środa, 24 lipca 2024
21.5 C
Swarzędz

KATEGORIA

Kobylnica

Rondo w Kobylnicy oficjalnie otwarte

Chociaż po rondzie w Kobylnicy jeździmy już od kilku tygodni, to dopiero niedawno zakończona została tzw. procedura odbiorowa inwestycji od wykonawcy. W czwartek, 11 lipca Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich wraz z przedstawicielami władz województwa, powiatu i naszej gminy dokonał oficjalnego otwarcia nowo wybudowanego obiektu.

Tragedia na torach w Kobylnicy

7 lipca na torach kolejowych w Kobylnicy doszło do śmiertelnego potrącenia mężczyzny przez pociąg relacji Toruń – Poznań. 45-latka – niestety - nie udało się uratować. - Wstępne ustalenia wskazują, że doszło do samobójczej śmierci – wyjaśnia rzecznik prasowy poznańskiej Prokuratury.

Rondo w Kobylnicy wreszcie gotowe!

Rondo w Kobylnicy jest już gotowe, zakończyła się też budowa pobliskiej infrastruktury drogowej, m.in. dróg serwisowych. Jak informuje Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich, ruch w okolicy odbywa się bez utrudnień, według stałej organizacji ruchu.

Rondo w Kobylnicy jednak z poślizgiem!

Rondo w Kobylnicy jest już co prawda gotowe, jednak roboty budowlano-drogowe w jego sąsiedztwie zostaną zakończone nieco później niż planowano. Powód? Konieczność wykonania niezaplanowanych prac dodatkowych związanych m.in. z usunięciem kolizji elektroenergetycznych i wodociągowych.

Strażacy z odznaczeniami i tytułami!

Czterech strażaków z naszej gminy zostało uhonorowanych – podczas powiatowych obchodów Dnia Strażaka – prestiżowymi odznaczeniami. Wyróżniania otrzymali: Sławomir Kaźmierczak, dr Krzysztof Talarczyk, Tomasz Tomaszewski oraz Rafał Świątek.

Lasy w płomieniach

Pięć pożarów lasów odnotowali w minionych dniach kobylniccy strażacy. Druhowie interweniowali w Kobylnicy, Pruszewcu, Barcinku, Janikowie oraz w Wierzenicy. Na terenie lotniska na Ligowcu spłonęło 1000 m2 lasu.

Dramat w Kobylnicy

Do dramatycznego zdarzenia doszło w miniony piątek w Kobylnicy, gdzie u jednego z mieszkańców stwierdzono nagłe zatrzymanie krążenia. Dzięki szybkiej akcji reanimacyjnej poszkodowany trafił do szpitala.

Rondo w Kobylnicy na ostatniej prostej

Budowa ronda w Kobylnicy wkracza w ostatni etap robót - przebudowę odcinka południowego, na którym do tej pory odbywał się ruch starą drogą wojewódzką. Jeszcze w maju powinny nastąpić odbiory techniczne inwestycji od wykonawcy i przywrócenie stałej organizacji ruchu na całym wybudowanym układzie komunikacyjnym.

Mieszkanka Kobylnicy już na szlaku św. Jakuba!

W minionym tygodniu mieszkanka Kobylnicy, Natalia Stelmaszewska wyruszyła - Drogą św. Jakuba - do hiszpańskiej mekki pielgrzymów, Santiago de Compostela. Do przejścia ma ponad 3 tys. km. W pieszej wędrówce towarzyszy jej partner, Arkadiusz Patla.

Rondo w Kobylnicy na finiszu

Roboty budowlane w Kobylnicy, związane z budową ronda, powinny zakończyć się jeszcze w kwietniu. W maju z kolei nastąpią odbiory techniczne inwestycji od wykonawcy i przywrócenie stałej organizacji ruchu na całym wybudowanym układzie komunikacyjnym.
- Advertisement -

News