poniedziałek, 15 kwietnia 2024
6.9 C
Swarzędz

I Memoriał Zdzisława Schneidera

W poprzednią niedzielę w Swarzędzu odbył się turniej drużynowy w zapasach - I Memoriał Zdzisława Schneidera – swarzędzkiego zapaśnika i olimpijczyka. O miano najlepszej drużyny rywalizowali: KS Sobieski Poznań, Ceramik Krotoszyn, Husarz Gniezno/ Tęcza Środa Wielkopolska oraz gospodarze - Unia Swarzędz.

Zobacz także

- Reklama -

Turniej został rozegrany w formule drużynowej. W 11 kategoriach wagowych na przemian w stylu klasycznym i wolnym walczyli zawodnicy w wieku 10-13 lat.  W parach półfinałowych spotkali się: Ceramik Krotoszyn – KS Sobieski Poznań oraz Unia Swarzędz – Husarz Gniezno / Tęcza Środa Wielkopolska  Mecz pomiędzy Ceramikiem i Sobieskim był dość jednostronny i zdecydowanie wygrany 9-2 przed Sobieski Poznań, który dzięki temu zwycięstwu awansował do finału.  Drugi półfinał dostarczył niesamowitych emocji. Bardzo wyrównane pojedynki od samego początku i więcej szczęścia po stronie gości sprawiły, że po 6 walkach stan mecz wynosił 1-5 dla gości. Wystarczył jeden zwycięski pojedynek do wygrania meczu i awansu do finału, Unia była więc w ogromnych tarapatach. Na szczęście w 5 kolejnych pojedynkach to Unia wyszła zwycięsko i ostatecznie wygrała mecz 6-5.  W meczu o III miejsce wygrał Husarz/Tęcza. W finale zmierzyły się: Unia Swarzędz i  Sobieski Poznań.

Od samego początku meczu bardzo zacięta rywalizacja pomiędzy drużynami doprowadziła do stanu 2-2 po 4 meczach. Następnie 3 pojedynki kolejne wygrała Unia i prowadząc 5 do 2 w całym meczu, w walce Alex Mendel – Michał Anioł, Michał Anioł odwrócił losy swojej walki wygrywając 9-12! Następnie kolejny wygrany pojedynek przed Sobieskiego to stan meczu 5-4 dla Unii. Na szczęście kolejne dwa pojedynki wygrali nasi zawodnicy i ostatecznie zwyciężyliśmy 7-4 w całym meczu. 

Drużyna Unii prowadzona przez Trenera Piotra Leonarczyka wystąpiła w składziePiotr Socha, Patryk Remlein, Patryk Krobski, Alex Szatkowski, Hubert Żak, Michał Kałużny, Tymoteusz Czarnota, Hubert Sobkowiak, Alex Mendel, Albert Tylski, Szymon Gibasiewicz, Michał Gracz oraz Mateusz Wierzbiński

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
- Reklama -
- Reklama -