Koronawirus w fabryce herbaty przy Rabowickiej!

Wczoraj potwierdzono pierwszy przypadek koronawirusa w firmie R. Twining and Company sp. z o.o.) zlokalizowanej przy ul. Rabowickiej. Zakażona osoba nie jest mieszkańcem naszej gminy. Ostatni raz była w pracy 26 czerwca. Chorobę przechodzi bezobjawowo. Pracownicy mający bezpośredni kontakt z zakażonym zostali przebadani – jak twierdzi kierownictwo firmy – testami serologicznymi.

W kasie gminy brakuje 11 mln!

Pandemia koronawirusa spowodowała, że gmina – jak do tej pory – ma straty w wysokości ok. 11 mln zł. - Najtrudniejszym miesiącem był kwiecień, wkutek czego na początku maja gminna kasa przez kilka dni świeciła pustkami, nie było fizycznie pieniędzy na biężące funkcjonowanie – relacjonowała podczas wtorkowej sesji Rady Miejskiej Karolina Dziekan, skarbnik miasta i gminy Swarzędz. Gmina, mimo strat, rozpoczyna jednak ogłaszanie przetargów na inwestycje.

Jak głosować bezpiecznie?

W niedzielę udamy się do urn wyborczych by wybrać prezydenta na kolejną, 5 – letnią kadencję. W lokalach wyborczych - które będą otwarte w godzinach 7.00-21.00 - będą obowiązywały specjalne zasady bezpieczeństwa.

Wyzdrowiała dziesiąta osoba!

Wyzdrowiała kolejna już , dziesiąta osoba – z naszej gminy - zakażona koronawirusem. Tym samym, spośród 10. mieszkańców, którzy do tej pory zachorowali na COV – SARS 2, wszyscy wyzdrowieli i obecnie nie mamy w naszej gminie potwierdzonych tzw. aktywnych przypadków i niech tak zostanie!

Swarzędz z dziewiątym ozdrowieńcem!

Wyzdrowiała kolejna, dziewiąta już osoba – z naszej gminy - zakażona koronawirusem. Tym samym, spośród 10. mieszkańców, którzy do tej pory zachorowali na COV – SARS 2, dziewięcioro już wyzdrowiało, a jednak osoba przebywa w izolacji.
- Reklama -

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

10,325FaniLubię

POGODA

Swarzędz
mgła
9.8 ° C
11.1 °
9 °
100 %
1kmh
40 %
czw
20 °
pt
24 °
sob
19 °
nie
19 °
pon
18 °