niedziela, 4 czerwca 2023
5.7 C
Swarzędz

Dwie tragedie w ciągu tygodnia

W ciągu jednego tygodnia w naszej gminie zmarły dwie osoby bezdomne. To 64- oraz 53-letni mężczyźni. Policja apeluje o niełączenie obu spraw.

Zobacz także

Zwłoki pierwszego z mężczyzn, 64-latka odkryto na terenie ogródków działkowych przy ul. Cmentarnej w niedzielę, 18 grudnia. Jak powiedział w rozmowie z „TS” komisarz Łukasz Witwicki, zastępca komendanta Komisariatu Policji w Swarzędzu, wezwany na miejsce koroner wykluczył udział osób trzecich w tym zdarzeniu. – O sprawie powiadomiono Prokuraturę Rejonową Poznań Nowe Miasto i Wilda, której decyzją odstąpiono od czynności procesowych, ciało wydając przybyłej na miejsce siostrze zmarłego – tłumaczy wiceszef swarzędzkich stróżów prawa. Natomiast tydzień później, w niedzielę 25 grudnia, ujawniono zwłoki drugiego z mężczyzn bez stałego miejsca zameldowania. Na ciało 53-latka przy drodze w okolicach ul. Cybińskiej natknęło się małżeństwo, które wybrało się z psem na świąteczny spacer. Także i w tym przypadku specjaliści wykluczyli udział osób trzecich: – Na miejsce wezwano policję, prokuratora oraz biegłego z zakresu medycyny sądowej, który wykluczył udział osób trzecich w tym zdarzeniu. Zwłoki mężczyzny zabezpieczono i przewieziono do Zakładu Medycyny Sądowej – podkreśla kom. Witwicki, dodając jednocześnie, że przyczynę śmierci 53-latka ma ujawnić sekcja zwłok. Póki co, jej wyniki nie są jeszcze znane swarzędzkim stróżom prawa. Policjanci jednak nie łączą obu tych tragedii.

Odnotujmy, że służby gminne na bieżąco monitorują miejsca, gdzie mogą pojawiać się osoby bezdomne, oferując im transport do schroniska lub noclegowni. Mają one jednak prawo odmówić, co zresztą zdarza się dość często. Dlatego zwłaszcza w okresie zimowym zwróćmy uwagę na tych, którzy w tym czasie szczególnie mogą potrzebować schronienia i ciepłego posiłku. Prośbę o interwencję w takich sprawach skierować można zarówno do Straży Miejskiej, Policji, jak i Ośrodka Pomocy Społecznej, czy miejscowego oddziału PKPS.

- Reklama -
- Reklama -