piątek, 9 czerwca 2023
20.7 C
Swarzędz

Przedszkolaki w wakacje w przedszkolach

Miasto podjęło decyzję: swarzędzkie przedszkola w tegoroczne wakacje będą pracowały bez tradycyjnej miesięcznej przerwy urlopowej. To efekt pandemii i zamkniętych placówek w marcu i kwietniu.

Zobacz także

Wskutek niedawnych obostrzeń i zamkniętych placówek oświatowych, w tym także przedszkoli, wiele osób zmuszonych było skorzystać z urlopu, by zapewnić swoim pociechom opiekę w domu. W efekcie wielu z nas nie ma już możliwości, by w wakacje skorzystać z dni wolnych od pracy. Co zatem z przedszkolakami, którym w wakacje rodzice nie będą w stanie zapewnić opieki? Napisała do nas w tej sprawie pani Marta, matka pięcioletniej Ani: – W czasie epidemii, gdy przedszkola były zamknięte, wykorzystaliśmy z mężem urlopy, żeby zaopiekować się dzieckiem w domu. Niestety, w wakacje nie będziemy mieli szans na wolne z pracy. Jedyną nadzieją na rozwiązanie problemu jest to, że córka będzie mogła pójść w tym czasie do przedszkola. Wiem, że inne miasta podjęły już decyzję, że tego typu placówki będą otwarte także latem w pełnym wymiarze czasowym i byłoby dobrze, gdyby i gmina Swarzędz poszła tym tropem – pisze mieszkanka naszej gminy. Jak udało nam się ustalić, w Swarzędzu jest podobnie. Miasto podjęło bowiem decyzję, że w tegoroczne wakacje placówki oświatowe dla najmłodszych swarzędzan będą otwarte przez cały czas:

Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu ze strony rodziców w tegoroczne wakacje swarzędzkie przedszkola będą pracować bez tradycyjnej miesięcznej przerwy urlopowej – deklaruje w rozmowie z „TS” Tomasz Zwoliński, wiceburmistrz Swarzędza, któremu podlega m.in. lokalna oświata. – Wyjątkiem jest przedszkole w Kobylnicy, które będzie zamknięte w drugiej połowie lipca na dwa tygodnie z powodu braku chętnych – wyjaśnia zastępca gospodarza miasta. Gmina już na początku czerwca zwróciła się z zapytaniami do rodziców przedszkolaków, próbując ustalić ile osób będzie zainteresowanych skorzystaniem z przedszkoli w okresie wakacyjnym. – Deklaracje w tej sprawie zbieraliśmy do 10 czerwca. Z uwagi na ograniczenie wynikające z wytycznych MEN oraz GIS, przedszkola przygotowały ograniczoną liczbę miejsc. Grupy dzieci będą miały od 12 do 18 dzieci w zależności od warunków lokalowych danego przedszkola – podkreśla Tomasz Zwoliński. Opieką wakacyjną zostaną objęte wyłącznie dzieci obecnie uczęszczające do danego przedszkola czy oddziału przedszkolnego.

Fotorts
- Reklama -
- Reklama -