poniedziałek, 27 maja 2024
20 C
Swarzędz

Od września zmieni się firma śmieciowa

We wrześniu, przypomnijmy, zmieni się firma odbierająca odpady ze Swarzędza i gminy. Przetarg na nasz sektor ZM GOAP wygrało warszawskie przedsiębiorstwo FBSerwis i to ono będzie nowym operatorem w regionie.

Zobacz także

- Reklama -

We wrześniu szykują się spore zmiany w gospodarce odpadami. Będziemy mieli wówczas obowiązek segregowania naszych śmieci (o czym przypominamy w osobnym artykule),  zmieni się także – o czym już w międzyczasie informowaliśmy – firma odbierająca odpady z naszych posesji. Usługę tę – już od 1 września – będzie świadczyło warszawskie przedsiębiorstwo FBSerwis, które wygrało przetarg ogłoszony w tej sprawie przez Związek Międzygminny GOAP. FBSerwis zastąpi tym samym firmę A. Zys, która odbierała odpady w naszej gminie przez wiele lat.

Nowy kontrakt śmieciowy realizowany będzie przez 22 miesiące, od 1 września br. do 30 czerwca 2022 r., a jego wartość to ok. 26 milionów złotych. Firma – przynajmniej w naszej gminie – nie będzie miała podwykonawcy, co oznacza, że wszystkie zadania w ramach „swarzędzkiego” sektora ZM GOAP będzie wykonywała samodzielnie:Przygotowania do rozpoczęcia nowego kontraktu idą pełną parą, a już po wakacjach spotkamy się na ulicach Swarzędza – mówi Marcin Szczepaniak z FBSerwis, kierownik kontraktu. Przypomnijmy tylko, że powierzchnia swarzędzkiego sektora ZM GOAP to ponad 100 km2, a zamieszkuje go 50 tysięcy mieszkańców, którzy korzystają z około 20 tys. pojemników na odpady. FBSerwis szacuje, że w ciągu 22 miesięcy obowiązywania kontraktu zbierze w naszej gminie ok. 35 tys. ton odpadów komunalnych i 7 tys. ton selektywnych.

Jak jednocześnie poinformowało przedsiębiorstwo, do obsługi gminy zostaną oddelegowane nowe, przyjazne środowisku pojazdy – 8 napędzanych gazem ziemnym CNG i 2 spalinowe spełniające normę EURO 6. Firma zamierza też zmodyfikować obecne daty odbioru pojemników, żeby – jak nas poinformowano – lepiej wykorzystać większą ilość pojazdów i pracowników.

Dotychczasowy odbiorca śmieci, PUK A. Zys, będzie świadczyło usługę do końca sierpnia.

Przedsiębiorstwo FBSerwis wygrało ogłoszony w międzyczasie przez ZM GOAP przetarg na odbiór śmieci w naszej gminie. Nowa firma zacznie wywozić odpady we wrześniu. Zastąpi w tej roli firmę A. Zysa, która świadczyła usługę przez wiele lat.

- Reklama -
- Reklama -