News
Gminy Swarzędz

Stóg w ogniu

W poniedziałek, 20 stycznia kilka minut po godzinie 6 rano, strażacy ze Swarzędza i Kobylnicy zostali wezwani do pożaru stogu w miejscowości Uzarzewo Święcinek.

Meblarz rozpoczął sezon

W sobotę, osiemnastego stycznia br. Oddział PTTK „Meblarz” rozpoczął kolejny sezon turystyczny zorganizowaniem po raz czterdziesty trzeci Rajdu Zimowego Meblarzy.

Stasiu i Julia wiodą prym

Stasiu, Mikołaj, Leon, Jakub, Wojciech to najpopularniejsze imiona wśród chłopców, jakie swarzędzanie nadawali swoim pociechom w 2019 roku. Wśród dziewczynek prym wiodły Julie, Maje, Zuzanny i Marceliny.

Gdzie w Swarzędzu leczą bezpłatnie?

Trzy poradnie ginekologiczne, dwie chirurgiczne, okulistyczne, kardiologiczne i neurologiczne, ortopeda, urolog, reumatolog, onkolog, czy laryngolog – to tylko część oferty poradni specjalistycznych, które w 2020 roku świadczą na terenie Swarzędza bezpłatne usługi medyczne w ramach kontraktu z NFZ. Niestety, nadal brakuje w naszym mieście poradni dermatologicznej czy alergologicznej. Nie ma też – w ramach NFZ – endokrynologa i gastrologa.

Kierowca w kleszczach

Trzy osoby trafiły do szpitala w wyniku zderzenia dwóch samochodów na drodze między Uzarzewem a Biskupicami. Zakleszczonego kierowcą jednego z pojazdów trzeba było wyciągać za pomocą narzędzi hydraulicznych. Wypadek spowodował zablokowanie trasy na ponad 1,5 godziny.

Patroni mają swoje tablice

Patroni swarzędzkich ulic, rond i placów zostali upamiętnieni biogramami informacyjnymi, które pojawiły się w wielu punktach miasta. Fundusze na ten cel pochodzą z budżetu obywatelskiego.

Ekshibicjonista w rękach policji!

Mężczyzna, który kilka tygodni temu obnażył się na przystanku w Gruszczynie został zatrzymany przez swarzędzkich policjantów. To 30 - latek z Pobiedzisk. Prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny, chociaż stróże prawa wnioskowali o aresztowanie delikwenta.

Warta pokonała Unię

Zawodnicy Unii rozpoczęli okres przygotowawczy od sparingowej porażki z Wartą Poznań. Mimo wielkiego zaangażowania swarzędzan “Zieloni” wygrali 3:0.

Tygodnik Swarzędzki nr 3 2020 już w sprzedaży!

W numerze 3 polecamy: Odszedł Piotr ChoryńskiDlaczego zginął 41 – latek?Drożej w Strefie?Gmina...

Wymień piec a dostaniesz kasę

Mieszkańcy miasta i gminy mogą już składać wnioski do UMiG o udzielenie dotacji na wymianę pieców.