sobota, 22 czerwca 2024
20.8 C
Swarzędz

Kiedy ruszy proces o molestowanie?

Nadal nieznany jest termin rozpoczęcia procesu w głośnej i bulwersującej sprawie molestowania 7 kobiet - w tym dwóch małoletnich - przez byłego swarzędzkiego radnego i nauczyciela geografii. Akt oskarżenia wobec Zbigniewa A. o popełnienie 7 przestępstw o charakterze seksualnym został skierowany do Sądu jeszcze w grudniu.

Zobacz także

- Reklama -

Przypomnijmy. Prokuratura Okręgowa w grudniu skierowała do Sądu Rejonowego Poznań – Grunwald i Jeżyce akt oskarżenia wobec Zbigniewa A., byłego swarzędzkiego radnego kilku kadencji. Wieloletniego samorządowca, dyrektora Zespołu Szkół Elektrycznych Nr 2 w Poznaniu i nauczyciela geografii w swarzędzkiej szkole oskarżono o popełnienie w sumie 7 przestępstw o charakterze seksualnym na szkodę 7 kobiet (w tym 2 małoletnich). – Chodzi o przestępstwa z art. 197 § 2 kk i 199 § 3 kk; 199 § 1 kk oraz 217 § 1 kk, tj. doprowadzenia osoby małoletniej do poddania się innej czynności seksualnej przy nadużyciu zaufania, doprowadzenia do poddania się innej czynności seksualnej oraz naruszenia nietykalności cielesnej – wylicza Michał Smętkowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

Na razie nie wiadomo, kiedy ruszy proces w tej głośnej i bulwersującej wielu sprawie. – Do dnia dzisiejszego nie wpłynęła do Prokuratury informacja o wyznaczeniu rozprawy w sprawie Zbigniewa A. – dodaje rzecznik Prokuratury. Z kolei jak wynika z doniesień medialnych opóźnienia są prawdopodobnie spowodowane faktem, że nie wiadomo, w którym Sądzie proces byłego swarzędzkiego samorządowca ma się rozpocząć. Czy w Sądzie Rejonowym Poznań Grunwald i Jeżyce (rozpatrującym sprawy z Poznania, gdzie Zbigniew A. był dyrektorem), czy w Sądzie Poznań – Wilda, który zajmuje się sprawami z terenu gminy Swarzędz, a do pierwszego podejrzenia o molestowanie doszło w ZS nr 1 w Swarzędzu, przed 12 laty. Wówczas sprawa została jednak przez Prokuraturę umorzona.

Przypomnijmy, że Zbigniew A. cały czas nie przyznaje się do popełnienia zarzucanych mu czynów i odmówił składania wyjaśnień. Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat ośmiu.


21 grudnia do Sądu Rejonowego Poznań – Grunwald i Jeżyce został skierowany akt oskarżenia wobec znanego, swarzędzkiego samorządowca i nauczyciela geografii, Zbigniewa A.


Fot. pixabay

- Reklama -
- Reklama -