środa, 8 maja 2024
5.6 C
Swarzędz

Lider wygrał w Pucharze i w lidze

Awans Lidera w Pucharze Polski po derbowym zwycięstwie nad Piastem Kobylnica. W lidze okręgowej pokonany Lotnik Poznań.

Na drodze Lidera Swarzędz w Pucharze Polski stanął rywal zza miedzy – Piast Kobylnica. Ponownie czarno-czerwoni zagrali w roli gospodarza nie na swoim boisku, ale nie przeszkodziło to w zwycięstwie nad V-ligowcem. Drużyna z Kobylnicy już w 20. minucie przegrywała dwoma bramkami po trafieniach Kaczmarka. Szczególnie drugie uderzenie, z blisko 40 metrów, wzbudziło entuzjazm kibiców. W końcówce, po faulu na Pogorzelcu, z rzutu karnego trafił Ciesielski (sędzia wcześniej nie podyktował jedenastki po ewidentnym faulu na Skrodziuku). Piast odpowiedział dopiero w doliczonym czasie gry – głową trafił Nazarewycz. W 1/8 finału strefy poznańskiej Lider podejmie Polonię Nowy Tomyśl, 29 września na Stadionie Miejskim w Swarzędzu.

Po pucharowym zwycięstwie, w ligowym starciu z poznańskim Lotnikiem czarno-czerwoni długo się rozkręcali. Pierwszą bramkę zdobyli po przerwie, a 3 punkty zapewnili sobie dopiero w doliczonym czasie gry. Regułą stało się w tym sezonie, że zwycięstwu Lidera towarzyszy dublet. Tym razem skompletował go Korcz, a wynik ustalił Pogorzelec.

Puchar Polski, 1/16 strefy poznańskiej: Lider Swarzędz – Piast Kobylnica 3:1 (2:0)Bramki: Kaczmarek 2 (3’, 16’) i Ciesielski (85’) dla Lidera oraz Nazarewycz (90’+2) dla Piasta

Liga okręgowa „Red Box”, grupa 3: Lider Swarzędz – Lotnik 1997 Poznań 3:0 (0:0) Bramki: Korcz 2 (49’, 90’+1) i Pogorzelec (90’+3).