Swarzędzki punkt szczepień otwarty od 12 maja!

Po kilku tygodniach oczekiwania na dostawę szczepionek, w środę, 12 maja Swarzędzki Punkt Szczepień Powszechnych ma zostać oficjalnie uruchomiony. Jak się jednak dowiedzieliśmy rejestracja do punktu w hali SCSiR przy św. Marcina już sięodbywa poprzez całodobową infolinię 989, wysłanie smsa czy e-rejestrację, a nie jak pierwotnie zakładano poprzez uruchomione w ratuszu numery telefonów.

Poniżej setki zakażonych

Spada liczba mieszkańców gminy z potwierdzonym SARS – CoV-2. Jak informuje Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Poznaniu, obecnie w gminie Swarzędz mamy 97 tzw. aktywnych przypadków. Od stycznia koronawirusem zakaziło się już 3,6 tys. mieszkańców, z czego 52 osoby zmarły. Łącznie - od początku epidemii - ponad 6 tys. mieszkańców naszej gminy otrzymało pozytywny wynik testu; 87 swarzędzan przegrało walkę z Covid-19.

Kiedy ruszy punkt szczepień masowych?

Niestety, ciągle nie wiadomo kiedy ruszy punkt szczepień masowych w hali sportowej przy ul. Św. Marcina w Swarzędzu. Nasza gmina – podobnie jak inne gminy powiatu poznańskiego – czeka cały czas na ostateczną decyzję Ministerstwa Zdrowia i NFZ. A ta jest odwlekana w czasie, podobnie jak termin dostarczenia szczepionek do samorządów.

Zaszczep się w majówkę bez rejestracji

Osoby, które mają już wystawione e-skierowanie na szczepienia i znajdują się w grupie wiekowej, uprawnionej do rejestracji, mogą w nadchodzącą majówkę (1-3 maja, w godz. 10.00-19.00) zaszczepić się – bez zapisów i rejestracji - preparatem firmy Johnson & Johnson. Szczepienia będą realizowane w specjalnym punkcie na poznańskiej Malcie (ul. Wiankowa).

800 przypadków w trzy tygodnie

W świetle najnowszych danych poznańskiego sanepidu, tylko przez ostatnie trzy tygodnie w naszej gminie potwierdzono ponad 800 przypadków SARS-CoV-2. Między 1 a 20 kwietnia na Covid-19 zmarło 20 swarzędzan. Od stycznia koronawirusem zakaziło się już 3,4 tys. mieszkańców, z czego 44 osoby zmarły. Łącznie - od początku epidemii - już prawie 6 tys. mieszkańców naszej gminy otrzymało pozytywny wynik testu; 79 swarzędzan przegrało walkę z Covid-19. Dotychczas wyzdrowiało 5,5 tys. swarzędzan.
- Reklama -

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

12,409FaniLubię
80ObserwującyObserwuj
7ObserwującyObserwuj

POGODA

Swarzędz
całkowite zachmurzenie
14.2 ° C
14.4 °
13.9 °
82 %
4.1kmh
90 %
pt
14 °
sob
18 °
nie
16 °
pon
17 °
wt
15 °