O nas

Historia Tygodnika Swarzędzkiego sięga początków lat 90–tych, kiedy to grono osób uznało, że w tak dużej gminie jaką jest Swarzędz potrzebne jest niezależne pismo, które będzie na bieżąco śledzić wydarzenia w Swarzędzu i podswarzędzkich sołectwach, informować o decyzjach władz, opisywać imprezy kulturalne i oświatowe. 29 sierpnia 1991 roku ukazał się pierwszy numer Tygodnika Swarzędzkiego. Pismo – początkowo czarno-białe i liczące 8-stron – zaczęła wydawać spółka Nowina, potem tytuł przejęła firma Glomar, a w maju 1997 roku wydawcą Tygodnika zostało Towarzystwo Miłośników Ziemi Swarzędzkiej.

Od kwietnia 2012 roku Tygodnik Swarzędzki wydawany jest przez spółkę TTS. W ciągu 29 lat ukazało się ponad 1300 numerów gazety.

Aktualnie Tygodnik Swarzędzki liczy co tydzień – w zależności od wydania – od 24 do 36 stron (całość zszywana, okładka kolorowa – papier kreda 150 g – wewnątrz kolorowe wkładki). Ukazujemy się z datą czwartkową, a gazeta jest kolportowana do 75 punktów sprzedaży od czwartku. Jesteśmy jedynym tygodnikiem wśród 17 gmin Powiatu Poznańskiego.

Jesteśmy jedynym tygodnikiem w Swarzędzu.
Jesteśmy jedyną gazetą płatną w naszej gminie wśród zalewu bezpłatnych pism.

Zapraszamy!

Prenumerata Kiosk Reklama w Tygodniku Reklama na portalu Alert24 Kontakt