News
Gminy Swarzędz

Jak będzie odśnieżana gmina?

W tym roku na ulice gminy wyjedzie łącznie 5 pługopiaskarek oraz 5 samochodów ciężarowych z pługiem, do dyspozycji miasta będzie także jeden mniejszy pojazd, przeznaczony do odśnieżania i posypywania wąskich uliczek. Poniżej publikujemy wykaz ulic, które będą odśnieżane w pierwszej kolejności, a także najważniejsze informacje związane z akcją „Zima” na terenie gminy oraz przydatne numery telefonów.

Skorzystaj z bezpłatnej kolonoskopii

Jeśli masz między 50 a 65 lat, w ostatnich 10 latach nie miałeś wykonywanej kolonokopii, lub twoi krewni I stopnia (rodzice, rodzeństwo albo dzieci) chorowali lub chorują na raka jelita grubego, możesz skorzystać z bezpłatnej kolonoskopii w Lecznicy Certus.

Pobiegnij dla WOŚP!

W piątek, 6 grudnia od 8:00 rozpoczynają się zapisy na V Swarzędzki Bieg WOŚP.

Tygodnik Swarzędzki nr 44 2019 już w sprzedaży!

W numerze 44 polecamy: Smog znowu w natarciuWyspa tak, wieże nie?  Jacy lekarze przyjmą...

Mikołajki pełne atrakcji w ETC Swarzędz

Święty Mikołaj zawita wraz ze swoimi pomocnikami do ETC Swarzędz już w najbliższą sobotę. Wizycie towarzyszyć będzie dodatkowo masa atrakcji, których nie można przegapić!

Swarzędz zbada rower miejski

Projekt roweru miejskiego wygrał w głosowaniu w budżecie obywatelskim w naszej gminie jako tzw. projekt dodatkowy, czyli taki, na którego realizację miasto przeznaczy 50 tysięcy złotych. Tymczasem mieszkańcy wnioskowali, żeby koncepcja tego przedsięwzięcia była projektem głównym.

Jest umowa na Dworcową

Niebawem rozpocznie się przebudowa ul. Dworcowej w Kobylnicy na prawie kilometrowym odcinku od ul. Słonecznikowej do ul. Szkolnej. Koszt przebudowy to ponad 5 mln zł., z czego 3,1 mln to dofinansowanie zewnętrzne.

Pomóżmy Frankowi stanąć na nóżki!

Niespełna 2 – letni mieszkaniec naszej gminy, Franuś Pajko potrzebuje Państwa pomocy. Chłopiec urodził się zdrowy, po czym w 4 godzinie życia nagle przestał oddychać i był reanimowany. Przeżył, ale - niestety - doszło do niedotlenienia mózgu. Franuś na dzień dzisiejszy ma zdiagnozowaną m.in. encefalopatię niedokrwienno - niedotleniową, opóźnienie psychoruchowe i jest obserwowany w kierunku czterokończynowego mózgowego porażenia dziecięcego. Dwulatek nie chodzi, nie siedzi, nie raczkuje. Pilnie potrzebuje pionizatora oraz spacerowego wózka dziecięcego.

Tragedia na ulicy

Do tragicznego zdarzenia doszło w miniony poniedziałek w Swarzędzu. Na ulicy Żwirki i Wigury zasłabł starszy mężczyzna.

Mistrz Paderewski odwiedzi Swarzędz!

Po raz trzeci, w przeddzień 101. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego nasze miasto odwiedzi Ignacy Jan Paderewski.