poniedziałek, 15 kwietnia 2024
7.3 C
Swarzędz

Trzy przypadki koronawirusa w paczkowskiej szkole

Dwóch uczniów Szkoły Podstawowej w Paczkowie ma potwierdzone dodatnie wyniki testów na koronawirusa. – W związku z zakażeniem uczniów,dwie klasy przeszły na tryb nauczania zdalnego – wyjaśnia Małgorzata Szomek, dyrektor paczkowskiej podstawówki. W środę potwierdzono także zakażenie u pracownika tej szkoły.

Zobacz także

- Reklama -

Koronawirus pojawił się w kolejnej szkole podstawowej na terenie naszej gminy. Po potwierdzonym zakażeniu koronawirusem ucznia Szkoły Podstawowej nr 5 na os. Mielżyńskiego, tym razem – w miniony wtorek i środę – zakażenie wykryto u dwóch uczniów  SzkołyPodstawowej w Paczkowie. – Mamy dwa przypadki zakażenia SARS-CoV-2 wśród uczniów naszej szkoły;  uczęszczają oni do różnych klas. We wtorek otrzymaliśmy informację o potwierdzeniu zakażenia u jednego z uczniów, a w środę u drugiego ucznia.  Po rozmowach z poznańskim Sanepidem, wszczęte zostały odpowiednie procedury i  dwie klasy przeszły na tryb nauczania zdalnego – wyjaśnia „TS” Małgorzata Szomek, dyrektor Szkoły Podstawowej w Paczkowie.

Jak się okazuje, zakażeni uczniowie już od kilku dni nie byli w szkole, jest więc szansa, że nie zdążyli zarazić swoich koleżanek i kolegów.  – Klasy wracają z powrotem do szkoły na początku przyszłego tygodnia – wyjaśnia dyrektor placówki.

Niestety, w środę odnotowano w paczkowskiej podstawówce kolejny przypadek koronawirusa. Tym razem u pracownika szkoły. – W związku z tym sześć osób zostało skierowanych na kwarantannę. Nie są to nauczyciele. – podkreśla Małgorzata Szomek.

- Reklama -
- Reklama -