Uratujmy nóżkę Alexa!

1,5 –roczny Alex urodził się z wadami wrodzonymi wszystkich kończyn. Mały mieszkaniec Zalasewa nie ma lewej rączki i prawej nóżki. Jego rodzice zbierają pieniądze na operację ortopedyczną, która zostanie przeprowadzona w Paley European Institute. Koszt jest ogromny. – Musimy uzbierać kwotę ok. 400 tys. zł. Każde wsparcie, każda złotówka to dla nas iskierka nadziei na sprawność naszego synka – podkreśla Kamila Nawrot - Ayaba, mama Alexa.

Alex urodził się w lipcu 2019 z wadami wrodzonymi wszystkich kończyn. – Żaden z lekarzy nie przygotował mnie na to, że synuś urodzi się aż tak wyjątkowy – wspomina mama Alexa, Kamila Nawrot – Ayaba. Bo Alex nie ma – niestety – lewej rączki i prawej nóżki. – W lewej nóżce brak kości piszczelowej, a trójpalczasta stópka rośnie w odwrotną stronę.  Prawa rączka jest także trójpalczasta. Lekarze straszyli nas amputacjami i wózkiem inwalidzkim, ale my się nie poddajemy. – dodaje mama chłopca.

Jest jednak ogromna szansa, by pomóc małemu mieszkańcowi Zalasewa. –  Od lekarzy z  Paley European Institute dowiedziałam się, że Alex ma szansę na stabilizację. Dostałam to, czego potrzebowałam najbardziej – nadzieję! Na to, że życie mojego dziecka nie zostanie całkowicie zdominowane przez chorobę i cierpienie – dodaje pani Kamila. Koszt operacji ortopedycznej jest jednak ogromny. Rodzice muszą uzbierać 400 tys. zł. – Przeraża mnie to, jakiej kwoty potrzebujemy. Przeraża mnie wizja operacji. Wiem jednak, że te myśli muszę od siebie odsunąć, teraz muszę skupić na działaniu. I właśnie dlatego, muszę was prosić o pomoc w zbieraniu środków na operację Alexa! Każde wsparcie to dla nas iskierka nadziei na sprawność – wyjaśnia pani Kamila.

 Jak można pomoc małemu Alexowi z Zalasewa?

https://www.siepomaga.pl/wyjatkowy-alex

Więcej o Alexie możesz dowiedzieć się na jego stronie Wyjątkowy Alex Nawrot-Ayaba 

- Reklama -