target="_blank"

News
Gminy Swarzędz

Wybierają Wojtka i Zosię

Wojciech, Jan, Ignacy i Antoni to najpopularniejsze imiona wśród chłopców, jakie swarzędzanie nadawali swoim pociechom w 2020 roku. Wśród dziewczynek prym wiodły Zosie, Zuzanny, Marie, Julie i Helenki.

Na podwójnym gazie uderzył w słup

9 stycznia w Rabowicach samochód osobowy uderzył w słup energetyczny. Kierujący pojazdem był nietrzeźwy.

Rejestracja na szczepienia od 15 stycznia

15 stycznia rozpoczyna się rejestracja seniorów powyżej 80 roku życia, którzy chcą zaszczepić się przeciwko koronawirusowi. W naszej gminie szczepienia będą się odbywać w sześciu placówkach – pięciu swarzędzkich przychodniach i jednej w Zalasewie. Także od 15 stycznia osoby od 18 do 69 roku życia będą mogły zgłosić chęć zaszczepienia się przeciw COVID-19 przez formularz online.

Najnowszy 2 numer Tygodnika już w sprzedaży!

W numerze: Gdzie w Swarzędzu leczą na NFZ? Już pół miliona zł. na pomoc; Więcej zgonów i mniej urodzeń w Swarzędzu; W Zalasewie wyrośnie...

Niebezpiecznie na Wrzesińskiej

8 stycznia doszło do poważnego wypadku na ul. Wrzesińskiej w Swarzędzu. W wyniku zdarzenia, dwie osoby z obrażeniami ciała trafiły do szpitala.

Uratowali starszego mężczyznę

Kilka dni temu na klatce, w jednym z bloków na os. Cegielskiego w Swarzędzu, siedział starszy mężczyzna w samej bieliźnie. - Był wychłodzony i nie można było nawiązać z nim kontaktu - informują funkcjonariusze straży miejskiej, którzy podjęli natychmiast interwencję.

Za odpady wpłacamy na nowe numery kont

Od 1 stycznia 2021 zmianie uległy numery indywidualnych rachunków bankowych, na które należy dokonywać wpłaty za gospodarowanie odpadami – informuje ZM GOAP.

Skorzystaj z bezpłatnych konsultacji medycznych

Centrum Medyczne Diagnosisw Zalasewie zaprasza mieszkańców na bezpłatne konsultacje dla osób z problemami nietrzymania moczu.

ETC Swarzędz pozostaje otwarte

W ETC Swarzędz działają sklepy pierwszej potrzeby, księgarnia oraz punkty usługowe. Z oferty jakich lokali mogą korzystać klienci galerii?

100 lat Pani Marii!

Wspaniały Jubileusz obchodziła w minionych dniach pani Maria Przybył ze Swarzędza. Swarzędzanka świętowała setne urodziny!