News
Gminy Swarzędz

Nagroda za najwyższą frekwencję w gminie!

Tysiąc złotych za każdy uzyskany procent to specjalna nagroda, którą w naszej gminie otrzymają mieszkańcy obwodu wyborczego, z najwyższą frekwencją wyborczą. Pieniądze zostaną przeznaczone na stworzenie infrastruktury sportowo – rekreacyjnej na danym terenie. Przypomnijmy, że w I turze wyborczej najwyższą frekwencję (84,84%) odnotowano w Obwodowej Komisji Wyborczej nr 24 w Zalasewie, a najniższą w Wierzonce (51,25%). Czy teraz padnie rekord?

Tesco zniknie ze Swarzędza

Sieć handlowa Tesco oficjalnie ogłosiła, że wycofuje się z Polski. Całość jej dotychczasowej działalności wraz z ponad 300 sklepami i magazynami przejmie Salling Group, czyli sieć Netto. Sklep tej firmy zostanie uruchomiony najprawdopodobniej również w Swarzędzu przy ul. Cieszkowskiego.

Utrudnienia między Rynkiem a Placem Niezłomnych

W najbliższą środę, 8 lipca - w związku z planowanymi robotami budowlanymi na ul. Ogrodowej (pl. Niezłomnych) – zamknięty zostanie dla ruchu odcinek łącznika, pomiędzy Rynkiem a pl. Niezłomnych. Utrudnienia potrwają jeden dzień.

Napadł na kobietę w Kobylnicy!

Policjanci ze Swarzędza poszukują mężczyzny, który jest podejrzewany o rozbój. Do zdarzenia doszło 3 czerwca br. w Kobylnicy. Osoby, które mogą pomóc w identyfikacji poszukiwanego, prosimy o kontakt z policjantami.

Przeżyli ze sobą 50 lat!

Wspaniały Jubileusz 50 – tej rocznicy ślubu, świętowali państwo Danuta i Henryk Łysionek oraz Barbara i Edward Książkiewicz. Jubilaci zostali uhonorowani Medalami za długoletnie pożycie małżeńskie od Prezydenta RP.

Morsy oddały krew

Ponad 17 litrów krwi oddano podczas akcji krwiodawczej, zorganizowanej przez Stowarzyszenie Morsy Swarzędz, przy współudziale Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu, Swarzędzkiego Centrum Sportu i Rekreacji oraz Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Do Poznania i z powrotem w korkach

W poprzedni poniedziałek rozpoczął się remont kolejnego odcinka ulicy Warszawskiej w Poznaniu. Dojazd do stolicy Wielkopolski m.in. z naszej gminy oraz powrót jest utrudniony i trwa dłużej niż zazwyczaj. Tworzą się spore korki i tak będzie najprawdopodobniej do końca sierpnia.

Meblorz wybrał nowe władze

Klub piłkarski Meblorz Swarzędz wybrał nowe władze. Prezesem został Jarek Andrzejewski, wiceprezesami: Szymon Ślachetka i Jarek Jóźwiak.

Zbiornik gotowy

Zakończyła się budowa zbiornika retencyjnego przy trasie krajowej nr 92 na wysokości Centrum Handlowego ETC. Dzięki niemu ulice w centrum miasta nie będą ulegały podtopieniom.

CBŚP zatrzymało swarzędzan

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji - na polecenie Prokuratury Okręgowej w Poznaniu – zatrzymali w Poznaniu i Swarzędzu członków zorganizowanej grupy przestępczej, zajmującej się wyłudzeniami podatku VAT i ukrywaniem - pochodzących z przestępczej działalności - pieniędzy w kwocie 37 mln zł. Zatrzymano 9 osób, dwie trafiły do aresztu, łącznie podejrzanych jest 13 osób. – Sprawa jest rozwojowa i niewykluczone są kolejne zatrzymania – podkreśla Centralne Biuro Śledcze Policji.