niedziela, 14 kwietnia 2024
15.5 C
Swarzędz

Mistrz stolarski z prestiżowym wyróżnieniem!

Zbigniew Staniszewski, znany swarzędzki regionalista i mistrz stolarski znalazł się w zaszczytnym gronie najlepszych mistrzów rzemieślniczych w Wielkopolsce! Prestiżowe wyróżnienie swarzędzanin odebrał podczas gali podsumowującej konkurs „Wielkopolski Mistrz oraz Czeladnik Roku”, organizowany przez Zarząd Województwa Wielkopolskiego.

Zobacz także

- Reklama -

W środę, 6 grudnia w Zespole Szkół Przyrodniczych przy ul. Golęcińskiej w Poznaniu odbyła się uroczysta gala, podsumowująca piątą edycję konkursu „Wielkopolski Mistrz oraz Czeladnik Roku”, organizowanego przez Zarząd Województwa Wielkopolskiego. Celem konkursu jest promocja zawodów rzemieślniczych i zaprezentowanie najlepszych mistrzów oraz czeladników w całej Wielkopolsce. W ramach konkursu wyróżniani są rzemieślnicy, którzy w swojej codziennej pracy mobilizują innych do działania i stają się autorytetem w środowisku lokalnym. Kandydatów do konkursu mogą zgłaszać pracodawcy, właściciele firm oraz izby i cechy rzemieślnicze. Podczas uroczystej gali poznaliśmy 19 laureatów konkursu. Nagrodzonych zostało 6 mistrzów i 13 czeladników w różnych zawodach. Laureaci otrzymali nagrody finansowe, wyróżnienia oraz pamiątkowe statuetki. Miło nam poinformować, że wśród wyróżnionych mistrzów stolarskich znalazł się także mieszkaniec naszej Gminy: znany i ceniony mistrz stolarski, regionalista, członek Zarządu Towarzystwa Miłośników Ziemi Swarzędzkiej, popularyzator wiedzy o stolarstwie wśród dzieci i młodzieży, a także pasjonat historii naszej gminy – Zbigniew Staniszewski. Serdecznie gratulujemy!

- Reklama -
- Reklama -