I Memoriał Zdzisława Schneidera

W poprzednią niedzielę w Swarzędzu odbył się turniej drużynowy w zapasach - I Memoriał Zdzisława Schneidera – swarzędzkiego zapaśnika i olimpijczyka. O miano najlepszej drużyny rywalizowali: KS Sobieski Poznań, Ceramik Krotoszyn, Husarz Gniezno/ Tęcza Środa Wielkopolska oraz gospodarze - Unia Swarzędz.

- Reklama -

Turniej został rozegrany w formule drużynowej. W 11 kategoriach wagowych na przemian w stylu klasycznym i wolnym walczyli zawodnicy w wieku 10-13 lat.  W parach półfinałowych spotkali się: Ceramik Krotoszyn – KS Sobieski Poznań oraz Unia Swarzędz – Husarz Gniezno / Tęcza Środa Wielkopolska  Mecz pomiędzy Ceramikiem i Sobieskim był dość jednostronny i zdecydowanie wygrany 9-2 przed Sobieski Poznań, który dzięki temu zwycięstwu awansował do finału.  Drugi półfinał dostarczył niesamowitych emocji. Bardzo wyrównane pojedynki od samego początku i więcej szczęścia po stronie gości sprawiły, że po 6 walkach stan mecz wynosił 1-5 dla gości. Wystarczył jeden zwycięski pojedynek do wygrania meczu i awansu do finału, Unia była więc w ogromnych tarapatach. Na szczęście w 5 kolejnych pojedynkach to Unia wyszła zwycięsko i ostatecznie wygrała mecz 6-5.  W meczu o III miejsce wygrał Husarz/Tęcza. W finale zmierzyły się: Unia Swarzędz i  Sobieski Poznań.

Od samego początku meczu bardzo zacięta rywalizacja pomiędzy drużynami doprowadziła do stanu 2-2 po 4 meczach. Następnie 3 pojedynki kolejne wygrała Unia i prowadząc 5 do 2 w całym meczu, w walce Alex Mendel – Michał Anioł, Michał Anioł odwrócił losy swojej walki wygrywając 9-12! Następnie kolejny wygrany pojedynek przed Sobieskiego to stan meczu 5-4 dla Unii. Na szczęście kolejne dwa pojedynki wygrali nasi zawodnicy i ostatecznie zwyciężyliśmy 7-4 w całym meczu. 

Drużyna Unii prowadzona przez Trenera Piotra Leonarczyka wystąpiła w składziePiotr Socha, Patryk Remlein, Patryk Krobski, Alex Szatkowski, Hubert Żak, Michał Kałużny, Tymoteusz Czarnota, Hubert Sobkowiak, Alex Mendel, Albert Tylski, Szymon Gibasiewicz, Michał Gracz oraz Mateusz Wierzbiński

- Reklama -