sobota, 2 grudnia 2023
-2.7 C
Swarzędz

E-hulajnogi wróciły na ulice gminy

Wycofane z użytkowania na okres jesienno-zimowy elektryczne hulajnogi firmy LIME powróciły na ulice gminy. Z urządzeń można korzystać od czwartku, 16 marca.

Zobacz także

- Reklama -

Od maja ubiegłego roku swarzędzanie mieli możliwość przemieszczania się po gminie elektrycznymi hulajnogami firmy LIME. Usługa, z której korzystało wiele osób, na czas jesieni i zimy została jednak zawieszona przez przedsiębiorstwo ze względów bezpieczeństwa oraz z uwagi na warunki pogodowe, które niekorzystnie wpływają na elektronikę i akumulatory sprzętu. Hulajnogi – jak poinformował ich właściciel – trafiły wówczas do magazynów, gdzie przeszły gruntowny przegląd. Teraz z kolei LIME zapowiedziało powrót urządzeń na ulice naszej gminy – można z nich korzystać od czwartku, 16 marca: – Aby rozpocząć swoją przygodę z e-hulajnogą wystarczy pobrać aplikację Lime (dostępną na urządzenia z systemem Android i iOS) oraz zeskanować znajdujący się na kierownicy kod QR i podążać za dalszymi instrukcjami. Lokalizację najbliższej e-hulajnogi można bardzo łatwo sprawdzić za pomocą mapy w aplikacji – przypomina przedsiębiorstwo. W aplikacji znajdziemy również cennik związany z użytkowaniem urządzeń. Co ważne, LIME przygotowało też niespodziankę dla użytkowników jednośladów: po odbyciu jednego przejazdu, kolejna 10-minutowa podróż hulajnogą jest gratisowa. Szczegóły promocji – wykorzystującej specjalny kod – dostępne są w aplikacji LIME.

Przypominamy o zasadach poruszania się hulajnogami:

  • Poruszaj się drogami dla rowerów. Jeśli nie są dostępne, wybieraj jezdnię z dozwoloną prędkością do 30 km/h, bądź, w innych przypadkach, chodnik.
  • Jedź maksymalnie 20 km/h, a poruszając się po chodniku ustępuj pierwszeństwa pieszym.
  • Obowiązuje zakaz przewożenia dodatkowych osób, zwierząt czy ładunku.
  • Parkuj hulajnogę w wyznaczonych do tego miejscach. W przypadku ich braku, zaparkuj hulajnogę równolegle do chodnika, jak najbliżej jego zewnętrznej krawędzi
Poprzedni artykuł
Następny artykuł
- Reklama -
- Reklama -