poniedziałek, 15 kwietnia 2024
6.9 C
Swarzędz

Rekrutacja do przedszkoli od 1 marca!

1 marca ruszy nabór do przedszkoli publicznych na terenie miasta i gminy. Zapisy na rok szkolny 2021/2022 będą dotyczyły dzieci z roczników 2015-2018. Rekrutacja – tradycyjnie już – będzie się odbywać drogą elektroniczną.

Zobacz także

- Reklama -

Za trzy tygodnie, rozpocznie się nabór do  publicznych przedszkoli na terenie miasta i gminy.  – Wcześniej jednak, (do 15 lutego)  rodzice lub opiekunowie dzieci z roczników 2015-2018, kontynuujących edukację przedszkolną w dotychczasowym przedszkolu, mają obowiązek złożyć deklarację o dalszym uczęszczaniu do placówki – wyjaśnia swarzędzki ratusz na swojej stronie internetowej. Postępowanie rekrutacyjne odbywać się będzie – tradycyjnie już – drogą elektroniczną, wnioski należy rejestrować pod adresem: https://naborp-kandydat.vulcan.net.pl/swarzedz, następnie wydrukować  i wraz z wymaganymi załącznikami złożyć w przedszkolu pierwszego wyboru.Nabór dotyczy dzieci z roczników 2015-2018 zamieszkałych na terenie Gminy Swarzędz. – Przy rekrutacji brane są pod uwagę kryteria określone w ustawie, tzw. kryteria ustawowe (m.in. wielodzietność, niepełnosprawność kandydata, czy rodziców) oraz kryteria dodatkowe (m.in. punkty dodatkowe za to, że rodzice rozliczają podatek dochodowy od osób fizycznych w gminie Swarzędz)  przyjęte Uchwałą Nr XVIII/237/2020 Rady Miejskiej w Swarzędzu z dnia 28 stycznia 2020 r.– wyjaśniają urzędnicy ratusza.

Nabór potrwa do piątku, 15 marca br. Z kolei 7 kwietnia przedszkola publiczne ogłoszą listy dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych, natomiast 16 kwietnia br. placówki opublikują listy dzieci przyjętych i nieprzyjętych.

Harmonogram:

  • Od 1 do 15 marca – składanie wniosków
  • 7  kwietnia – ogłoszenie list dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych
  • 16 kwietnia – ogłoszenie list  dzieci przyjętych i nieprzyjętych
- Reklama -
- Reklama -