czwartek, 8 czerwca 2023
20.7 C
Swarzędz

Swarzędzanin skazany na 10 lat więzienia

Zobacz także

Na 10 lat pozbawienia wolności Sąd Rejonowy skazał swarzędzanina, Przemysława B. za spowodowanie wypadku w Bugaju i śmierć czterech osób. Prokurator domagał się maksymalnego wymiaru kary, tj. 12 lat więzienia. Wyrok nie jest prawomocny.

O czerwcowej tragedii w Bugaju pisaliśmy już w naszej gazecie kilkakrotnie. Wypadek nie miał miejsca w naszej gminie, ale – jak się okazało – sprawcą wypadku był mieszkaniec naszej gminy, Przemysław B.

Przypomnijmy, że 16 czerwca na trasie krajowej nr 5, w okolicach Bugaja, doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Mieszkaniec naszej gminy kierujący samochodem osobowym marki Mercedes – znacznie przekraczając dozwoloną w tym miejscu prędkość – podczas wyprzedzania samochodu marki Ford uderzył w tył wyprzedzanego pojazdu, zjechał na przeciwny pas ruchu i doprowadził do zderzenia w jadącym z przeciwka samochodem marki Seat. Tym ostatnim jechały cztery osoby: dwie kobiety i dwójka dzieci. – W wypadku zginęły 4 osoby : Olga M. i jej 8 – letni syn oraz Karolina Ch. i jej syn – wyjaśnia Magdalena Mazur – Prus, rzecznik poznańskiej Prokuratury Okręgowej. Kierowca mercedesa nie zginął, chociaż początkowo pojawiły się i takie informacje. Z ciężkimi obrażeniami ciała został przewieziony do poznańskiego szpitala. – Podejrzany z uwagi na stan zdrowia przebywał w szpitalu, gdzie ogłoszono mu postanowienie o przedstawieniu zarzutów. Mężczyzna przyznał się do popełnienia zarzucanego mu przestępstwa, wyjaśnił, iż nie pamięta okoliczności zdarzenia. Z uwagi na poprawę stanu zdrowia podejrzanego, który może brać udział w toczącym się postępowaniu, prokurator wystąpił z wnioskiem o zastosowanie wobec niego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania – dodaje rzeczniczka Prokuratury. Sąd zastosował areszt na okres 3 miesięcy. We wtorek, 9 października rozpoczął się proces Przemysława B. Prokurator domagał się najwyższego wymiaru kary, czyli 12 lat pozbawienia wolności, mieszkaniec Swarzędza był już bowiem notowany przez policję, a jak ustalono podczas wypadku miał 1,94 promil alkoholu we krwi i jechał ze znacznie przekroczoną prędkością. Po tygodniu ogłoszono wynik w sprawie sprawcy wypadku w Bugaju. Sąd rejonowy uznał Przemysław B. winnym i skazał go na 10 lat pozbawienia wolności oraz dożywotni zakaz kierowania pojazdami. Wyrok nie jest prawomocny, być może którąś ze stron złoży apelację.

kt

 

 

 

- Reklama -
- Reklama -