poniedziałek, 29 kwietnia 2024
15.5 C

Komplet zwycięstw Lidera

Trzy mecze rozegrał Lider Swarzędz w miniony weekend i zanotował komplet zwycięstw.

W sobotę, w ramach 2 LK, swarzędzanki rozegrały rewanż z Koszem Koszalin i wysoko wygrały 79:36. Z kolei w niedzielę w Poznaniu Juniorki U17K zmierzyły się z drugim zespołem ENEA AZS Poznań. Po bardzo zaciętym spotkaniu z tarczą wróciły Liderki, które wygrały 63:62. Ostatnim i najważniejszym meczem był mecz 1LK, w którym Liderki podejmowały Isands Wichoś Jelenia Góra. Spotkanie było bardzo ważne dla układu tabeli.  Był to pierwszy mecz, w którym do gry wróciły Magdy: Wojdalska i Ratajczak.  Podopieczne trenera Tomasza Eicherta dobrze zaczęły i prowadziły przez całe spotkanie, 26-17 po pierwszej kwarcie i dziesięcioma punktami do przerwy. Po przerwie Liderki nie straciły koncentracji i powiększały sukcesywnie przewagę. Najlepszy swój mecz w 1LK rozgrywała Martyna Kupczyk. Rzuciła rekordowe 16 punktów, w tym 3 trójki. Niestety, w końcówce szalone rzuty gości wprowadziły trochę nerwowości i zniwelowały przewagę do 6 oczek. Lider pokonał rywala z Jeleniej Góry 76:70. Liderki trafiły 9 trójek i miały 22 asysty, co pokazuje zespołowe granie. Skład Lidera na ten mecz: Szuba, Maj (1×3, 4as), Wojdalska 13 (1×3, 4as), Bartczak 4, Rogulska 2, Urbaniak 11 (3×3, 6zb, 5as), Littwin, Siwińska 10. Przed Liderem zostały bardzo ważne 4 mecze, które zadecydują o awansie do fazy Play-Off.