target="_blank"

Swarzędz uruchamia punkt wymazowy!

Mieszkańcy naszej gminy z podejrzeniem zakażenia SARS-CoV-2 nie będą musieli już jeździć do Poznania, by zrobić test na koronawirusa. Już w najbliższy poniedziałek, przy Ośrodku Kultury, zostanie uruchomiony miejscowy punkt pobrań wymazów typu drive-thru.

Koronawirus zamknął przedszkole i żłobek

Koronawirus nie odpuszcza i zamyka swarzędzki żłobek oraz jedno z przedszkoli na osiedlach. Co z pozostałymi placówkami? - Na początku listopada zauważyć można było mniejszą frekwencję, jednak od ubiegłego tygodnia dzieci w placówkach jest coraz więcej – uspokaja wiceburmistrz Tomasz Zwoliński.

Proboszcz parafii pw. św. Marcina zakażony koronawirusem

Ksiądz Aleksander Brzeziński, proboszcz parafii pw. św. Marcina w Swarzędzu jest zakażony koronawirusem. – 26 listopada otrzymałem pozytywny wynik testu na SARS-CoV-2 – informuje ks. proboszcz w specjalnym komunikacie, zamieszczonym na stronie internetowej parafii.

Prawie 130 nowych zakażeń jednego dnia!

Tak gwałtownego wzrostu zakażeń w naszej gminie jeszcze nie było. Tylko w ciągu ostatniej doby przybyło 127 nowych przypadków SARS-CoV-2, zwiększając bilans zakażeń do 1399. Aż 1276 to tzw. aktywne przypadki; 16 mieszkańców przebywa w szpitalu. Mamy nadal bardzo mało ozdrowieńców, bo tylko 118.

Prawie 1300 zakażeń w gminie!

Do 1272 wzrosła liczba mieszkańców naszej gminy z potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2; z czego 1155 to tzw. aktywne przypadki. 15 osób jest hospitalizowanych w poznańskim szpitalu zakaźnym. Zaledwie 112 mieszkańców – według danych Sanepidu – pokonało - do tej pory - chorobę.
- Reklama -

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

11,373FaniLubię
33ObserwującyObserwuj
6ObserwującyObserwuj

POGODA

Swarzędz
całkowite zachmurzenie
5.5 ° C
5.6 °
5 °
86 %
3.6kmh
90 %
pt
7 °
sob
5 °
nie
3 °
pon
3 °
wt
5 °