News
Gminy Swarzędz

Sanepid potwierdził dziewięć nowych przypadków zakażenia

Do 61 wzrosła liczba mieszkańców z potwierdzonym zakażeniem SARS-COV-2 w naszej gminie. W chwili obecnej mamy 27 tzw. aktywnych przypadków; 3 osoby trafiły do szpitala, a 24 przebywają w izolacji domowej. Jedna osoba zmarła.

Zdobyli kolejne medale Mistrzostw Polski!

Jeszcze nie opadły emocje po Mistrzostwach Polski Dzieci i Młodzieży w Jakubowicach, a już zawodnicy Podkowy z Gruszczyna wyruszyli na kolejne mistrzostwa.

Zarezerwuj wirtualny bilet w Urzędzie

Gmina Swarzędz wdrożyła nowe rozwiązanie do obsługi systemu kolejkowego w Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Miast i Gminy Swarzędzu.

Nowy czujnik zmierzy formaldehydy!

Czujnik jakości powietrza, który niedawno został zamontowany w Swarzędzu na Zatorzu przy ulicy Traugutta, poza ciągłym pomiarem pyłów zawieszonych PM2,5 i PM10 mierzy także zawartość formaldehydów w powietrzu.

Swarek z podwójnym Mistrzostwem Polski!

UKS Swarek zdobył dwa złote medale podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Toruniu i uzyskał tytuły Mistrza Polski w kategorii juniorek i juniorów młodszych.

W swarzędzkim muzeum zagościło Radio Show

Kolejna, bardzo interesująca wystawa pod nazwą „Radio Show”, zawitała 25 września do Swarzędzkiego Centrum Historii i Sztuki. Prezentuje radiowe pasje dwóch swarzędzkich nastolatków.

Przeżyli wspólnie 65 i 70 lat!

Wspaniałe jubileusze pożycia małżeńskiego świętowali - kilka dni temu - państwo Danuta i Zygmunt Koralewscy oraz państwo Władysława i Stefan Borkowscy.

Dwóch swarzędzan zakażonych w Volkswagenie

Cztery osoby zakażone koronawirusem zdiagnozowano w fabryce Volkswagena w Antoninku. Dwie z nich to mieszkańcy naszej gminy. Od początku pandemii w zakładach VW odnotowano łącznie 9 przypadków zakażenia COVID-19.

Lider wciąż wygrywa w okręgówce

Dobra passa piłkarzy Lidera trwa – seniorzy tym razem pokonali Juranda Koziegłowy, a juniorzy starsi strzelili 11 bramek w Tarnowie Podgórnym.

Już 500 mieszkańców bez pracy

500 mieszkańców naszej gminy nie ma pracy. Między marcem a sierpień – liczba bezrobotnych mieszkańców naszej gminy, zarejestrowanych w poznańskim pośredniaku wzrosła o 65% i ciągle rośnie.