wtorek, 5 grudnia 2023
-5.1 C
Swarzędz

Wkrótce otwarcie Hiltona

Na przełomie lipca i sierpnia hotel Hampton by Hilton przy ul. Tabaki otworzy dla gości swoje podwoje. Obiekt będzie dysponował m.in. ponad setką pokoi, restauracją, centrum fitness, 400-metrową salą bankietową oraz salami konferencyjnymi.

Zobacz także

Piesi tylko tunelem!

Powiało nad gminą

Lodowisko już otwarte!

- Reklama -

Hampton by Hilton to jedna z największych firm hotelarskich na świecie, posiadająca łącznie ponad 600 tysięcy pokoi hotelowych w blisko 100 krajach. Obiekt hotelowy tej marki, przypomnijmy, od 2018 r. budowany jest w Swarzędzu przy ul. Tabaki, na pofabrycznych terenach między ul. Poznańską a Castoramą. Inwestorem i zarazem operatorem hotelu jest należąca do Centrum Logistyczno Inwestycyjnego Poznań spółka CLIP Hotel, do której zresztą należy działka, na której wznoszony jest kompleks hotelowy. Swarzędzkie przedsiębiorstwo podpisało w międzyczasie umowę franczyzową z marką Hilton w tej sprawie, jednocześnie wydzierżawiając nieruchomość sieci hoteli, co oznacza że zarządzanie kompleksem o międzynarodowej renomie pozostanie w gestii miejscowej firmy. Teraz przedsiębiorstwo poinformowało, że pięciokondygnacyjny budynek o łącznej powierzchni ok. 10 tys. m2 wkrótce zostanie uruchomiony dla gości. – Nowy obiekt oferować będzie swoim gościom 103 komfortowo wyposażone pokoje, centrum fitness, Game Zone, przestrzenie Co-workingowe oraz sale konferencyjne.

W pokojach goście będą mieli do dyspozycji telewizję kablową, szybki Internet bezprzewodowy, zestaw do parzenia kawy/herbaty, żelazko z deską do prasowania oraz bezpłatne śniadanie wliczone w cenę noclegu – wylicza Justyna Staniszewska, Dyrektor Generalna Hampton by Hilton Poznań  Swarzędz.  – Ponadto w budynku przylegającym do Hotelu Hampton by Hilton powstanie unikalne miejsce na mapie Swarzędza pod nazwą HUBO. HUBO to restauracja a la carte i bar serwujące nowoczesną kuchnię opartą o tradycyjne receptury i lokalne produkty, a także centrum konferencyjne z salą bankietową o powierzchni 400 m2 z pełnym przystosowaniem multimedialnym oferującym szereg udogodnień dla gości konferencyjnych. Ponadto kompleks Hampton by Hilton Poznań Swarzędz oraz HUBO dysponować będzie prywatnym, strzeżonym parkingiem na 87 pojazdów i trzy autokary – dodaje. Wybór samego miejsca budowy hotelu, jak w międzyczasie poinformowała Grupa CLIP, jest nieprzypadkowy ze względu na bliskość dworca PKP i węzła przesiadkowego, dodatkowym atutem jest dobre skomunikowanie tej części miasta ze stolicą Wielkopolski. Trzygwiazdkowy hotel ma być przede wszystkim obiektem o profilu biznesowym, ale jego oferta będzie również adresowana do klientów lokalnych, czyli mieszkańców Swarzędza i okolic. Otwarcie obiektu planowane jest na przełomie lipca i sierpnia, a placówka już rozpoczęła rekrutację personelu.

- Reklama -
- Reklama -