Unia zdobyła ostrowską twierdzę

Fot. Skład Unii: Andrzej Budnik – Marcin Nowicki (90′ Mikołaj Kistowski), Kamil Czaplicki, Filip Soboń, Mateusz Świergiel, Tomasz Neumann, Patryk Pawłowski, Gerard Pińczuk (90′ Tomasz Węcławek), Paweł Koralewski, Hubert Goncerzewicz (70′ Krzysztof Stępiński), Marcin Łażewski. fot. Marika Szuringer

W tym sezonie żadna drużyna nie wywiozła ze stadionu Centry trzech punktów. Udało się to dopiero Unii, która w 26. kolejce pokonała klub z Ostrowa Wielkopolskiego 1:0.

W pierwszej połowie obie strony prezentowały się równie dobrze. Najbliżej zdobycia bramki w tej części meczu był Tomasz Neumann, który w 18. minucie oddał groźny strzał na bramkę gospodarzy. Po zmianie stron z upływem czasu coraz większą przewagę zaczęli zyskiwać podopieczni Pawła Boryczki. W 51. minucie celnym uderzeniem popisał się Gerard Pińczuk, ale golkiper Centry skierował futbolówkę na rzut rożny. Pięć minut później po zamieszaniu w polu karnym miejscowych Marcin Nowicki trafił w słupek. “Nowik” nie zraził się jednak nieudaną próbą i nadal atakował. Upartość w dążeniu do celu opłaciła się w końcówce spotkanie. W 87. minucie po podaniu Krzysztofa Stępińskiego, Nowicki oddał strzał po długim rogu i umieścił piłkę w siatce. Jak się później okazało trafienie snajpera SKS-u było jedynym tego dnia i goście wygrali 1:0. Po ostatnim gwizdku sztab szkoleniowy Unii ocenił batalię z Centrą za najlepiej rozegrany mecz w trwającej rundzie rewanżowej. Za tydzień swarzędzanie zmierzą się w Kole z tamtejszą Olimpią.

- Reklama -