News
Gminy Swarzędz

Dostarczają żywność i leki

Strażacy z Kobylnicy aktywnie uczestniczą w walce w koronawirusem. Pomagają dostarczać leki oraz żywność osobom, będącym na kwarantannie.

Są kolejne obostrzenia!

Rząd wprowadził kolejne ograniczenia w związku z koronawirusem. Za złamanie zakazów grozi kara od 5 do nawet 30 tys. zł.

Jest umowa Gminy ze Szpitalem Zakaźnym!

Burmistrz Marian Szkudlarek – zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami – podpisał dzisiaj umowę z dyrektorem Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego im. J. Strusia w Poznaniu przy ul. Szwajcarskiej, na mocy której, gmina przekaże na konto placówki dotację w kwocie 100 tys. zł. Cel? Zakup sprzętu ochrony osobistej oraz niezbędnej aparatury medycznej, koniecznej do zwalczania koronawirusa.

Markety budowlane nieczynne w weekendy

W weekendy wielkopowierzchniowe sklepy budowlane będą zamknięte.

Sklepy „Bystrego” w większości działają

Większość sklepów firmowych sieci ZM BYSTRY jest czynna. – Zamknęliśmy tylko – na czas przejściowy – trzy placówki: sklep przy ul. Kaczorowskiego, przy ul. Granicznej w kompleksie Agrobex oraz na os. Kościuszkowców – wyjaśnia Jacek Jędrzejczak, dyrektor ZM BYSTRY.

Swarzędzanie mogą skorzystać z ulg

Pandemia koronawirusa coraz bardziej odbija się na kondycji firm - małych, średnich i dużych. Burmistrz wyjaśnia, że zarówno mieszkańcy, jak i przedsiębiorcy mogą skorzystać z oferowanych przez miasto ulg i ułatwień w spłacie zobowiązań.

Są dwa przypadki zakażenia koronawirusem

Niestety, mamy w naszej gminie już dwa przypadki zakażenia koronawirusem. W środę w południe burmistrz Marian Szkudlarek poinformował o drugiej osobie, u której testy dały wynik dodatki.

Spada liczba mieszkańców na kwarantannie

Do 107 osób zmniejszyła się liczba mieszkańców naszej gminy pozostających na tzw. kwarantannie domowej. Nie potwierdzono kolejnych zachorowań w Swarzędzu, czy swarzędzkich sołectwach. Nadal w statystykach figuruje tylko jeden mieszkaniec z pozytywnym wynikiem COVID-19.

Kwarantanna po swarzędzku

Swarzędzanie wracający z zagranicy obejmowani są 14-dniową kwarantanną z uwagi na panującą pandemię koronawirusa. Tak przynajmniej stanowią przepisy. Jednak w przypadku pana Tomasza zadziałały nie instytucje państwowe, a zwykła ludzka odpowiedzialność.

Podpalacze już działają

W poprzednią niedzielę strażacy zostali wezwani do pożaru w Gruszczynie. Spaleniu uległo ponad 1500 metrów kwadratowych trawy i krzaków.