Mamy dużo zakażeń w szkołach?

17 stycznia maluchy z najmłodszych klas wróciły do szkół. Jak po kilku tygodniach nauki wygląda sytuacja epidemiczna w tych placówkach? - Na ponad 2 tys. uczniów klas I-III mamy 8 uczniów z pozytywnym wynikiem, 184 dzieci przebywa na kwarantannie – wyjaśnia Dorota Zaremba, kierownik Referatu Edukacji w swarzędzkim ratuszu. Chorują też swarzędzcy nauczyciele. Obecnie, u 12 z nich potwierdzono zakażenie koronawirusem.

Są dodatkowe punkty szczepień przeciw koronawirusowi

Siedem dodatkowych punktów szczepień powstało na terenie Metropolii Poznań. Szczepienia w nich prowadzi Poznańskie Centrum Otolaryngologii. Mieszkańcy naszej gminy też mogą się rejestrować do nowych punktów, dzwoniąc na infolinię 989.

Mniej zachorowań na grypę i ospę

W minionym roku na COVID-19 zachorowało w aglomeracji poznańskiej prawie 44 tys. mieszkańców, z czego 752 osoby zmarły. W tym samym czasie na grypę zachorowało 138,6 tys. mieszkańców Poznania i powiatu poznańskiego, z czego zmarły 3. W 2020 roku odnotowano zdecydowanie mniej przypadków ospy, odry, szkarlatyny, czy boreliozy niż w latach poprzednich.

Ilu swarzędzan zmarło na Covid-19?

Prawie 44 tysięcy poznaniaków i mieszkańców powiatu poznańskiego (w tym gminy Swarzędz) przeszło w 2020 roku zakażenie SARS- COV-2. Z powodu covid-19 zmarło niemal 500 poznaniaków i 256 mieszkańców Powiatu. Można więc szacować, że liczba zgonów w naszej gminie – największej w powiecie – przekroczyła 30-40. Oficjalne dane z gmin zostały ocenzurowane przez Ministerstwo Zdrowia i GIS.

Najmłodsi wrócili do szkół

W miniony poniedziałek uczniowie klas I-III wrócili do stacjonarnej formy nauczania. W szkołach obowiązuje reżim sanitarny, są także zmiany organizacyjne mające ograniczyć kontakty między uczniami. - To dobra decyzja – mówi wiceburmistrz Tomasz Zwoliński, podkreślając jednak, że nauczyciele przed powrotem do szkół powinni zostać zaszczepieni.
- Reklama -

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

11,702FaniLubię
52ObserwującyObserwuj
5ObserwującyObserwuj

POGODA

Swarzędz
bezchmurnie
13 ° C
13 °
13 °
50 %
4.6kmh
0 %
śr
12 °
czw
6 °
pt
4 °
sob
4 °
nie
2 °