poniedziałek, 15 kwietnia 2024
6.9 C
Swarzędz

Trzech na burmistrza!

I jest trzeci – po Marianie Szkudlarku i Wojciechu Kmieciaku - kandydat na stanowisko burmistrza Swarzędza. To 39-letni radny Rady Miejskiej, Szymon Kurpisz, który w ostatnich wyborach uzyskał mandat radnego z list Prawa i Sprawiedliwości. Mieszkaniec Paczkowa jest liderem Komitetu Wyborczego Wyborców Szymona Kurpisza „My Mieszkańcy”.

Zobacz także

- Reklama -

Kampania wyborcza przed zbliżającymi się wyborami powoli się rozkręca i pojawiają się kolejni kandydaci do walki o najważniejszy fotel w naszej gminie. Po Marianie Szkudlarku, obecnym włodarzu Swarzędza, który chce walczyć o ponowną reelekcję i Wojciechu Kmieciaku, szefie miejscowej Platformy Obywatelskiej, swój akces do wyścigu o fotel gospodarza miasta zgłosił Szymon Kurpisz. 39-letni, obecny radny Rady Miejskiej, który mandat miejskiego rajcy uzyskał startując z list Prawa i Sprawiedliwości, porzucił partyjne logo i zarejestrował swój komitet wyborczy o nazwie „My Mieszkańcy”. Inauguracyjna konferencja komitetu i prezentacja  kandydata na burmistrza odbyła się w swarzędzkim Eurohotelu. – Chcemy zwiększenia transparentności wydatkowania środków, partycypacji społecznej i wsłuchania się w głos Mieszkańców. Poprzez otwartość na dialog i zaangażowanie społeczności lokalnej, „My Mieszkańcy” planują skutecznie reprezentować interesy wszystkich Mieszkańców miasta i gminy Swarzędz – podkreślał Szymon Kurpisz, lider komitetu i jednocześnie kandydat na włodarza Swarzędza. Komitet nie przedstawił jednak swojego szczegółowego programu wyborczego; ten – jak się dowiedzieliśmy – ma zostać zaprezentowany na konwencji wyborczej w najbliższym czasie.

KWW Szymona Kurpisza wystawi swoje listy najprawdopodobniej we wszystkich 4 okręgach wyborczych gminy. Ich liderami będą obecni radni: Tomasz Lewandowski (który również został wybrany z list PiS), Anna Baranowska-Graczyk oraz Agnieszka Zawada – Chmiel, które z kolei startowały z list Koalicji Obywatelskiej. Szymon Kurpisz jest trzecim kandydatem na urząd burmistrza Swarzędza. Czy pojawią się kolejni? Wszystko wskazuje na to, że do tego grona dołączy jeszcze Przemysław Garsztka, także obecny radny, który kilkanaście dni temu zarejestrował swój komitet wyborczy. Oficjalnie decyzji o starcie jednak jeszcze nie ogłosił.

- Reklama -
- Reklama -