Są dwa przypadki zakażenia koronawirusem

Niestety, mamy w naszej gminie już dwa przypadki zakażenia koronawirusem. W środę w południe burmistrz Marian Szkudlarek poinformował o drugiej osobie, u której testy dały wynik dodatki.

Spada liczba mieszkańców na kwarantannie

Do 107 osób zmniejszyła się liczba mieszkańców naszej gminy pozostających na tzw. kwarantannie domowej. Nie potwierdzono kolejnych zachorowań w Swarzędzu, czy swarzędzkich sołectwach. Nadal w statystykach figuruje tylko jeden mieszkaniec z pozytywnym wynikiem COVID-19.

Kwarantanna po swarzędzku

Swarzędzanie wracający z zagranicy obejmowani są 14-dniową kwarantanną z uwagi na panującą pandemię koronawirusa. Tak przynajmniej stanowią przepisy. Jednak w przypadku pana Tomasza zadziałały nie instytucje państwowe, a zwykła ludzka odpowiedzialność.

Nie ma nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Swarzędzu

W świetle nowego komunikatu burmistrza Mariana Szkudlarka, w Swarzędzu nie ma nowych potwierdzonych zachorowań na koronawirusa. W poniedziałek rano – w porównaniu z niedzielą – odnotowano spadek liczby osób na kwarantannie domowej do 112 mieszkańców.

124 mieszkańców objętych kwarantanną

Do 124 wzrosła w niedzielę - w godzinach popołudniowych - liczba mieszkańców miasta i gminy Swarzędz objętych kwarantanną domową. - Dotychczas na terenie naszej gminy stwierdzono 1 przypadek zakażenia koronawiruse – informuje burmistrz Marian Szkudlarek. W całej Wielkopolsce kwarantanną objętych jest ponad 10 tys. osób.

Ratownik medyczny ze Swarzędza zakażony koronawirusem

Dzisiaj rano swarzędzki ratusz poinformował o pierwszym przypadku zakażenia koronawirusem. To ratownik medyczny, mieszkający w naszej gminie. - Wcześniej nie był objęty kwarantanną, pracował, poczuł się źle i test wykazał zakażenie koronawirusem - informuje gospodarz Gminy w kolejnym, sobotnim komunikacie.

Pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem w Swarzędzu

Niestety, w naszej gminie potwierdzono pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem. Osoba chora przebywa w Szpitalu Zakaźnym przy ul. Szwajcarskiej w Poznaniu.

Przez głośniki o wirusie

Na ulice naszej gminy wyjechały pojazdy, z których przez głośniki nadawane są komunikaty o aktualnej sytuacji i obowiązujących zaleceniach związanych z pandemią koronawirusa. - Bardzo proszę o poważne potraktowanie treści tych komunikatów – apeluje burmistrz Marian Szkudlarek za pośrednictwem strony internetowej ratusza.

Gmina da 100 tys. zł. na maseczki

100 tys. zł. gmina Swarzędz przeznaczy - z gminnego budżetu - na zakup środków ochronnych (maseczki, rękawice, kombinezony ochronne oraz środki dezynfekujące) dla potrzeb lekarzy, pielęgniarek i ratowników medycznych.

Już 71 osób na kwarantannie domowej

W naszej gminie nie ma – na tę chwilę - mieszkańców z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem. Aż 71 osób przebywa obecnie na kwarantannie domowej. To głównie mieszkańcy, którzy wrócili z zagranicy.