środa, 4 października 2023
12.6 C
Swarzędz

Odeszła Barbara Brodowska – Właźlińska

Nie żyje dr Barbara Brodowska – Właźlińska, przewodnicząca Rady Miejskiej w latach 1994-1998, znany i ceniony samorządowiec oraz społecznik, odznaczona wyróżnieniem „Zasłużony dla miasta i gminy Swarzędz”. Miała 84 lata.

Zobacz także

- Reklama -

Barbara Brodowska – Właźlińska urodziła się w 1936 roku w Swarzędzu i  z naszym miastem związała się na całe życie. Jako trzyletnie dziecko – wraz z rodzicami – została wysiedlona do Generalnego Gubernatorstwa. Po zakończeniu II wojny światowej wróciła do ukochanego Swarzędza. Po ukończeniu stadiów w Wyższej Szkole Rolniczej, rozpoczęła pracę w Swarzędzkich Fabrykach Mebli. W 1973 roku uzyskała tytuł doktora nauk technicznych.

Dr Barbara Brodowska – Właźlińska była zasłużonym społecznikiem i samorządowcem.  Przed dwie kadencje (1994-2002) pełniła mandat radnej Rady Miejskiej;  w kadencji 1994-98 została przewodniczącą RM. Z jej inicjatywy m.in. ustanowiono święto Patrona Gminy św. Józefa. Była także pomysłodawczynią budowy pomnika św. Józefa przy Wrzesińskiej. Założyła zespół Caritas przy kościele pw. św. Marcina, aktywnie włączała się w pomoc SPDST. W 2019 roku otrzymała tytuł „Zasłużony dla miasta i gminy Swarzędz”. Miała 84 lata.

Panią Barbarę pożegnamy w piątek,  19 czerwca br.  o godzinie 11.00 na cmentarzu parafialnym przy kościele pw. św. Marcina.

Bliskim składamy wyrazy głębokiego współczucia i żalu.

                           Redakcja „Tygodnika Swarzędzkiego”

- Reklama -
- Reklama -