wtorek, 19 marca 2024
0 C

Unia żegna się z III ligą

Choć piłkarze Unii w ostatniej kolejce sezonu przegrali u siebie z Nielbą Wągrowiec 2:3, to dostarczyli kibicom bardzo dużo emocji. Niestety, nie zdobywając punktów, dali się wyprzedzić w tabeli innym zespołom i ostatecznie III-ligowe rozgrywki zakończyli na 17. miejscu.

Mecz od pierwszej minuty był bardzo wyrównany. Do przerwy jednak żadna bramka nie padła. W 50. minucie Tomasz Bzdęga uderzeniem głową umieścił futbolówkę w siatce. Nieco ponad kwadrans później goście prowadzili już 2:0. Strata drugiej bramki zmotywowała gospodarzy do bardziej ofensywnej gry. W 77. minucie w polu karnym Nielby sfaulowany został Krzysztof Wolkiewicz i arbiter wskazał na wapno. Jedenastkę wykorzystał Mateusz Molewski. Gdy wydawało się, że podopieczni Sławomira Suchomskiego są na dobrej drodze, żeby powalczyć o remis, w 87. minucie Jakub Kubiński oddał celny strzał na pustą bramkę. Dzięki boiskowej nieustępliwości Unici w doliczonym czasie gry zdobyli bramkę kontaktową. Krzysztof Wolkiewicz zagrał do Pawła Bednarskiego, a ten umieścił ją w siatce. Na strzelenie trzeciego gola swarzędzanom nie starczyło już czasu. Tym samym Unia zakończyła sezon 2020/21 III ligi na 17. miejscu z 41 punktami na koncie. Jedenaście spotkań wygrała, w ośmiu podzieliła się punktami, a w piętnastu poniosła porażkę.