Pomóżmy małej Nicole w walce z mięsakiem!

Nicola, uczennica SP w Kobylnicy choruje na Mięsaka Ewinga o najwyższym stopniu złośliwości. Tak agresywnego, że dosłownie pożarł jej kość i rozprzestrzenił się na cały organizm.

Nicole Wala urodziła się 01.09.2009.r Gdy skończyła 6 lat zaczęły się częste problemy z bólem głowy, dziwnymi napadami oraz problemy z poruszaniem się. Neurolog po kilku wizytach skierował do szpitala na badania. W grudniu 2015.r. został wykonany rezonans magnetyczny i EEG mózgu, które wykryło epilepsję! To jednak nie wyjaśniało problemów z poruszaniem, bólu nogi, który niekiedy uniemożliwiał chodzenie. Reumatolog stwierdził zapalenie stawów; odmówił wykonania badań czy położenia pacjentki na oddział. Według niego schorzenie Nicole tego nie wymagało. Czas mijał, a noga puchła i pojawiło się wybrzuszenie na udzie. Lekarz nadal upierał się przy swoim, więc w końcu mama dziewczynki sama zabrała ją na badanie rentgenowskie. Jak się później okazało, była to prawdopodobnie najlepsza decyzja w jej życiu. Decyzja, która uratowała jej córkę. Radiolog, który wykonywał prześwietlenie, powiedział, że nigdy wcześniej czegoś takiego nie widział. Kość udowa małej była całkowicie zdruzgotana, jakby „wyjedzona” od środka.

Przyczyną okazał się rak – mięsak Ewinga o najwyższym stopniu złośliwości. Tak agresywny, że dosłownie pożarł kość i rozprzestrzenił się na cały organizm. Lista organów, do których dał przerzuty jest zatrważająca: miednica, płuco, szpik, druga noga, kręgosłup, głowa… Zaatakował jej małe ciało i postanowił je zjeść. I to dosłownie. Nicole rozpoczęła przyjmowanie najostrzejszej chemii, po której wymiotuje krwią. Stale potrzebuje transfuzji. Obecnie jest po operacji nogi, która się udała i ma wszczepioną całkowitą endoprotezę, a 10.01.2017r pozytywnie przeszła operację prawego płuca. Nicole czeka bardzo długie, wyczerpujące i kosztowne leczenie oraz rehabilitacja, na które nie stać rodziców dziewczynki. Dlatego prosimy swarzędzan o pomoc finansową dla chorej 7- latki. Z góry dziękujemy za wsparcie!

W imieniu Nicole bardzo prosimy o wsparcie finansowe ludzi o dobrych i czułych sercach, którzy pomogą Nicoli na nowo poczuć smak dzieciństwa!!!

Wpłat można dokonywać na konto:

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”

15 1060 0076 0000 3310 0018 2615

Tytułem: 29624 Wala Nicole darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

- Reklama -