piątek, 26 kwietnia 2024
12.2 C
Swarzędz

Zapaśnicy na podium Mistrzostw Polski!

Świetne wyniki osiągnęli nasi zawodnicy na Mistrzostwach Polski U15 Szkół Podstawowych w zapasach w stylu klasycznym, które odbyły się w Gomulinie.

W zawodach wystartowało trzech naszych reprezentantów: Patryk Remlein (kat. do 38 kg), Patryk Krobski (do 41 kg) oraz Mateusz Wierzbiński (kat. do 75kg). Mistrzostwa Polski U15 były bezpośrednim kwalifikatorem do wyjazdu na Mistrzostwa Europy Młodzików, które odbędą się w lipcu w Chorwacji. Po pierwszym dniu zawodów po świetnych walkach naszych reprezentantów okazało się, że wszyscy wystąpią w drugim dniu zmagań w walkach finałowych. Pierwszy przed szansą stanął Patryk Remlein, który walczył w finale z Leonem Rudnikiem z ZKS Miastko. Po zaciętym boju na punkty zwyciężył Patryk i został Mistrzem Polski U15. Jest to niewątpliwie największy sukces sportowca oraz Unii Swarzędz – kolejny zawodnik Unii pojedzie na Mistrzostwa Europy. W drugim finale Patryk Krobski po bardzo zaciętym pojedynku uległ na punkty 11-8 Julianowi Iwaszko z Kostrzyna nad Odrą i został wicemistrzem.

Mateusz Wierzbiński (Mistrz Polski z 2021 ze Swarzędza) walczył w finale z Adrianem Drzewieckim z PTC Pabianice. Po niezwykle wyrównanym pojedynku Mateusz musiał jednak uznać wyższość zawodnika z Pabianic, który wygrał pojedynek na punkty 3-1. Drużynowo Unia Swarzędz zajęła miejsce 4. w gronie 35 klubów. Wielkie gratulacje dla zawodników i sztabu trenerskiego – Piotra Leonarczyka i Norberta Nogaja.