Regulamin

Regulamin portalu internetowego swarzedzki.pl

1. Portal internetowy swarzedzki.pl jest swarzędzkim serwisem informacyjnym oraz pełni jednocześnie rolę strony internetowej gazety lokalnej „Tygodnik Swarzędzki”.

2. Niniejszy regulamin określa zasady świadczenia przez portal swarzedzki.pl – drogą elektroniczną – usługi na rzecz jego użytkowników, polegającej na umożliwieniu użytkownikom bezpłatnego dokonywania wpisów (ogłoszeń drobnych, dam pracę, szukam pracy, zgłoś interwencję), a także komentowania artykułów oraz zamieszczania na forum czytelników swoich opinii.

3. Forum portalu swarzedzki.pl jest ogólnodostępne i bezpłatne. Prawo do komentowania i wyrażania swoich opinii na Forum swarzedzki.pl mają jednak tylko zarejestrowani użytkownicy, po uprzednim zalogowaniu.

4. Użytkownik portalu swarzedzki.pl publikuje swoje opinie wyłącznie na własną odpowiedzialność. Swarzedzki.pl nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników na stronach portalu i podstronie Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

5. Niedopuszczalne jest umieszczanie przez użytkowników na stronach portalu swarzedzki.pl treści uznanych powszechnie za naganne moralnie, które naruszają zasady etykiety oraz propagujących przemoc i łamanie prawa. Niedopuszczalne jest umieszczanie przez użytkowników na stronach portalu swarzedzki.pl komentarzy, które obrażają inne religie, narodowości czy rasy ludzkie (art. 23 KC oraz art. 194 – 196 KK), obrażają osoby publiczne (art. 23 Kodeksu cywilnego), naruszają ich dobra oraz zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego).

6. Niedopuszczalne jest umieszczanie przez użytkowników na stronach portalu swarzedzki.pl komentarzy, które zawierają wulgaryzmy oraz komentarzy, które przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.).

7. Redakcja swarzedzki.pl zastrzega sobie prawo do usuwania treści, o których mowa we wcześniejszych punktach regulaminu, do blokowania uczestnictwa na portalu swarzedzki.pl w stosunku do osób naruszających wyżej wymienione punkty. Publikując dowolne informacje (ogłoszenia, przesłane zdjęcia, informacje i inne) na portalu swarzedzki.pl , użytkownik wyraża zgodę na wykorzystanie opublikowanych informacji przez redakcję portalu oraz publikację w mediach współpracujących ze swarzedzki.pl (Tygodnik Swarzędzki).

8. Redakcja swarzedzki.pl nie przekazuje, nie sprzedaje i nie użycza danych użytkowników portalu innym osobom lub instytucjom, chyba że dzieje się to za wyraźną zgodą lub na życzenie użytkownika, którego dane dotyczą lub też na żądanie uprawnionych organów państwa na potrzeby prowadzonych przez nie postępowań.

9. Regulamin obowiązuje od momentu jego opublikowania. Swarzedzki.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.