Swarzędz rozda maseczki seniorom

Gmina Swarzędz chce wspomóc swarzędzkich seniorów, rozdając im maseczki wielokrotnego użytku. - Jeszcze przed świętami Wielkanocy trafi do nas pierwsza partia - ok. 4 tys. maseczek. Od razu rozpoczniemy dystrybucję. W pierwszym etapie będziemy starali się dotrzeć do najbardziej potrzebujących seniorów – wyjaśnia burmistrz Marian Szkudlarek. Akcję magistratu wspomogły swarzędzkie firmy.

Dezynfekują bezpłatnie strażackie i policyjne wozy

Z cenną inicjatywą wystąpiła firma Bosch Service Maciejewski z Gruszczyna. W związku z epidemią koronawirusa stacja bezpłatnie dezynfekuje auta swarzędzkich służb.

Będzie bojkot wyborów?

Od kilku tygodni trwa publiczna debata nad przeprowadzeniem majowych wyborów prezydenckich w kontekście stanu zagrożenia epidemicznego. Pojawia się coraz więcej głosów bojkotujących wybory. Swój oficjalny sprzeciw przed kilkoma dniami zgłosili także prezydenci, burmistrzowie i wójtowie miast w i gmin w Wielkopolsce, w tym także Swarzędza. Jednoznaczne stanowisko w tej sprawie podjęła też swarzędzka Rada Miejska.

Wstrzymajmy się z wizytami na cmentarzach!

W związku ze zbliżającymi się świętami Wielkiej Nocy, coraz więcej osób robi pozimowe porządki, także na cmentarzach. W minioną sobotę tłumy swarzędzan odwiedziły cmentarz komunalny. – Bardzo proszę mieszkańców, by mocno ograniczyli wizyty na cmentarzach. – apeluje burmistrz Marian Szkudlarek.

Nie ma nowych potwierdzonych przypadków!

Dotychczas dwie osoby z naszej gminy mają potwierdzone dodatnie wyniki testów na koronawirusa. Nie odnotowano kolejnych przypadków. Spada też liczba osób pozostających na kwarantannie domowej pod nadzorem policji. Obecnie jest to 754 mieszkańców.
- Reklama -

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

9,919FaniLubię

POGODA

Swarzędz
bezchmurnie
21.8 ° C
22 °
21.7 °
28 %
4.6kmh
0 %
wt
21 °
śr
18 °
czw
15 °
pt
13 °
sob
15 °