środa, 24 lipca 2024
21.5 C
Swarzędz

Pijany kierowca staranował auta

Swarzędzcy policjanci zatrzymali 27 – letniego mieszkańca Kostrzyna, który w godzinę popełnił kilka przestępstw. - Mężczyzna będąc pod wpływem alkoholu spowodował kolizję, po czym uciekł z miejsca zdarzenia. Następnie jadąc pod prąd krajówką doprowadził w Paczkowie do zderzenia trzech pojazdów. – wyjaśnia Marta Mróz z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu.

Zobacz także

- Reklama -

Pod koniec stycznia policjanci z Komisariatu Policji w Swarzędzu otrzymali zgłoszenie o kolizji drogowej w Paczkowie. – Na miejscu okazało się, że kierujący samochodem marki Fiat Seicento, w momencie zawracania na parkingu, uszkodził pojazd marki Nissan i uciekł z miejsca zdarzenia – relacjonuje Marta Mróz z Biura Prasowego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu. Świadkowie  zdarzenia przekazali policjantom, że sprawca odjechał  trasą krajową nr 92 w kierunku Wrześni, więc policjanci natychmiast ruszyli za nim. Chwilę później okazało się, że kierowca Fiata jechał tą drogą „pod prąd” i doprowadził do zderzenia trzech pojazdów, wymuszając na innych kierowcach nagłą zmianę pasów ruchu. W Paczkowie sprawca  porzucił swoje auto i pobiegł w stronę pola. – Świadek tego zdarzenia, widząc, że sprawca ucieka, natychmiast ruszył za nim w pościg i po kilkuset metrach ujął 27-latka. Po chwili mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy ze Swarzędza – dodaje Marta Mróz.Policjanci zbadali trzeźwość kierowcy. Szybko okazało się, że 27- latek jest pijany. – Mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu, a  dodatkowo –  po sprawdzeniu w policyjnych systemach –  okazało się, że jest poszukiwany. To nie koniec jednak popełnionych przez niego przestępstw. –  Auto, którym poruszał się sprawca było kradzione, a on sam nigdy nie miał prawa jazdy – dodaje policjantka.

Mężczyzna usłyszał zarzuty kradzieży pojazdu oraz sprowadzenia niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym będąc w stanie nietrzeźwości. Otrzymał 3-miesięczny tymczasowy areszt i grozi mu do 8 lat więzienia. Na szczęście w wyniku tych zdarzeń drogowych nikt nie został ranny.

- Reklama -
- Reklama -