środa, 19 czerwca 2024
16.5 C
Swarzędz

Kto otrzyma tytuł Zasłużonego dla naszej gminy?

Jacek Wojciechowski – prezes Gruszczyńskiego Utalu oraz Stanisław Łukowiak – prezes Piórex SA mają szanse na wyróżnienie prestiżowym tytułem „Zasłużony dla miasta i gminy Swarzędz”. Obaj panowie są znani ze swojej działalności charytatywnej. Z kolei tytuł Honorowego Obywatela naszej gminy może otrzymać Ryszard Tomaszewski, wieloletni redaktor Telewizji STK.

Zobacz także

- Reklama -

Co roku Rada Miejska – podczas obchodów patrona Miasta i Gminy, św. Józefa – wyróżnia wybitnych mieszkańców tytułem „Zasłużonego dla miasta i gminy Swarzędz”. Podobnie jest i w tym roku. Do rąk rajców trafiły właśnie dwa projekty w sprawia nadania najbardziej prestiżowego tytułu  w naszym mieście dwóm szefom firm: Jackowi Wojciechowskiemu, prezesowi firmy Utal w Gruszczynie oraz Stanisławowi Łukowiakowi, prezesowi  spółki Piórex SA. Pod obrady rajców trafił także projekt w sprawie nadania „Honorowego Obywatelstwa” naszej gminy  poznaniakowi Ryszardowi Tomaszewskiemu, który od wielu lat jest redaktorem Swarzędzkiej Telewizji STK. Głosowanie nad projektami uchwał już na najbliższej, wtorkowej sesji RM.

Jacek Wojciechowski

Prezes gruszczyńskiej firmy UTAL – światowego lidera w produkcji tablic rejestracyjnych. Od wielu lat firma, której szefuje  aktywnie wspiera  organizacje pozarządowe z terenu naszej gminy, m.in. SPDST im. L.Grajka. Utal bierze udział  w licznych akcjach charytatywnych, m.in. licytując Złote Serduszka WOŚP, czy wspierając akcję Szlachetna Paczka.


Stanisław Łukowiak

Prezes PIÓREX SA, znanej od wielu lat firmy pierzarskiej.  Mieszkaniec naszej gminy od 1965 roku. Wspiera wydarzenia kulturalno – oświatowe i charytatywne na terenie naszej gminy (m.in. Szlachetna Paczka, WOŚP, Biegi SZPOT, festyny). Pomaga najuboższym rodzinom oraz osobom pokrzywdzonym przez los.

.


Ryszard Tomaszewski

Inicjator powstania Swarzędzkiej Telewizji Kablowej, a potem – przez wiele lat – jej prezes i redaktor naczelny. Do dnia dzisiejszego współpracuje z Telewizją STK. Animator i twórca wielu programów telewizyjnych, w ostatnim czasie „Studia izolatka. Mieszkaniec Poznania.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
- Reklama -
- Reklama -