poniedziałek, 27 maja 2024
15.6 C
Swarzędz

News
Gminy Swarzędz

Piłkarz Unii Swarzędz strzela gole w Turcji!

Zawodnik swarzędzkiej Unii, Jan Paczyński znalazł się w kadrze Reprezentacji Polski Niesłyszących. Unita strzelił trzy gole podczas pierwszego meczu Mistrzostw Europy, które właśnie odbywają się w Turcji.

Centrum Kruszewni w rozkopach

Trwa przebudowa ulicy Spółdzielczej i Czarnoleskiej w Kruszewni, czyli jedna z ważniejszych tegorocznych inwestycji drogowych w gminie. Ta druga przez kilka ostatnich dni była częściowo nieprzejezdna, a w okolicy obowiązywały objazdy. Kierowcy i piesi muszą liczyć się z utrudnieniami do listopada.

Zaginął mieszkaniec Gruszczyna!

23 maja zaginął 49-letni mieszkaniec Gruszczyna. Mężczyzna do tej pory nie skontaktował się z rodziną. Swarzędzcy policjanci prowadzą akcję poszukiwawczą. Jeśli ktokolwiek posiada informacje o miejscu pobytu zaginionego mężczyzny, prosimy o kontakt ze swarzędzkim Komisariatem Policji.

Rozpoczęło się głosowanie!

W czwartek, 23 maja rozpoczęło się głosowanie na projekty do Budżetu Obywatelskiego na 2025 rok. Mieszkańcy mogą oddawać swoje głosy do 6 lipca.

Muzeum w Uzarzewie zaprasza na Dzień Dziecka

Muzeum Przyrodniczo-Łowieckie w Uzarzewie zaprasza na Rodzinny dzień dziecka - Spotkania Rodzinne 1-2 czerwca o godz. 11.00. W programie: „A kto to taki? - z bajki zwierzaki”.

Strażacy z odznaczeniami i tytułami!

Czterech strażaków z naszej gminy zostało uhonorowanych – podczas powiatowych obchodów Dnia Strażaka – prestiżowymi odznaczeniami. Wyróżniania otrzymali: Sławomir Kaźmierczak, dr Krzysztof Talarczyk, Tomasz Tomaszewski oraz Rafał Świątek.

Co należy wiedzieć przy sprawach o podział majątku?

W sytuacji podziału majątku wspólnego sąd analizuje wkład finansowy każdego z małżonków w zdobycie tego majątku, a przy okazji bierze pod uwagę ich wkład niematerialny. Przy ocenie, w jakim stopniu każdy z małżonków przyczynił się do powstania majątku wspólnego, uwzględnia się nakład osobistej pracy przy wychowaniu dzieci i we wspólnym gospodarstwie domowym. Przez przyczynienie się do powstania majątku wspólnego rozumie się bowiem całokształt starań każdego z małżonków o założoną przez nich rodzinę i zaspokojenie jej potrzeb.

Autyzm to nie choroba

Tak dużo się o nim mówi, ale czy wiemy, czym jest naprawdę? Kilka słów o spektrum autyzmu.

Swarzędzka policja szuka zaginionego mężczyzny!

Wczoraj zaginął 49-letni mieszkaniec Gruszczyna. Funkcjonariusze z Komisariatu Policji przy Grudzińskiego prowadzą akcję poszukiwawczą.

Atrakcje w Swarzędzu na Dzień Dziecka!

Festiwal Kolorów, eurobungy, trapoliny, zjeżdżalnie, dmuchane place zabaw - to tylko niektóre z atrakcji, które czekają na milusińskich podczas niedzielnego Dnia Dziecka, który odbędzie się na polanie przy ul. Strzeleckiej.