Na Pikniku zaszczepisz się przeciwko Covid-19!

W najbliższą niedzielę, podczas Pikniku Trzech Pokoleń będzie możliwość zaszczepienia się przeciwko Covid-19 jednodawkową szczepionką Johnson&Johnson.

Swarzędzki Punkt Szczepień Powszechnych zmienił siedzibę!

Punkt Szczepień Powszechnych znajdujący się w Swarzędzu przy ul. św. Marcin, 8 lipca zmienił siedzibę z Hali Sportowej SCSiR na budynek byłego Hotelu 3 (budynek za halą). Jak informuje swarzędzki ratusz szczepienia odbywają się w każdy czwartek w godzinach: 10:00 do 16:00.

Wyzdrowiało ponad 6 tys. swarzędzan!

W ostatnich 3 tygodniach w naszej gminie odnotowano bardzo duży spadek liczby zakażonych SARS-CoV-2. Według danych ze środy (16 czerwca), obecnie w gminie mamy tylko jeden aktywny przypadek Covid-19; ponad 100 osób przebywa jednak na kwarantannie. Takich statystyk nie mieliśmy od zeszłego lata. To jednak nie jedyna dobra informacja. Ze statystyk Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej wynika, że w ciągu ostatnich kilkunastu dni nie zwiększył się w Swarzędzu bilans ofiar śmiertelnych.

Ilu mieszkańców już się zaszczepiło przeciwko Covid-19?

Połowa mieszkańców naszej gminy (prawie 26 tys.), zaszczepiła się już co najmniej jedną dawką szczepionki przeciwko Covid-19. Ponad 15 tys. mieszkańców (30,4%) jest już po dwóch dawkach.

Volkswagen otwiera punkty szczepień dla pracowników

Rozpoczyna się program szczepień przeciw Covid-19 dla wszystkich pracowników Volkswagen Poznań. Jak informuje przedsiębiorstwo, szczepienia realizowane będą na terenie zakładu w Antoninku oraz w dwóch wybranych punktach szczepień w szpitalach.
- Reklama -

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

12,532FaniLubię
105ObserwującyObserwuj
7ObserwującyObserwuj

POGODA

Swarzędz
bezchmurnie
17.1 ° C
19 °
15.6 °
92 %
1.8kmh
0 %
wt.
29 °
śr
24 °
czw
27 °
pt.
25 °
sob.
25 °