w Swarzędzu. Przez pierwszy tydzień funkcjonowania zaszczepiono 2,1 tys. osób. Placówka działa jednak na „pół gwizdka”, bo nie otrzymuje wystarczającej liczby szczepionek. – Punkt jest przygotowany do tego, by działać codziennie, co będzie możliwe, jeśli zamówienia będą realizowane na pełną deklarowaną przy uruchamianiu punktu liczbę dawek – informują władze gminy.

Brakuje jeszcze 110 tys. zł na operację Alexa!

Mały Alex z Zalasewa nie ma lewej rączki i prawej nóżki. Jego rodzice zbierają pieniądze na operację ortopedyczną, która zostanie przeprowadzona w Paley European Institute. Ponad 270 tys. udało się już uzbierać, brakuje jednak jeszcze 110 tys. zł. A zbiórka kończy się 1 czerwca br. Czasu jest zatem coraz mniej!

Swarzędzki punkt szczepień otwarty od 12 maja!

Po kilku tygodniach oczekiwania na dostawę szczepionek, w środę, 12 maja Swarzędzki Punkt Szczepień Powszechnych ma zostać oficjalnie uruchomiony. Jak się jednak dowiedzieliśmy rejestracja do punktu w hali SCSiR przy św. Marcina już sięodbywa poprzez całodobową infolinię 989, wysłanie smsa czy e-rejestrację, a nie jak pierwotnie zakładano poprzez uruchomione w ratuszu numery telefonów.

Poniżej setki zakażonych

Spada liczba mieszkańców gminy z potwierdzonym SARS – CoV-2. Jak informuje Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Poznaniu, obecnie w gminie Swarzędz mamy 97 tzw. aktywnych przypadków. Od stycznia koronawirusem zakaziło się już 3,6 tys. mieszkańców, z czego 52 osoby zmarły. Łącznie - od początku epidemii - ponad 6 tys. mieszkańców naszej gminy otrzymało pozytywny wynik testu; 87 swarzędzan przegrało walkę z Covid-19.

Trwa wyścig o życie swarzędzanina!

52 – letni Pan Wojciech walczy z podstępnym wrogiem: glejakiem wielopostaciowym IV stopnia. Swarzędzanin jest po operacji, przeszedł chemioterapię i radioterapię. Niestety, guz odrósł. Jedyną szansą dla Pana Wojtka jest nowoczesny lek o nazwie: bevacizumab. Niestety, nie jest refundowany.