poniedziałek, 4 grudnia 2023
-3.5 C
Swarzędz

News
Gminy Swarzędz

Poszukiwani świadkowie potrącenia na Wrzesińskiej

14 listopada br. na ul. Wrzesińskiej w Swarzędzu doszło do potrącenia mężczyzny przez samochód marki Fiat Stilo. Policja szuka świadków tego zdarzenia.

Stłuczka trzech osobówek na Polnej

W minionym tygodniu doszło do groźnej kolizji trzech samochodów osobowych na ul. Polnej w Swarzędzu. Na szczęście, nikt nie ucierpiał.

Unia kończy piłkarski rok w III-ligowej czołówce

Podopieczni Tomasza Bekasa w ostatniej tegorocznej kolejce III ligi pokonali na wyjeździe Klub Piłkarski Starogard Gdański 4:3. Dzięki temu zimową przerwę od grania spędzą co najmniej na 5. miejscu w tabeli.

Jak radzą sobie swarzędzcy bezdomni?

Zima to wyjątkowo trudny czas dla bezdomnych. Dlatego też jak co roku o tej porze wraca temat opieki nad tymi osobami. Jak pod tym względem jest w naszej gminie?

Powiało nad gminą

Gwałtowna wichura, która w czwartek, 23 listopada przetoczyła się nad naszą gminą spowodowała pilne interwencje swarzędzkich i kobylnickich strażaków. Druhowie wyjeżdżali głównie do przewróconych na ulice i jezdnie drzew. Na szczęście nikt nie ucierpiał.

Mistrz Paderewski ponownie zawita do Swarzędza!

W drugi dzień Świat Bożego Narodzenia - w przeddzień 105. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego – po raz szósty nasze miasto odwiedzi Ignacy Jan Paderewski.

Co gmina wybuduje w 2024 roku?

Wraz z prezentacją budżetu na 2024 r., ratusz przedstawił również wykaz zadań inwestycyjnych, które – jeśli zatwierdzą je w grudniu radni - będą sukcesywnie wykonywane w przyszłym roku. Pula pieniędzy na ten cel będzie podobna do tegorocznej i wyniesie nieco ponad 86 mln zł.

Piesi tylko tunelem!

W czwartek, 30 listopada zostanie zablokowana możliwość przejścia pieszych przez przejazd kolejowy przy ul. Swarzędzkiej w Kobylnicy. - Ruch pieszych będzie się odbywał od czwartku tunelem – wyjaśnia wykonawca budowy tunelu drogowego, firma Strabag.

Ewakuacja na Nowym Świecie

Cztery zastępy straży pożarnej interweniowały 22 listopada na ul. Nowy Świat, gdzie w jednym z domów załączyła się czujka gazu. Mieszkańcy budynku zostali ewakuowani.

Liga wojewódzka dla młodzików UKS Lider!

Po kilku latach przerwy młodzieżowcy Lidera Swarzędz znów będą mierzyć się z najlepszymi w województwie. Seniorzy poznali ostateczny kształt tabeli po jesieni.