poniedziałek, 13 maja 2024
21 C

Swarzędzkie maluchy najlepsze

Sukcesem zakończyli rok najmłodsi zawodnicy Swarka Swarzędz, którzy w gwiazdkowym halowym turnieju minihokeja dzieci z klas I-II zajęli pierwsze miejsce.

W czasie emocjonujących zawodów, rozegranych 21.12 na obiektach K.S. Warta Poznań pokonali rówieśników z Poznania oraz Stęszewa i zdobyli puchar dla najlepszej drużyny turnieju.

Radość naszych maluchów była ogromna tym bardziej, że wygrane nie przyszły łatwo. Mecz eliminacyjny z Grunwaldem Poznań (1:1) oraz finałowy z UKS SP26 (1:0) były bardzo wyrównane. W czasie tych samych zawodów chłopcy z klas III-IV zajęli czwarte, najgorsze dla sportowców, miejsce, przegrywając w decydujących o wyniku meczach z faworyzowanymi drużynami Warty Poznań (0:2) oraz UKS SP26 Poznań (0:2). Tydzień wcześniej 11.12.2014 drużyny Swarka Swarzędz reprezentujące Szkołę Podstawową nr 5 w Swarzędzu wzięły udział w Halowym Turnieju Świątecznym Szkół Podstawowych zorganizowanym przez SP51 w Poznaniu. Chłopcy zaprezentowali się znakomicie i zajęli 3. miejsce, prezentując przy tym bardzo dobrą grę. Dziewczynom natomiast udało się wygrać tylko jedno spotkanie i zajęły w 5 miejsce. Natomiast w dniach 12-14.12.2014 dwie drużyny chłopców Swarka Swarzędz wystąpiły w XX Międzynarodowym Turnieju Minihokeja Gwiazdka 2014, który odbył się w Poznaniu. Młodym drużynom ze Swarzędza pomimo pełnej poświęceń walki nie udało się zająć w turnieju dobrych miejsc.