piątek, 21 czerwca 2024
17.5 C
Swarzędz

Burmistrz odkrywa karty. Znamy program i kandydatów

Przebudowa ulic Polnej i Cieszkowskiego, budowa tunelu pod torami w ul. Tabaki, wprowadzenie karty mieszkańca, budowa 12-hektarowego miejskiego parku, a także remont bazaru swarzędzkiego – m.in. te inwestycje znalazły się w programie wyborczym KWW Burmistrza Mariana Szkudlarka, który został oficjalnie zaprezentowany w minioną niedzielę podczas okolicznościowej konwencji wyborczej.

Zobacz także

- Reklama -

Spotkanie odbyło się w hotelu Amaryllis w Jasinie i – nawiązując do tytułu znakomitego niegdyś utworu Europe „The Final Countdown”, który tego wieczoru wybrzmiał z głośników sali konferencyjnej kilkakrotnie – było swoistym rozpoczęciem końcowego odliczania. Wszakże do wyborów pozostał niecały miesiąc. Komitet Wyborczy Wyborców Burmistrza Mariana Szkudlarka – jak się dowiedzieliśmy – w zbliżających się wyborach samorządowych wystawi łącznie 31 kandydatów, którzy w czterech okręgach wyborczych (dwóch miejskich i dwóch wiejskich), powalczą o mandaty radnych Rady Miejskiej.

Kandydatem komitetu na burmistrza, co już wiadomo od pewnego czasu, będzie natomiast urzędujący gospodarz miasta, Marian Szkudlarek, dla którego wygrana w zbliżających się wyborach byłaby  końcową, trzecią kadencją: – To całkowicie bezpartyjny komitet, złożony z ludzi oddanych gminie Swarzędz. Są wśród nas radni obecnej kadencji, sołtysi, działacze kultury, sportu, czy przedsiębiorcy. Te osoby mają ogromne doświadczenie w działalności samorządowej, ale i lokalnej, gdzie są bardzo dobrze oceniani przez społeczeństwo – mówił lider komitetu i jednocześnie gospodarz spotkania, prezentując kandydatów do Rady Miejskiej. Jedynką” w okręgu nr 1 (Swarzędz Południe) jest Marian Szkudlarek, w okręgu nr 2 (Swarzędz Północ) Grzegorz Taterka, w okręgu nr 3 (Okręg wiejski Południe) Adrian Senyk, a w okręgu nr 4 (okręg wiejski Północ) – Barbara Czachura.

Co komitet proponuje dla Swarzędza i gminy w przypadku wygranej w wyborach? Jak zapowiedziano, kontynuowana będzie realizacja założeń mijającej kadencji, które polegały na zrównoważonym rozwoju miasta i sołectw. Chodzi tu m.in. o dalsze, sukcesywne wdrażanie rozwiązań komunikacyjnych, rozbudowę lokalnej infrastruktury drogowej, kontynuację modernizacji miejscowych szkół, czy stabilną politykę podatkową. Konkrety? Wśród nich wymieniono m.in. budowę tzw. Centrum Aktywności Seniora, inwestycje z zakresu gospodarki wodnej, przebudowę ulic Polnej i Cieszkowskiego, budowę tunelu pod torami w ul. Tabaki, wprowadzenie tzw. karty mieszkańca, budowę miejskiego parku o powierzchni 12ha, który miałby powstać w miejscu starego wysypiska odpadów, a także remont bazaru swarzędzkiego. Pod  programem podpisał się także Komitet Wyborczy Koalicja Samorządowa OK Samorząd, która oficjalnie udzieliła poparcia urzędującemu burmistrzowi gminy.

- Reklama -
- Reklama -